Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hypcio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    123
  • Rejestracja

O hypcio

  • Urodziny 26.10.1968

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hypcio's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. hypcio

    Jaka moc kotła?

    Kurcze, coś dużo znaków zapytania. Czy ta siłownia i pralnia jest uwzględniona w powierzchni grzewczej budynku? Spróbuję policzyć, proszę nie bić: Podana powierzchnia to 170 m, a sam wymiar zewnętrzny budynku to 17x18m, co daje nam 306 m (oczywiście jest to wymiar zewnętrzny czyli w przybliżeniu wewnętrzny wychodzi ok 288 m) Jakie zapotrzebowanie kW jest podane w projekcie budynku? Jeśli chodzi o producentów - wiem, że niektórzy mają możliwość wykonania niestandardowego czopucha. Szwagier miał taką sytuację z Galmetem, stąd jestem trochę w temacie
  2. Widocznie kolega poczytał trochę tematów na forum, tam wniosek jest prosty: zdaniem wielu użytkowników kraj produkcji definiuje jakość wyrobu. Z polskich firm dodał bym jeszcze SunGallo no i Galmet - na pewno w Polsce, gdyż ostatnio otworzyli własną halę produkcyjną.
  3. Co do obliczeń to dowiedziałem się ostatnio o normie PN-EN ISO 13790 i powoli będę się wdrażał w temat. Czy w Twoim przypadku zapotrzebowanie było obliczane na podstawie tejże normy?
  4. witam, proszę o informację dotyczącą menu serwisowego w sterowniku ST-32 zPID, piec Galmet 22kW . Jak ustawić przedmuchy po wyłączeniu sterownika? Czytałem gdzieś, że trzeba ustawić parametry takie jak temperatura (u mnie 50 stopni) praca przedmuchu, przerwa przedmuchu i moc. Czy ktoś może udzielić mi jakiejś rady?
  5. Polskie firmy idą do przodu - nowe hale stawiają np. Kospel oraz Galmet. Co rusz jakieś certyfikaty, eksport. Popytałem trochę tych ludzi na budmie i okazuje się, że nie jest tak źle. Także słusznie piszesz, "polskie" nie znaczy gorsze. Teść ma już dwa kotły (jeden w domu letnim, razem z kolektorami) z Iskry, ja Galmeta i jakoś nikt nie narzeka.
  6. Jak sprawuje się ten Dimplex? Faktycznie bezobsługowo? Możesz napisac coś o użytkowaniu Twojej pompy latem?
  7. Jeśli można się wrącić to na 500 litrów zbiornik to jest zdecydowanie za mało. Minimum to 3 takie kolektory a optymalnie to 4 kolektory.
  8. Jeżeli nie masz możliwości montażu kolektorów w kierunku południowym to można połączyć solary w systemie wschód-zachód lub tylko ze strony zachodniej ale ze zwiększoną powierzchnią czynną kolektorów
  9. Witam, moj domek ma ponad 140 m2, wsyzstko w podlogowce. Zamontowałem pompę ciepła firmy Galmet już 2 lata temu wraz ze zbiornikiem przeznaczonym do pomp ciepła również - to bylo w komplecie. Jako dolne zrodło to posiadam dwie studnie jedna zrzutow, a druga oczywiscie do pozyskiwania energii. Temperatura jaka uzyskuje to nawet 11 st a w najgorszych mrozach to około 7 st. Więc według mnie całkiem przyzwoita. Jedyny minus tego zrodła to pompa do pompowania wody z jednej studni do drugiej około 1kW co wpływa na cop. W sumie pompa ciepła była specjalnym zamówieniem w której zamontowany był czujnik przepływu i nie posiadała pompki obiegowej na dolne zrodło. Panowie zaproponowali mi pompe ciepła około 11kW dokładnie nie pamietam ale jakoś tak wychodzilo z obliczen na zapotrzebowanie. Co moge powiedzieć o niej i o wydatkach jakie poniosłem. Hm no w sumie jedno jestem zadowolony koszty za temperature w domu ok 21 st byly naprawde dla mnie zaskoczeniem 2150 zł w drugiej taryfie, wiec tuaj sie ucieszylem, posiadam również zbiornik do pomp ciepła o wiekszej pojemnosci niz potrzebuje ale dlatego ze wykorzystuje taryfe druga. To co mi sie udalo dowiedziec od chłopakow z technicznego to z jakich elementow jest zbudowana i jak to oczywiscie przystalo na człowieka dociekliwego to sprawdzilem co to za elementy, choc nie jestem jakims super specjalista, sprężarki copelanda seria ZH jedna z najlepszych sprezarek i bardzo wytrzymałych, następnie wymienniki firmy SWEP, mozna dużo o tej firmie poczytac w internecie i o opiniach, zawory i reszta to firmy ALCO, wiec stwierdzam że jakiegos bubla mi nie wsadzili a cenna tez była w miare przyzwoita. Dla mnie to jest duzy pluse, bo jak kazdy staram sie szukac oszczednosci a zarazem chce mieć urządzenie z porzadnych czesci bo to jest istotne przy wyborze producenta. Jeszcze chcial bym dodac ze przy mrozach około -25 st miescila sie praca w drugiej taryfie.
  10. A to w czym się dokładnie specjalizujesz? Na tytuł najlepszego doradcy na tym forum musiałeś sobie czymś zasłużyć
  11. Myślałem o ekogroszku, mam mieć kaloryfery, ale w łązience chyba będę jednak dawał podłogówkę. DO tego musiałby mieć bojler bo z czego grzać wodę w lato? Co do solarów to chciałbym bardzo, ale nie wiem czy nie będzie to dla mnie za drogie. Grubość ścian Ytong36, Dom powierzchnia 137m2, dachówka ceramiczna a na poodaszu mam system Isover Vario.
  12. Właśnie przeglądałem inne wątki i podobny problem widziałem. Ale jak sobie dałeś radę no to super. Szukałeś odpowiedzi po forach, czy sam metodą prób i błędów doszedłeś do rozwiązania? W ogóle jak dużą masz różnicę w spalaniu teraz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...