
ok1719509853
Użytkownicy-
Liczba zawartości
17 -
Rejestracja
O ok1719509853
- Urodziny 18.09.1972
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
kujawsko-pomorskie
-
Województwo
kujawsko-pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
ok1719509853's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
kominek z PW, bufor, kocioł elektryczny - sterowanie
ok1719509853 odpowiedział ok1719509853 → na topic → Ogrzewanie
---podnoszę--- Czy pomoże ktoś? Nikt nie ma podobnego rozwiązania?- 3 odpowiedzi
-
- bufor
- elektryczny
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Stanąłem przed kolejnym dylematem. Dom zamierzam ogrzewać kominkiem z PW oraz kotłem elektrycznym. Kominek grzać będzie bufor CO oraz zasobnik CWU. Do sterowania przepustnicy kominka, pomp ładujących bufor CO i CWU zamierzam użyć sterownika Tatarek. Mam dylemat jak rozwiązać sterowanie obwodów wtórnych CO. Gorąca woda z bufora ma trafić na obiegi podłogówki (po podmieszaniu z powrotu), drugi obwód to grzejniki (będą 3 szt) podłączone jak wyżej. Ma tym sterować sterownik a nie użytkownik kręcąc zaworem. Jaki sterownik polecacie zastosować. Drugi dylemat to jak w taki układ wpiąc kocioł elektryczny? Wszystko ma działać automatycznie. Kiedy temperatura wody w buforze spadnie np do 30 stopni ma załączyć się kocioł elektryczny. Czy jest na forum użytkownik takiego rozwiązania ?
- 3 odpowiedzi
-
- bufor
- elektryczny
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
sebanseban - może nie będzie takiej potrzeby (mam nadzieje). Swój odpalę pewnie jeszcze później, oby wczesną jesnienią.
-
W innych kominkach stalowych płaszcz rozpoczyna się tuż za szybą. W aquatondo z tego co widziałem jest trochę oddalony Mam nadzieję, że nie będzie źle. W obecnym wkładzie nawet najlepszy opał powoduje zabrudzenie szyby Odnośnie porad na FM to sie zgadzam. W prawie każdym dziale są dyżurni fachowcy. Wypowiadają się o każdej porze całymi dniami siedzą na forum. Dla mnie to fachowcy teoretycy. Niektórzy tylko czychają na łosia aby pod pretekstem fachowości obedrzeć ze skóry. Spotkałem się z tym m.in.w temacie okien. Wszyscy inni są niedouczeni tylko on ma wyłączność na wiedzę i fachowość. Forum niestety zeszło na psy.
-
Faktycznie ten który mam teraz to porażka. Widzę jednak różnice w konstrukcji obu modeli.Sprzedawca twierdzi, że sprzedał sporo i wszyscy zadowoleni a na FM prawie żadnego użytkownika.
-
dzieki za odpowiedź. Czy na forum naprawde nie ma użytkowników tego modelu?. W sklepie z kominkami mówili że to bardzo popularne modele. Ach ten "markieting"
-
do piotrmati dzieki za odpowiedź Obecnie mam taki sam układ jak Ty opisałeś (co do zasady). Kominek makroterm (porażka), bufor Reflex 1000l z wężownicą oraz naczynie wzbiorcze otwarte. Całość działa ale niezadowalająco. Udaje mi się naładować bufor do max 70 st. Powyżej niestety kominek częstro wchodzi w stan alarmu (>95 st) pomimo tego że wężownica ma napewno większą moc niż kominek. jest już za mała różnica temperatur i woda nie zdąży oddać ciepła w wężownicy. Stąd było pytanie czy lepszym rozwiązaniem byłoby wpięcie PW w układ bufora bez wężownicy (oczywiście z odpowiednimi zaworami 3-drogowymi)
-
W dziale kominki pewnie kolejny mędrzec zamiast poradzić zaproponował by przenieść się do buforów itd... (choć miałby w tym przypadku racje). Tematem przewodnim jest bufor a w tym przypadku sposób jego podłączenia a nie źródło ciepła. Jeśli nie chcesz / nie umiesz odpowiedzieć tylko każdemu wyjedżasz z teorią to lepiej nie pisz nic. zadałem proste pytanie który wariant z 3 jest nadogodniejszy i na to nie odpowiedziałeś. uczepiłes się części zdania i z niego robisz elaboraty. Przed zleceniem zadania firmie chciałbym wiedzieć jakie rozwiązania są korzystne bo patrząc na działające firmy, wydające się przy pierwszym kontakcie profesjonalnymi trudno liczyć na fachowość - to raczej przypadek, że trafi się na dobrego instalatora. Wiekszość ma mentalność budowlańca. Słuchając teorii wykonawców w markowych firmach od wentylacji rekuperacji pomp ciepła itp ręce opadają. Nie wiem co by się stało gdyby zlecić im wykonanie tego o czym tak pięknie opowiadają. Nie chce powtórzyc błędów z obecnego domu więc pytam. Teraz mam żródło ciepła wpięte do bufora przez wężownicę i widzę że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Czy inne będą lepsze?
-
GGWC i rekuperator
ok1719509853 odpowiedział ok1719509853 → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
rurowiec i żwirowiec odpadają ze względu na swoje wady. (niezwiązane z rodzajem gruntu) -
Czytaj ze zrozumieniem. Gdzie napisałem ze nie widze miejsca na to naczynie? Napisałem ze nie widze miejsca na nie na 1p. Może mogłoby być na parterze, nie znam się na tym więc pytam. Czy ktoś doradzi który ze sposobów spięcia kominka z PW z buforem będzie najkorzystniejszy? (post nr 6575)
-
Poradzcie jaki sposób na wpięcie kominka z PW do bufora będzie najlepszy: 1. wymiennik płytowy 2. bufor w wężownicą 3. bufor bez wężownicy (z zaworem podnoszącym temp. powrotu do płaszcza kominka) Chciałbym jednocześnie osiągnąć efekt prawie natychmiastowego rozpoczęcia ładowania podłogi po rozpaleniu kominka co w przypadku pkt 1 i 2 jest niemożliwe.. W przypadku pkt3 ta sama woda krązy w kominku, buforze podłodze ... czy to ma jakieś dodatkowe wady? Na stronie producenta kominka z PW podają max ciśnienie robocze 1,5 bar. Czy w przypadku układu z pkt 3 i domu piętrowym to w czymś przeszkadza? Chyba w tym układzie naczynie wyrównawcze musi być w najwyższym punkcie instalacji a na to na górze nie widzę miejsca
-
Witam Zadałem poniższe pytania w wątku "GWC wodny "tymi ręcami" robiony" ale jakoś mało osób to czyta w dziale ogólnym więc przekleję te pytanie tutaj 1 Przymierzam się do wykonania GWC na wiosnę. Kilku instalatorów odradzało rurowy GWC. Zdecydowałem, że wykonam glikolowy. Na działce niestety nie mam gliny, tylko piasek (zaoszczędziłem sporo przy zasypywaniu nim fundamentów), woda jest dopiero na ok 14m choć na działkach sąsiednich znajdują sie naturalne stawy i tereny podmokłe. Czy dobrym pomysłem będzie położenie folii na dnie wykopu, na to trochę piasku na to rury i zasypanie. Tuż pod powierzchnią dodatkowo planuję rozprowadzić rury drenarskie od rynien. Czy to usprawni system GWC? 2 Zainspirowany ideą podgrzewania/schładzania za pomocą nagrzewnicy/chłodnicy z glikolem pomyślałem, że możnaby pójść krok dalej. Czy sensownym byłoby zastosowanie 2 takich dodatkowych wymienników. 1 znich odzyskiwałby ciepło wywiewane i przekazywałby je do nagrzewnicy umieszczonej już za GGWC podgrzewając o kolejne kilka stopni nawiewane powietrze. natomiast latem przy pomocy kilku zaworów przełączałoby sie na obieg z GGWC oczywiście z pominięciem nagrzewnicy wylotowej. Czy to miałoby sens? czy mogłoby się okazać że rekuperator jest zbędny?
-
witam Mam pytanie do posiadaczy kominków z PW edilkamin aquatondo plus 22 lub 29. 1. Czy szyba brudzi się przy paleniu sychym drewnem? 2. Czy przy normalnym paleniu nadmiernie nie nagrzewa się salon? pozdrawiam o&k
-
Zainspirowany ideą podgrzewania/schładzania za pomocą nagrzewnicy/chłodnicy z glikolem pomyślałem, że możnaby pójść krok dalej. Czy sensownym byłoby zastosowanie 2 takich dodatkowych wymienników. 1 znich odzyskiwałby ciepło wywiewane i przekazywałby je do nagrzewnicy umieszczonej już za GGWC podgrzewając o kolejne kilka stopni nawiewane powietrze. natomiast latem przy pomocy kilku zaworów przełączałoby sie na obieg z GGWC oczywiście z pominięciem nagrzewnicy wylotowej. Czy to miałoby sens? czy mogłoby się okazać że rekuperator jest zbędny? p.s. prosiłbym również o odpowiedź na #912
-
Przymierzam się do wykonania GWC na wiosnę. Kilku instalatorów odradzało rurowy GWC. Zdecydowałem, że wykonam glikolowy. Na działce niestety nie mam gliny, tylko piasek (zaoszczędziłem sporo przy zasypywaniu nim fundamentów), woda jest dopiero na ok 14m choć na działkach sąsiednich znajdują sie naturalne stawy i tereny podmokłe. Czy dobrym pomysłem będzie położenie folii na dnie wykopu, na to trochę piasku na to rury i zasypanie. Tuż pod powierzchnią dodatkowo planuję rozprowadzić rury drenarskie od rynien. Czy to usprawni system GWC?