Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

M.A.G.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 433
  • Rejestracja

10 obserwujących

O M.A.G.

  • Urodziny 22.11.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    połowa ogrodu

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    36-100
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

M.A.G.'s Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Zrobisz zrobisz. jak zbudujesz taki taras używając tego co masz między uszami pod warunkiem że nie hula tam powietrze to będzie OK. Mój dach pokryty EPDM pełni również funkcję użytkową. Na EPDM położony jest 5cm hydrostyr i na nim dopiero konstrukcja tarasowa - deska jako legar i deska jako ostateczna warstwa. Działa i wręcz uważam że to świetne rozwiązanie. Oczywiście hydrostyr nie pełni tu funkcji termoizolacyjnej. Bartek świetna robota i fajny filmik.
  2. jak szukałem architekta dla siebie to jeszcze nie byłem na forum niestety... Wybieraliśmy w ciemno na podstawie portfolio i odczucia po rozmowie.. Na szczęście trafiliśmy rewelacyjnie. Nasz projekt był pierwszym z projektów Bogusława Barnasia z BXB Studio. Zapłaciliśmy 16,5 tys. a on na naszym projekcie wykreował się w mediach i w branży. Teraz taki projekt u niego to kilkadziesiąt tysięcy. Generalnie polecam jesli ktoś ma kasę i chce mieć TOP to będzie na prawdę zadowolony. Teraz współpracuję natomiast z dziewczyną z Rzeszowa - Ewelina Gotkowska EGG Studio. Projektuje na podobnym jak Barnaś poziomie ale w normalnych pieniądzach. Sporo projektów realizuje właśnie w Krakowie więc całkiem spoko do komunikacji. 668484879. Powołaj się na mnie - Andrzej Grabiec.
  3. Owszem, ale pod warunkiem że ktoś poprosi o udostępnienie Pan dostał odpowiednią wiadomość i dzień później wprowadził korektę w swojej aukcji Dawno nie pisałem i pewnie dalej by tak było.... ale... No właśnie ale... Spisałem liczniki i delikatny szok. Nie spisuję już codziennie, staram się raz na miesiąc pospisywać wszystko. I największe zaskoczenie przy nCO. Poniżej zestawienie: Styczen 1302 Luty 898 Marzec 495 Kwiecień 0 Maj 0 Czerwiec 0 Lipiec 0 Sierpień 0 Wrzesień 0 Paźdzernik 1,2 Listopad 402 Grudzień 931 Razem: 4031 kWh Zeszły rok to 5261 kWh. Różnica to 1230 kWh czyli niej więcej tyle ile zużywamy przez miesiąc w zimie w dość niskich temperaturach. Bez dwóch zdań robi nam się cieplej na tym padole ale zauważam to również w pracy - rośliny po prostu wariują a i sezon niestety wydłużył mi się z 9-10 miesięcy do 12 :/ Najzwyczajniej w świecie podniosła się srednia temperatura bo uzsk ze słońca jest tylko nieznacznie większy niż rok temu. Udało się wreszcie po długich bojach zakończyć temat elewacji i tynku ozdobnego. W sumie długo nie było wiadomo co na ścianach wyląduje, czy będą jakieś wstawki z drewna, kamienia itp. Koniec końców cały dom został pokryty białym tynkiem. I kolejny raz okazało się że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dużo kosmetyki - typu wpuszczenie profili LED w podcienie, dopracowanie węgarków itp. i w końcu dom wygląda jak miał wyglądać. Powstała druga część ogrodu warzywnego - ozdobnego. Polecam każdemu. Ziemniaków wystarczy nam do wiosny Generalnie fajnie zagospodarowana przestrzeń i jest z tego wymierny uzysk. Doszedłem również do ideału z trawnikami. Są nie chwaląc się w takim stanie, że większość klientów je oglądających pyta czy można na to wejść :D Ale to co musiały przejść żebym ja mógł przetestować wszystko co chciałem żeby nie robić tego u klientów zakrawa na znęcanie się Niektóre fragmenty ciągle są doświadczalne ale większość jednak już nie . Druga część działki doczekała się również robota koszącego. Nie wyobrażam już sobie takiej ilości koszenia w tradycyjny sposób Na koniec dodam że coraz większymi krokami zbliża się czas nowej budowy jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to znów postanie coś nieszablonowego. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiamy M.A.G.i
  4. Robota warto zamontować bez względu na wielkość trawnika. Ja bez swoich bym zgniął przy ok. 1500m2 trawnika. Dokładność koszenia obrzeży zależy od precyzji ułożenia przewodu granicznego i od samego obrzeża (ekobord czy kostka betonowa/granitowa). Natomiast jeśli chodzi o tzw. mijaki na trawniku to już algorytm robota decyduje. Robomow ma kiepski algorytm, viking również. Fajnie kosi CubCadet, Wiper Premium, Bosh, i Husqvarna. Jakość koszenia (jakość cięcia) najlepsza z jaką się spotkałem jest u CubCadetów i wyższych serii Wiper Premium. seria C Wipera jest kiepska - mają dużo błędów. I choć serwis działa sprawnie to jednak jest to uciążliwe. Nowa generacja nie ma już tego problemu i generalnie jest super ale cena... W październiku montowaliśmy robota w ogrodzie 60m2 !!! Właściciele są w domu dopiero wieczorami i nie mają kiedy kosić nawet takiej powierzchni. Generalnie urządzenie warte każdych pieniędzy.
  5. Panowie, przyznam że nie bardzo jestem czasowy żeby przeczytać cały wątek a czytanie od czasu do czasu już nie pozwala być na bieżąco bo produkcje macie na poziomie Krótko i treściwie: Nie bardzo mam czas i chęci żeby samodzielnie drutować dlatego w grę wchodzą dwa rozwiązania. Zlecenie za gotówkę lub kredytowanie w FotonTechnik lub podobnej. Instalacja 16 kWp (zużywamy 13600 kWh niemal identycznie co roku). Panele 300W, mono. Na gruncie. Nie miałem jeszcze weny żeby rozesłać zapytania ale jakoś znalazł nas przedstawiciel Foton Technik i Columbus Energy. Czyli dwie oferty mam. Podam niższą żeby od razu przejść do sedna. 64k netto w kredycie na 10 lat. Wychodzi nam ok. 650zł brutto/mc. czyli około 100zł więcej średniomiesięcznie niż teraz płacę. Warto? jakie są ceny rynkowe takich instalacji? Zrobi mi to ktoś na tyle taniej żeby opłacało mi się za tym chodzić? Dodam tylko że biorą na siebie całą instalację, papierologię itd, zresztą pewnie wiecie jak to działa.... Wyłożnie gotowizny w takiej kwocie nie wchodzi w grę
  6. Heh jakimś dziwnym trafem nie dostaję powiadomień ze swojego wątku .... Faktycznie była taka przygoda telewizyjna - można ją tu oglądnąć https://vod.tvp.pl/video/domy-przyszlosci,odc-3,24948254 Poza tym gdzieś tam w internetach ciągle się pojawiamy np. https://www.whitemad.pl/eko-dom-poludniu-polski-zdjecia/?fbclid=IwAR3h_WycjnpXd06CwtJFpqgssreNiJIyPn9XAEMKOKQJ4-Hi-8PTQWZxHyM Działka miała 32 ary. Teraz ma niemal 0,5 ha bo znalazł się chętny do sąsiadowania z nami i musieliśmy odkupić działkę sąsiadującą od północy. Ten ogarnięty fragment na filnmie ma około 16 ar i ten zaorany trójkąt na południe kolejne 16ar. Dokupiona od północy działka ma chyba podobnie 16 ar. Z aktualności - powstaje tam teraz budynek, warsztat i wiaty Czyli znów jestem w szale budowania ale już jakoś nie ma czasu na takie relacjonowanie jak przy budowie domu. Tym razem szarpnąłem się na jeszcze inną technologię szkielet drewniany. oczywiście płaski dach itd. Do tego dojdzie fotowoltaika 16kWp. Jeszcze nie zdecydowałem czy na gruncie czy na budynkach. Sprzedajemy prawa do wizerunku domu w zamian za dobrą cenę na instalację
  7. Kable zalane są ok 4 cm wylewki. W salonie to wylewka betonowa Mapei, w pozostałych pomieszczeniach na parterze to od ok. 2,5- ok.4 cm w zależności od wykończenia podłogi. Na piętrze wylewka standardowa ok. 7cm. Ale tak czy tak kable wychodzą na podobnej głębokości bo na piętrze siatka z kablami była podciągana w górę żeby beton otulał kable z każdej strony.
  8. Chłopacy ostrzegam przed zrobieniem rur spustowych w ten sposób. Będą widoczne na elewacji plamy i przebarwienia. Wiem co mówię mam usiebie mimo fajnie docieplonej rury z zewnątrz. Jest jednak na to sposób. Trzeba zrobić rurę w rurze tak aby roszenie występowało pomiędzy rurami. I to działa.
  9. Trawniki wysiewane jesienią elasnue tak wyglądają. To bardzo częste. Intensywne podlewanie powoduje wyplukanie składników odżywczych. Trzeba dobrze dobrac nawozenie i pilnowac go. Teraz jest tak na krawędzi tzn. moze się okazać że będzie kiepsko z pogoda. Ale i na to jest w razie W rozwiazanie. Ja bym sypal jeszcze. Polowe dawki ale nie jesiennego tylko wieloskladnikowego. Juz wiele razy polecalem i ciagle utwierdzam sie z kazdym sezonem ze nie ma lepszego nawozu w rozsądnej cenie. Yara Mila Complex. Październik ma być ładny wiec ja bym zaryzykowal. Dosiewki po pieciu tygodniach to moim zdaniem niepotrzebne zawracanie glowy. Po 5 tygodniach nie ma prawa byc ladnego trawnika przypominam ze plantacje trawy rolowanej sprzedają ją dopiero półtora roku od wysiewu. Dlaczego? Dlatego ze dopiero wtedy jest ładna. Moj trawnik zakladany w maju trzy dni po siewie splukała mi straszna ulewa... Niczego nie uzupelnialem i nie dosiewalem. Dalem mu czas i teraz wyglada juz bardzo dobrze ale tu pewnie duza zasluga dobrej mieszanki i ciaglej pielegnacji - regularne nawozenie co trzy tygodnie, koszenie co dwa trzy dni i nawadnienie. Polecam więc uzbroić się w cierpliwość.
  10. Może tego nie widać ale na całej długości ogrodzenia jest siatka która powoli wrasta w żywopłot. To siatka leśna. Od frontu jest teraz około 100m żywopłotu więc nieco ponad 200 sadzonek graba pospolitego.
  11. Najczęściej używam 40. Ściągam ją na dniach na kolejną inwestycję. Koszt rolki 2x200mb - 590 zł, rolka 1x200mb - 295zł. Nie wiem jak to marka. Nigdy nie miała na sobie etykiety. Dzięki. Wszystkie żywopłoty są z graba. Ile rośną? Do takiego stanu jak teraz - już docelowy osiągnięty wiosną - rósł chyba 4 lata (strzelam choć pewnie w dzienniku da się to sprawdzić dołkadnie - sadzonki były cienkie jak ołówek i miały około 40-50cm .
  12. Nawadnianie trawników liniami kroplującymi nawet tymi dedykowanymi uważam za bubel. Jedyne miejsca gdzie się sprawdza to bardzo wąskie pasy (np. na podjazdach z pasem trawy pomiędzy nawierzchnią wybrukowaną na koła samochodu). Układana w rzędach co15cm i pilnowanie aby kroplowniki z sąsiadujących rzędów sięmijały daje dobry efekt. Ale tylko wtedy. Na powierzchniach o szerokości większej niż 1,0 m już szedłbym w zraszacze. Mieliśmy ogród gdzie wszystkie trawniki tak były zrobione na wyraźne życzenie inwestora i po roku został przerobiony na zraszacze. Koszty w przeliczeniu na sekcję są sporo większe w przypadku linii niż w przypadku zraszaczy. W okresach suszy w standardowym gruncie powstaną kępki w miejscach kroplowników. Sposobem na równomierną dystrybucję wody jest odpowiednie przygotowanie gruntu które jest kosztowne - należy przygotoać odpowiednio - grunt rodzimy,4-5 cm humusu, 1-1,5cm drobnego żwiru zmieszanego z humusem w niewielkiej ilości, ułożyć linie kroplujące na mijankę, zasypać 5-6cm humusu. Tak zrobiliśmy kilka podjazdów i działa. Natomiast przy zwykłych trawnikach dobrze rozlpanowane zraszacze załatwią temat skuteczniej i taniej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...