Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hypcio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    123
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hypcio

  1. hypcio

    Jaka moc kotła?

    Kurcze, coś dużo znaków zapytania. Czy ta siłownia i pralnia jest uwzględniona w powierzchni grzewczej budynku? Spróbuję policzyć, proszę nie bić: Podana powierzchnia to 170 m, a sam wymiar zewnętrzny budynku to 17x18m, co daje nam 306 m (oczywiście jest to wymiar zewnętrzny czyli w przybliżeniu wewnętrzny wychodzi ok 288 m) Jakie zapotrzebowanie kW jest podane w projekcie budynku? Jeśli chodzi o producentów - wiem, że niektórzy mają możliwość wykonania niestandardowego czopucha. Szwagier miał taką sytuację z Galmetem, stąd jestem trochę w temacie
  2. Widocznie kolega poczytał trochę tematów na forum, tam wniosek jest prosty: zdaniem wielu użytkowników kraj produkcji definiuje jakość wyrobu. Z polskich firm dodał bym jeszcze SunGallo no i Galmet - na pewno w Polsce, gdyż ostatnio otworzyli własną halę produkcyjną.
  3. Co do obliczeń to dowiedziałem się ostatnio o normie PN-EN ISO 13790 i powoli będę się wdrażał w temat. Czy w Twoim przypadku zapotrzebowanie było obliczane na podstawie tejże normy?
  4. witam, proszę o informację dotyczącą menu serwisowego w sterowniku ST-32 zPID, piec Galmet 22kW . Jak ustawić przedmuchy po wyłączeniu sterownika? Czytałem gdzieś, że trzeba ustawić parametry takie jak temperatura (u mnie 50 stopni) praca przedmuchu, przerwa przedmuchu i moc. Czy ktoś może udzielić mi jakiejś rady?
  5. Polskie firmy idą do przodu - nowe hale stawiają np. Kospel oraz Galmet. Co rusz jakieś certyfikaty, eksport. Popytałem trochę tych ludzi na budmie i okazuje się, że nie jest tak źle. Także słusznie piszesz, "polskie" nie znaczy gorsze. Teść ma już dwa kotły (jeden w domu letnim, razem z kolektorami) z Iskry, ja Galmeta i jakoś nikt nie narzeka.
  6. Jak sprawuje się ten Dimplex? Faktycznie bezobsługowo? Możesz napisac coś o użytkowaniu Twojej pompy latem?
  7. Jeśli można się wrącić to na 500 litrów zbiornik to jest zdecydowanie za mało. Minimum to 3 takie kolektory a optymalnie to 4 kolektory.
  8. Jeżeli nie masz możliwości montażu kolektorów w kierunku południowym to można połączyć solary w systemie wschód-zachód lub tylko ze strony zachodniej ale ze zwiększoną powierzchnią czynną kolektorów
  9. Witam, moj domek ma ponad 140 m2, wsyzstko w podlogowce. Zamontowałem pompę ciepła firmy Galmet już 2 lata temu wraz ze zbiornikiem przeznaczonym do pomp ciepła również - to bylo w komplecie. Jako dolne zrodło to posiadam dwie studnie jedna zrzutow, a druga oczywiscie do pozyskiwania energii. Temperatura jaka uzyskuje to nawet 11 st a w najgorszych mrozach to około 7 st. Więc według mnie całkiem przyzwoita. Jedyny minus tego zrodła to pompa do pompowania wody z jednej studni do drugiej około 1kW co wpływa na cop. W sumie pompa ciepła była specjalnym zamówieniem w której zamontowany był czujnik przepływu i nie posiadała pompki obiegowej na dolne zrodło. Panowie zaproponowali mi pompe ciepła około 11kW dokładnie nie pamietam ale jakoś tak wychodzilo z obliczen na zapotrzebowanie. Co moge powiedzieć o niej i o wydatkach jakie poniosłem. Hm no w sumie jedno jestem zadowolony koszty za temperature w domu ok 21 st byly naprawde dla mnie zaskoczeniem 2150 zł w drugiej taryfie, wiec tuaj sie ucieszylem, posiadam również zbiornik do pomp ciepła o wiekszej pojemnosci niz potrzebuje ale dlatego ze wykorzystuje taryfe druga. To co mi sie udalo dowiedziec od chłopakow z technicznego to z jakich elementow jest zbudowana i jak to oczywiscie przystalo na człowieka dociekliwego to sprawdzilem co to za elementy, choc nie jestem jakims super specjalista, sprężarki copelanda seria ZH jedna z najlepszych sprezarek i bardzo wytrzymałych, następnie wymienniki firmy SWEP, mozna dużo o tej firmie poczytac w internecie i o opiniach, zawory i reszta to firmy ALCO, wiec stwierdzam że jakiegos bubla mi nie wsadzili a cenna tez była w miare przyzwoita. Dla mnie to jest duzy pluse, bo jak kazdy staram sie szukac oszczednosci a zarazem chce mieć urządzenie z porzadnych czesci bo to jest istotne przy wyborze producenta. Jeszcze chcial bym dodac ze przy mrozach około -25 st miescila sie praca w drugiej taryfie.
  10. A to w czym się dokładnie specjalizujesz? Na tytuł najlepszego doradcy na tym forum musiałeś sobie czymś zasłużyć
  11. A jakie firmy byś polecił, a na które lepiej uważać?
  12. Myślałem o ekogroszku, mam mieć kaloryfery, ale w łązience chyba będę jednak dawał podłogówkę. DO tego musiałby mieć bojler bo z czego grzać wodę w lato? Co do solarów to chciałbym bardzo, ale nie wiem czy nie będzie to dla mnie za drogie. Grubość ścian Ytong36, Dom powierzchnia 137m2, dachówka ceramiczna a na poodaszu mam system Isover Vario.
  13. Właśnie przeglądałem inne wątki i podobny problem widziałem. Ale jak sobie dałeś radę no to super. Szukałeś odpowiedzi po forach, czy sam metodą prób i błędów doszedłeś do rozwiązania? W ogóle jak dużą masz różnicę w spalaniu teraz?
  14. Dzięki marcin00. Przydatna ciekawostka. Trochę stara, ale dla mniej zainteresowanych tematem, uśiwadamia, dlaczego trzeba uważać na sprzęt ocynkowany.
  15. Łukasz12345, tamten wątek został wcielony do tego. Też wchodzę na link z "oknami", ale najwidoczniej został usunięty lub zmienili mu nazwę. Ale tam i tak nic nie było, bo jak napisałem wszystko przenieśli tutaj. Co do forum, to faktycznie, jakieś mniejsze zainteresowanie zanotowałem. Przypuszczam, że teraz znów się ożywi, bo sporo promocji, akcji na sprzęt jest, jak to zwykle bywa przed sezonem grzewczym Łukasz12345 znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie? P.S. Kurcze, dawno mnie to nie było
  16. Nikt tutaj nie ma Zębca?
  17. KrzysztofLis2 czy mógłbyś coś doradzić? Będę bardzo wdzięczny
  18. Wiem, że jest ich dużo. Ale jest też dużo złych produktów. Wiem o takich firmach jak Viessmann, Vaillant, Ariston i Galmet, który często przewija się na forach (mnie interesują jego piece, ale i piece konkurencji), ale chciałbym poznać opinie o jakości i cenie takiej średniej półki i niekoniecznie wszystko z INOXu. Jakie ogrzewanie? Tradycyjne. Ok. 40 m2 będzie podłogówki. Będę chciał grzać wodę i używać urządzeń do centralnego ogrzewania. A z solarami to wygląda to tak, że muszę je mieć zaprojektowane od razu w instalacji,,czy mogę je dołożyć, jak już będą bardziej popularnej trochę więcej będzie o nich wiadomo, co i jak. Będę ogrzewał węglem, dlatego też takiego pieca szukam. Dziękuję za opinię i porady.
  19. Byłem na stronie Zębca i zauważyłem, że oni także mają ciekawą ofertę promocyjną. Kotły bardzo podobne do Galmetu, ale nie wiem, jak się sprawują, więc proszę o opinię wszystkich, którzy mają, montują lub słyszeli cokolwiek o Zębcu i czy w ogóle da się jego produkty w jakikolwiek sposób porównać do produktów Galmetu?
  20. Witam. Jestem na etapie projektowania instalacji i muszę powoli wybierać różne urządzenia do podgrzewania wody użytkowej oraz do centralnego. Proszę Was o opinie, jakie firmy w tym przoduję i kogo polecicie, jeżeli będę chciał kupić jakiś bojler, elektryczny podgrzewacz wody i tego typu urządzenia. Będę wdzięczny za każdą opinią
  21. Dzięki za opinie. Myślę, że nie powinno być źle i będę zadowolony. Na razie jednak zbieram wszystkie opinie, więc za każdą dziękuję. Może skorzystam podobnie, jak inni.
  22. A może kupić ten piec http://http://galmet.com.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_galme&lad=a&id_dzi=0&id_dok=117&id_men=24&powrot=1&slowo_szuk=&gdzie_szuk=&id_men_szuk=0 Co o nim sądzicie? Ma ktoś z Was akurat ten model (w różnych kW)?
  23. Już podzwoniłem i wiem, że grzałka wychodzi drożej. Tylko, że niektórzy mówili, że też dużo zależy od samej grzałki. Choroba wie, bo elektrykiem to już w ogóle nie jestem, więc nowa rzecz do sprawdzenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...