Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maryc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Marcin Wodzyński

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Okolice Nieporętu
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

maryc's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tyle teorii co wielu użytkowników w tym watku potwierdzilo. Mam 1400m rurek, dwa obiegi, jeden 8 drugi 9 obwodów. Pompa działa na 5 biegu. Sprzęgło i dodanie kolejnych urządzeń tylko niepotrzebnie skomplikuje instalacje. Lepiej zadbać o podłączenie rozdzielaczy grubszą rurka, np 32 i pompa da radę.
  2. Pokaż na tym schemacie inne naczynie wyrównawcze skoro sprawdzamy złe Przyczyną był zawór zwrotny na powrocie z obiegu CWU - dlatego naczynie wyrównawcze nie działało w trakcie grzania CO.
  3. To by było proste, niestety zbiornik trzyma ciśnienie . Najlepsze jest to że jak dobija do 3 atmosfer przy grzaniu CO, to można spuścić ciśnienie zaworkiem a manometr nie reaguje. Gdzie przy grzaniu CWU albo w spoczynku zmiana ciśnienia w zbiorniku wyrównawczym wpływa na wskazanie manometru. W pierwszym sezonie tak się nie zachowywał.
  4. U mnie zachowuje się identycznie. Przy grzaniu cwu ciśnienie spada. W trakcie grzania co, ciśnienie powoli rośnie, aż dojdzie do 3atm wtedy wywala minimalna ilość wody przez zawór bezpieczeństwa i err10. Wyłącza sie bo za niskie ciśnienie. Ale.. jeśli w miedzy czasie wyłącze piec albo przełącze na cwu ciśnienie spada, znowu piec grzeje kilkanaście godzin póki ciśnienie ponownie dojdzie do 3 atm. W domu tylko podlogówka, 1400m rurek. Bez dodatkowego zbiornika wyrównawczego. Tak to wygladało: Dorzuciłem zbiornik wyrównawczy w obiegu co i problem zniknął. Wg mnie to przytkany zbiornik wyrównawczy ale piec na gwarancji więc nie rozbieram sam. Serwis za miesiac.
  5. Przy 3 barach zawor w piecu upuści ciśnienia. Ja przy 1600m rurek bez dodatkowego zbiornika wyrównawczego mam skoki ciśnienia od 1 bara przy 19 stopniach do 2,8 przy 30stopniach. Nie powinno tak być ale zbiornik wyrównawczy po sezonie grzewczym dołożę.
  6. Tallia, zajrzyj do mnie na budowę, połączyłem kolory BR012 i PA026 termoorganiki. W przyszłym tygodniu będzie skończona elewacja.
  7. Jeśli dobrze pamiętam to w tym miejscu ramka z płatwi jest wyżej więc przestrzeń jest zupełnie nieużyteczna.
  8. Proponuję zainteresowanym zerknać na plany. Wysokosc kalenicy to 724cm, wysokosc sufitu na pietrze 527cm. Róznica 197 cm. Po odjęciu ocieplenia - minimum 30cm i wysokosci krokwi + dachu - minimum 25cm zostaje 142 cm w najwyższym punkcie. Więc z tym da się stanąc to bym się nie rozpędzał. Chyba że piszesz o wersji A to doprecyzuj.
  9. Ja wziąłem w profilu V92 bo V82 wychodził drożej (!!!). Okna po pół roku opuściły się na zawiasach i wymagały ponownej regulacji ale dalej nic się nie dzieje. Żadne się nie popsuło. HS jeździ, test na szczelność wężem ogrodowym przeszedł. Generalnie jestem zadowolony. Teraz wolałbym V82 ze względu na węższe ramy.
  10. Umnie tez poszlo 5 ton. Strop dalem do przeliczenia i wyszedl 14cm ale z podwojna siatka zbrojenia.
  11. Zbrojenie chudziaka nie ma sensu, lepiej dobrze ubic piasek. W kazdym razie ja nie zbroilem i dobrze bo zmienikem uklad lazienki na górze i dorabiam drugi pion kanalizacyjny bo podejscie do brodzika mi wychodzi prawie 4 metry i nie zmiescze sie ze spadkiem w grubosci podłogi .
  12. Ja planuje max 400m3/h. Mam 2 znajomych w okolicy z rekuperacja w domach. Niestety obydwa ze skosami wiec kubatura domow to miedzy 400 a 450m3 ale obydwaj ze wzgledow finansowych kupili centralki 200m3 i to wystarcza. Lustra w lazienkach odparowuja zanim sie wytrzesz po prysznicu. Zapach z kuchni nie rozchodzi sie po domu. Chyba nie ma co przesadzac z wydajnoscia i kosztami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...