Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

4pluton4

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    167
  • Rejestracja

O 4pluton4

  • Urodziny 25.08.1958

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sosnowiec
  • Kod pocztowy
    41-208
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

4pluton4's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. witam,,, czy komuś zostało kilka sztuk ( 4-6) płytek STORM szary MILO, 60 x 30 , zabrakło mi,a kupiłem już ponad rok temu i nie umiem dokupić w okolicy Sosnowca,a moze jakiś namiar na sklep w okolicy. Z praktyki wiem,ze prawie zawsze komuś zostaje kilka. Proszę o odpowiedź na priw żeby nie zaśmiecać debaty. Dla mnie są super,piękne i docinają się wszystkie bez pękania itp niespodzanek co świadczy o doskonałej jakości.
  2. Dzięki za informacje, mniej-więcej to widzę ,ale foty pomogą. Ta masa robi swoje po nagrzaniu. Piękna sprawa. A foty jeżeli będą u sąsiadów to w zupełności wystarczy. Gdybym miał stały dostęp do drewna to nie bawiłbym się z ,,czarnym złotem,, tylko drewienko byłoby w użyciu. Z jakiego betonu można odlać elementy takiego paleniska ,,,, jakiś symbol, skład mieszanki ,co z czym?
  3. miedziannik,,, Oczywiście chodzi mi o TWÓJ patent,a nie ten hamerykanski bo tamtym bawiłem się już kilka lat temu,a wracając do tematu to przy takich parametrach 80 cm wysokości i 160 średnicy nie dziwię się, że tam diabli szaleją,,, Jak znajdziesz chwilkę to coś naszkicuj-wrzuć jakieś parametry, foty mile widziane. Ja zatrzymałem się na etapie buforka do starego kotła i wiecznie ten cholerny czas nie pozwala dokończyć. מרכבה a kolega zrobił sobie po prostu z komina piec ceramiczny,,,,,,,haha niźle,ale to wynik ,jak się domyślam, niezamierzony czyli dzieło przypadku. Jeżeli tylko TO działa,nie mam nic przeciw,ale troszkę się obawiam o całą konstrukcje komina. Szczególnie dolne warstwy cegieł są narażone na temperatury do których nie zostały przeznaczone. Oby nic złego się nie działo. pozdrawiam
  4. miedziannik; Możesz zrobić jakiś szkic odręczny środka tego wynalazku i przebiegu spalin,,? Domyślam się co się dzieje wewnątrz pionu skoro ciepełko się wylewa na zewnątrz i wypala sobie ,,dziurę,, w nowych drzwiczkach. Dzięki z a foty i gratulacje wykonawcy no i autorowi pomysłu. pozdrawiam
  5. 4pluton4

    piec,sas smoli

    Kociołek dużo za duży i paliwo sie kisi i kisić będzie każde ,,,przy tej powierzchni rusztu i przy takich temperaturach palenia w nim. Ograniczyć ruszt cegiełkami w koło na sucho ,ze 2 warstwy i spróbuj rozpalić - to na początek.
  6. Doskonały wybór, sasiad ma taki i nie siedzi na forum , nie pyta jak w tym palić. Po prostu sypie i wszystko przerabia na ciepełko.Ma chyba bez wentylatora wyciągowego,ale ciąg ma doskonały. Tym bardziej , że nie paliłeś w innych kotłach, bardzo polecam. TO NIE JEST REKLAMA.
  7. A ja uważam ,że te wszystkie przeróbki pierwowzoru RS to już klony, którym bliżej do rosyjskiego pieca ceramicznego skrzyżowanego z naszym dolniakiem. Nie wątpię w skuteczność i wydajność tych palenisk, ale klasyczny eresik zawsze będzie mi się kojarzył z połączeniem 2 puszek,2 kawałków rury ,w których można szybko i w każdych warunkach upichcić jakas strawę. A i nazewnictwo elementów paleniska nie ułatwia początkującym rozumienia budowy. Na koniec tłumaczenie Roberta,,cytat,,Jest to system komorowy (z ang. Bell-czyli dzwon) oparty na teorii hydraulicznego ruchu gazów.,, Co to jest teoria hydraulicznego ruchu gazów??? coś się poplątało, czy jakaś nowa teoria swobodnego przepływu gazów,którą Kuzniecow wykorzystuje w większości swoich pieców. Oba madia zachowują się akurat odwrotnie rozpatrując ich swobodny przepływ. Jeżeli coś schrzaniłem to sory , ale tak to rozumiem.
  8. Adamie, traktuje go ,puki co, jak poligon ,ale a praktyce ma wystarczyć na podtrzymanie temperatury wody, na kilka godzin podczas palenia cyklicznego w śmiaciuchu. Szczególnie w okresie przejściowym noc-poranek, żeby nie trzeba było gonić z samego rana do pieca. Nie wymagam wiele od tego baniaczka,ale jeżeli się troszke poprawi sytuacja to wstawię drugi 300 l,,,też stoi nieużytaczny. Dom wiekowy, blisko rzeka (Przemsza) jeszcze nieocieplony,cegła pełna ,jakieś 160 -170m (góra-dół) tak więc bez ocieplenia trudno wymagać luksusu,ale w miarę możliwości staram się wyciągnąć z tego czarnego złota ile się da.
  9. witam wszystkich Wystrugałem niedawno buforek 500l, bez wężownic, wspawałem króćce i teraz jedno pytanie do fachowców o możliwość wpięcia go do instalacji. Czy potraktować go jak typowy odbiornik ciepła, czy wpinac go jako sprzegło hydrauliczne co bardzo komplikuje mi sprawe bo miejsca przy piecu nie za wiele i taki układ,że musiałbym wyginać saksofony. Nie mam możliwość przestwić pieca i ułożyć jakaś logiczną całość bo i komin nie tam i buforek też swoje zajmuje. Jestem na etapie że mogę w każdej chwili wstawić króciec w każdym miejscu, na razie wspawałem symetrycznie po obu stronach wejścia i wyjścia tak jak w sprzęgle. Jednostronen zasilanie go byłoby dla mnie najprostsze. Proszę o porade i dzięki z góry.
  10. zorzk7 Dzięki za podzielenie się swoimi pomysłami, zrobiłeś kawał dobrej roboty i wycyckałeś chyba do maksimum to co się dało z tego paleniska. pozdrawiam
  11. premakultura TY mi tu nie odciągaj Bogusława od konkretnej pracy twórczej i nie wciagaj go w facebooki bo chłop nie wie w co ręce włozyć. Umieścił swoje dzieła w konkretnym miejscu do tego przeznaczonym bo nie jest exhibicjonistą . Tobie jak zwrócili uwagę na sąsiednim forum to potrafiłeś umieścić swoje foty w sposób dostępny dla zainteresowanych , a tu znowu facebookami się zasłaniasz. Nie każdy ma czas i ochotę na takie portale o wszystkim i o niczym.
  12. Code, weż to poskładaj do kupy jak się należy i odpal tylko z wodą, nawet bez podłaczania odbioru, ciekaw jestem jak szybko się zagotuje,a swoja drogą to bardzo się ograniczyłeś ,ze wyspawałeś ten cały dół. Pewnie,że mozna kombinować,ale dla mnie to tylko w ceramice palenie drewnem jest COOL. Wazne,że masz solidny ten cylinder z wodą, w razie przepalenia stalowego pionu zawsze mozesz w środku poskładac pion ceramiczny.
  13. witaj,,, Code,oby ci to ruszyło i działało, nie wiem do końca co tym będziesz grzał. Wszystko masz spawane na sztywno i szkoda,,,,,bo ogranicza to mozliwość np. powiększenia komory zasypowej, przekroju pionu ciepłą itp. Sam wymiennik to wielka masa wody, nie wiem jak szybko to będzie w stanie się nagrzać i jeszcze oddać ciepło,a wydaje mi się,że powinno to pracować na maksymalnej temperaturze tej wody otaczającej cały pionowy odcinek,,ok zobaczymy co wyjdzie. konstrukcja solidnie wykonana i teraz uruchomić to to... Myślałem,że wyspawasz tylko ten cylinder,a reszta z ceramiki,ale bądźmy dobrej myśłi,pozdrawiam Jeszcze jedno,zrób przynajmniej solidną izolację tego poziomego odcinka pod cylindrem, dla mnie ten metal nie ma tam miejsca,ale skoro już wykonane to przeba przetestować
  14. witam gondoljerzy zgadzam się z Toba w 100%, już dawno miałem to napisać,że z prostego piecyka-paleniska , które miało służyć w krajach 3 świata i tak chyba jest. Ale posuwamy się coraz bardziej do tego co już wymyślone dawno czyli klasyczne zgazowanie drewna z coraz bardziej rozbudowaną komorą załadowczą, za chwile się okazać moze,ze jednak puszczenie spalin pod paleniskiem będzie jeszcze efektywniejsze niz przez tą szczelinę pionową itd itd......i to będzie koniec tej bajki o RS. To już nie będzie RS..Ale , niech się kręci. pozdrawiam
  15. zajce.........gratuluje, takie na gorąco zrobione konstrukcje są doskonałym poligonem. Z filmiku widzę , że jednak z peletem płomień nie jest za bogaty bo ledwie wchodzi w pion ciepła, pokonuje poziomy odcinek i traci moc ( pisałem już o tym ). Ale skoro konstrukcja spisuje się dobrze to niech sobie grzeje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...