Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojbyl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O wojbyl

  • Urodziny 08.02.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ełk
  • Kod pocztowy
    19-300
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wojbyl's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zieli dostałeś pismo z Enea w którym napisali że taryfa C może zostać zmieniona na G po zakończeniu budowy - zgoda i tak jest jak rozumiem. Taki zapis może nam zrobić np. kierownik budowy w dzienniku budowy. Jeżeli żądają odbioru budynku poproś o wyjaśnienie na jakiej podstawie prawnej dostawca energii występuje z takim żądaniem, ja nie znalazłem żadnego przepisu nakazującego w sposób jednoznaczny posiadania takiego dokumentu. Do odbioru budynku przez nadzór budowlany potrzebuję kominiarza, instalację CO, świadectwo energetyczne itd. - co to ma wspólnego ze zmianą taryfy? Jeżeli jest to możliwe niech przedstawią przepis który uzależnia zmianę taryfy z C11 na G12 od posiadania takiego pozwolenia. Ciekawostką jest że niektórzy dostawcy energii nie stwarzają takich problemów, wystarczy tam oświadczenie o zakończeniu prac budowlanych i zobowiązaniu się do wykorzystania energii do celów gospodarstwa domowego. Budynku nie odbieram bo na razie tam nie mieszkam. Zostały mi prace wykończeniowe malowanie, szpachlowanie, układanie glazury, terakoty. Czy do tego potrzebuję taryfę budowlaną ?!! Jestem ciekaw czy ten przedstawiciel Enea który pisał to pismo za każdym razem gdy robi remont mieszkania zmienia sobie taryfę na budowlaną. Jest to zwykłe wyciąganie kasy.
  2. Też przez to przechodziłem. Napisałem pismo do PGE Lublin pod którego podlegam, na jakiej podstawie żąda się odbioru budynku do przejścia z taryfy budowlanej na G. Do odbioru budynku tak samo potrzebny mi kominiarz itd. Co to ma wspólnego z energią. Okazuje się jednak że można przez oświadczenie. "W odpowiedzi na Pańską wiadomość dotyczącą warunków przejścia z taryfy C11 na taryfę G12 uprzejmie informuję, że standardowo w takiej sytuacji wymagana jest decyzja o pozwoleniu na użytkowanie obiektu dla celów mieszkalnych lub zaświadczenie o przyjęciu zgłoszenia obiektu do użytkowania. Zawiadomienie o zakończeniu budowy i wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie, zgodnie z Prawem budowlanym, stanowi końcowy etap budowy, po którym można przystąpić do użytkowania obiektu. Przedstawienie przedmiotowych dokumentów po zakończeniu budowy nie powinno nastręczać problemów a przyznanie taryfy G jest w takiej sytuacji oczywiste. W tym miejscu zwracamy uwagę, że warunkiem koniecznym do przyznania taryfy G jest korzystanie z energii elektrycznej na cele gospodarstwa domowego. Jeżeli Odbiorca z różnych przyczyn nie może okazać wymaganych dokumentów, a użytkuje obiekt na cele gospodarstwa domowego, taryfa G może zostać przyznana po przedstawieniu oświadczenia o przeznaczeniu lokalu na cele gospodarstwa domowego oraz potwierdzającego przygotowanie instalacji odbiorczej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości Operator Systemu Dystrybucyjnego ma prawo do kontroli dotrzymywania warunków zawartej umowy, w szczególności zgodności sposobu wykorzystywania energii elektrycznej z warunkami określonymi w umowie. Jeżeli więc użytkuje Pan budynek na cele gospodarstwa domowego, zapraszamy do naszego biura w Ełku z oświadczeniem o zużywaniu energii na cele gospodarstwa domowego. Natomiast stosowne oświadczenie w zakresie stanu instalacji elektrycznej jest elementem wniosku o zawarcie umowy. Jeżeli w Pana ocenie, pracownicy PGE w Ełku udzielili nie pełnej informacji, uprzejmie przepraszamy. Dołożymy starań, aby taka sytuacja się nie powtórzyła."
  3. Tak pomyliłem trochę: Pompka DZ na 3 biegu 195W CO 32/25,8 9,7 kW DZ 6,8/3,8 parowanie 4,5bar Pompka DZ na 2 biegu 175W CO 32,05/26,02 9,4kW DZ 6,9/3,4 parowanie 4,3bar Pompka DZ na 1 biegu 120W CO 31,24/25,50 9,02kW DZ 7,1/2,6 parowanie 4,2bar Próbowałem sobie policzyć czas grzania 10000L wody o 8st oraz zużycie prądu w trzech przypadkach. Zużycie prądu przez agregat przyjąłem 2kW 1 bieg - 10h18min uwzględniając pompę zużycie 21,84kW 2 bieg - 9h52min 21,46kW 3 bieg - 9h28min 20,78kW Tylko czy agregat pobiera tyle samo we wszystkich przypatkach. Może ktoś zweryfikować.
  4. Jak jest ze zużyciem prądu przez sam agregat w takich przypadkach (czysto teoretycznie) jest one takie same czy różne dla 1,2,3
  5. Jakeij mocy masz pompe. Pompa pracuje co drugi dzień !!! Po zużyciu 286kW przez 15dni wychodzi jakieś 19kW na dobe. 255kW przez 18dni wychodzi jakieś 14kW/doba przy twojej pompie jakieś 7godzin pracy na dobe.
  6. Viessmann w swojej dokumentacji podaje: Różnica temperatur ΔT: Temperatura wody na zasilaniu obiegu wtórnego = 35°C przy temperaturze wody na zasilaniu obiegu pierwotnego = 10°C - 3-5K Temperatura wody na zasilaniu obiegu wtórnego = 35°C przy temperaturze wody na zasilaniu obiegu pierwotnego = 0°C - 2-4K Różnica temperatur ΔT: temp. zasilania wtórn. / temp. powrotu wtórn. - 6-8K
  7. Podobnie jak u mnie. Tylko I bieg 5K, II bieg 3K, III bieg 1,5-2K.
  8. Z tego co pamiętam były to wartości bardzo małe 0,1-0,4 dokładnie nie pamiętam. Aktualnie mam DZ 8,1/3,1 po 3h pracy pompy. Praca pompy na I biegu. Na II, III biegu dochodziło do szybszego wychłodzenia DZ. Testy były robione w tamtym roku zasilanie DZ przy ok 100h pracy pompy tygodniowo II bieg delta 3K 7 tydzień zasilanie -,0,5 8 tydzień -1,1 zmiana na I bieg 9 tydzień -0,7 10 tydzień -0,3 i tak utrzymywane było przez następne 2-3 tygodnie
  9. U mnie temp. DZ wzrosła. Wszystko zależy od długości kolektora, prędkości przepływu, czasu przejścia solanki przez ziemię. A u siebie masz identyczne temp. na I, II, III biegu pompki ?
  10. Temperaturę DZ. Zasilania i powrotu.
  11. Producenci określają minimalny przeplyw jako wymóg zachowania odpowiedniej delty. Dla DZ optymalna delta zazwyczaj zawiera się między 3-5K a taką osiągniemy przy przeplywie 30% wiekszym od minimalnego. Przynajmniej dla mojej pompy. Zwiększenie prędkości przepływu DZ na pewno wpłynie na temperaturę.
  12. wojbyl

    Kolektor poziomy

    Mam kolektor poziomy zakopany w glinie na głębokości ok 1,8m +/- 0,2m temperatura zimą nie schodziła poniżej 0st.C na wejściu do pompy w największe mrozy. Aktualnie temperatura latem ok 15-16st.C
  13. Chyba za mocno przekombinowałem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...