Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pirun

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O pirun

  • Urodziny 19.09.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Białystok
  • Kod pocztowy
    15-793
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pirun's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Czy ktoś ma doświadczenia z płytkami Opoczno Wood Concept. Do wyboru są płytki o wymiarach 22x90 lub 15x90. Które waszym zdaniem wyglądać będą lepiej (układane z przesunięciem 1/3) przy powierzchni salonu i holu około 52 m2. Jak z "łódkowaniem" płytek z Opoczna, podejrzewam, że te węższe będą bardziej "pokręcone"
  2. Witam. Szukam sprawdzonych ekip do montażu Okien. Interesuje mnie oferta Abakusa - Abakus Energy z pakietem 3 szybowym. Polecacie któregoś sprzedawcę, który ma dobre ekipy do montażu ? Planuję zakup także okna przesuwanego w systemie HS - ma ktoś doświadczenie w tej kwestii z produktami Akabusa ? pozdrawiam
  3. Przy jakiejkolwiek obudowie nad dachem zostaje problem jej zamocowania - parcie wiatru. Przy wysokości komina np. ok. 2m ponad połać jest to istotna sprawa. Przy wymurowaniu tego z pustaków kreamzytobet. mamy pewną sztywność i możliwość wzmocnienia prętami stalowymi w rogach pustaka. Można dodatkowo stabilizować komin do jętek czy krokwi obejmami - Schiedl takie coś chyba ma.
  4. Dzięki netcom ! Pierwszy mój pomysł był taki jak napisałeś, ale po konsultacjach z projektantem stwierdziłem że drewniana obudowa i komin (nieważne jaki) to nie jest dobry pomysł. (Ppoż sie kłania). Podobno są gotowe nadstawy na kominy 2 warstwowe, robione przez producentów kominów, ale ich cena powala. Dziś byłem w sklepie z kominami, kominkami itp. Po rozmowie z gościem podjąłem decyzję, będzie: - obudowa z pustaka keramzytobetonowego od stropu + wkład z blachy kwasoodpornej. Dodatkowo komin wyposażę w trójnik i wyczystkę poniżej stropu !! Co do wypełnienia komina wełną w pustce rura-pustak, to podobno nic to nie da, poza lepszym ciągiem. Ale jak komin jest izolowany z zewnątrz w przestrzeni nieogrzewanej i ponad dachem to nie ma celu izolowania rury w przewodzie spalinowym. Kierownik budowy też zaakceptował takie rozwiązanie. Tak też będę budował ten komin. Jak ktoś ma coś do dodania, chętnie skorzystam z rad !! pozdrawiam
  5. Dzięki za link, przeczytałem cały temat. Wynika że lepiej zamontować rurę nie żaroodporną tylko kwasówkę ze stali 1.4404 gr. 0,6 lub 0,8 mm. Co z resztą moich pytań, bo jednak mam inna sytuację niż w podanym linku.
  6. Dzięki netcom za odpowiedz, dużo pomogłeś. Wariant 1 i 3 odpada. Zostaje nr 2. Rura żaroodporna wpuszczona w kanał spalinowy powstały poprzez budowę od stropu komina z pustaków keramzytobetonowych. Z racji że nie znalazłem nigdzie takiego rozwiązania w sieci (a szukałem cały dzień) mam pytanie - ktoś tak ma zrobione, widział, robił ... !!?? Czy sytuacja jest na tyle nietypowa ?? Czy mam się wycofać z takiego rozwiązania na rzecz innego - lepszego? Brnąc dalej, zostają do rozwiązania szczegóły, które chciałbym wiedzieć. Narysowałem schemat jak by to miało wyglądać. (mam nadzieje ze czytelnie): i pytania (podkreślone na czerwono na schemacie): 1. Czy stawiając komin z pustaków muszę go oddylatować od ściany szczytowej (np 3 cm wełny), czy mogę go związać ze ścianą (kotwy). Pamiętajmy, że komin stoi na stropie ! 2. Czy wewnątrz kanału spalinowego dać wełnę jak w kominach systemowych z rurą ceramiczną ? 3. Czy na styku izolacja stropu (pod posadzką) a pustakiem spalinowym należy dać opaskę z wełny zamiast styropianu ? 4. Izolacja stropu, czy wystarczy wełna, czy coś jeszcze trzeba (strop żelbetowy). Proszę o pomoc, w weekend ruszam z tym kominem i chciałbym to zrobić jak najlepiej.
  7. Witam. Mam problem z kominem do kominka. Sytuacja wygląda tak. Komin ma być bezpośrednio przy ścianie szczytowej, w stopie zostawiony otwór 30x44cm, w więźbie zrobione wymiany pod komin. Zależy mi na jak najmniejszym zajęciu miejsca przez komin i ustawieniu wkładu bezpośrednio pod kominem. Z tego wychodzi że muszę zastosować komin stalowy. 1. Na początku planowałem komin stalowy 2 warstwowy, ale nie chcę wystającego chromu ponad dachem (nie pasuje do całości). Nie wiem jak inaczej miałbym wykończyć taki komin ponad dachem. Macie jakieś pomysły ? 2. Drugie rozwiązanie to: kupić pustaki keramzytobetonowe (od komina systemowego jakiegoś), od stropu wymurować komin (około 5m) i włożyć wkład stalowy żaroodporny (komin stalowy). Nad dachem pustaki kominowe zaizolować wełną+siatką+klejem i otynkować. Czy to jest dobre (poprawne) rozwiązanie ? Czy trzeba (można) w pustaki od systemu układać wełnę jako izolację (analogicznie jak w kominie systemowym z rurą ceramiczną) ? Nigdzie nie znalazłem takiego rozwiązania stąd moje obawy. 3. Trzecie wyjście jako mix 1 i 2. Obudowa od komina systemowego ceramicznego bez izolacji z wełny i do tego wpuszczony komin 2 warstwowy stalowy - problem z wykończeniem nad dachem rozwiązany , tylko mniejsza średnica komina - otwór w pustakach około 25cm - co daje średnicę wew. rury 2 warstwowej około 150 - 180 mm - trochę mało. Dzięki za informacje.
  8. Tego co pod spodem to niewiele widać. Ale efekt obróbek i wizualny dachu nie budzi zastrzeżeń? Rozumiem że folia na pełnym deskowaniu jest błędem ? Czy na pełne deskowanie z papą trzeba coś jeszcze połozyc przed kryciem blachą (panelami) na rąbek stojący ? A ktoś w kwestii materiałów wymienionych ma jakieś doświadczenie ? pozdrawiam
  9. Witam. Trochę nietypowe zadanie, ale może coś się uda Wam doradzić. Proszę o popatrzenie na prace pokazaną w tym linku: http://dachy-pokrycia.net/galeria.html Interesuje mnie pokrycie blachą na rąbek stojący. Jak się podoba ta robota ? Druga sprawa, dostałem kosztorys z materiałów firmy Finco-stal (Retro + z japońskiej blachy Yodogawa) i BudMat (Prime Click z Arcelor HDX) - ceny mają podobne. Który produkt "lepszy" ? Dzięki za uwagi !
  10. Dzięki Dzustaa - sprawdzę tę stronę Brassa. Jeszcze nie wybrałem czym będę kryć. Najbardziej chciałbym dachówką płaską (Tegalit, Actua 10, Domino itp.. w kolorze grafit, szary, mat) więźbę mam przygotowaną pod dachówkę. Jednak te dachówki to jest cena x2 w stosunku do innych, i temu się zastanawiam. Na 2 miejscu pod względem estetyki do mojego budynku, jest krycie blachą na rąbek stojący. Muszę porównać wyceny i wtedy zapadanie decyzja czym kryję.
  11. Witam. Potrzebuje namiarów na sprawdzonych dekarzy. Chce kryć dom na wiosnę i się zaczynam rozglądać. Z góry dziękuję.
  12. pirun

    Zwrot VAT

    Witam. Mam w fakturze wypisane rury ceramiczne i wełnę do komina Rondo PLus wraz z symbolem PKWiU odpowiednio 26.40.12-70.90 i 26.82.16-10.25. To chyba uda mi się wpisać do zwrotu. Mam także na tej samej fakturze takie rzeczy jak: - pustak wentylacyjny dwukanałowy Schiedel - rondo plus pustak - pustak wentylacyjny jednokanałowy - rondo plus komin fi 180/90 Wszystkie te pozycje nie mają podanego nr PKWiU. Czy uda mi się je odliczyć, jak taką sytuację potraktuje US. kiedy nie ma wpisanych PKWiU ?
  13. Ufff.. dzieje się szybko.. mało czasu na wpisywanie.. ale jest chwila coś naskrobać.. (oddzielny wątek bo nie umiem wstawiać zdjęć z kompa w komentarzach ) Szybka relacja: 1. JEST PRĄD !! 2. Fundamenty zalane 3. Ścianki fundamentowe prawie gotowe. ...fotki jadą... Obecnie głowię się nad izolacją poziomą w miejscu wykonania ścian i słupów monolitycznych. Wiadomo, na ławie izolacja wykonana z papy pod bloczkami betonowymi, ale co ze ścianą laną z betonu ?? Ostatnie 2 dni czytania, dzwonienia po architektach, konstruktorach, kierownikach budowy, no i zapadła decyzja (wykonanie jutro). Izolacja masą asfaltowo-kauczykową ławy w miejscu oparcia ściany monolitycznej. No i dodatkowo wykonanie ściany i słupów do wysokości "zero" z betonu W8. Poza tym dużo zamieszania z odprowadzeniem kanalizacji sanitarnej (przepusty w ścianach fundamentowych), wykonanie doprowadzenia wody, prądu itp...żeby później nie kuć ! Na razie sytuacja opanowana, także można wypić piwko i jutro budowa czeka - START godzina 6.30 !!
  14. pirun

    Stan "Zero".

    Tak sobie wymyśliłem, że roboty związane z wykonaniem stanu zerowego budynku będę wrzucał do tego wątku, żeby się dziennik zbytnio nie rozrósł i był porządek. Robota ruszyła i się działo sporo. Między innymi zakopał się na działce Pan z transportem stali. Na szczęście posiadamy "w bazie sprzętowej", w spadku po dziadku, traktor (marki nieznanej). Obyło się bez ofiar i stal leży na placu budowy. Ponad to, na budowie zawitał ponownie geodeta, bo majster twierdzi że coś było ...... z wytyczeniem i nie ma kątów. Ostatecznie ekipa zaczęła robić szalunki: Zdjęcia na koniec dnia. ... aha prądu nie ma dalej , za to jest agregat na "płynny prąd". Elektryki naprawiają słupy po ostatnich burzach i się przeciąga... na chwile obecną do następnego tygodnia...
  15. Ruszyły, ruszyły !! - oczywiście z lekkim poślizgiem. Budynek wytyczony w ubiegłym tygodniu. Dziś była kopara i kopała "dziurę" pod fundament. Deseczki na szalunki przetransportowane Jutro przyjedzie stal (prawie 4 tony), od razu na cały budynek. ....a prądu ciągle brak ....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...