Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maryc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez maryc

  1. Tyle teorii co wielu użytkowników w tym watku potwierdzilo. Mam 1400m rurek, dwa obiegi, jeden 8 drugi 9 obwodów. Pompa działa na 5 biegu. Sprzęgło i dodanie kolejnych urządzeń tylko niepotrzebnie skomplikuje instalacje. Lepiej zadbać o podłączenie rozdzielaczy grubszą rurka, np 32 i pompa da radę.
  2. Pokaż na tym schemacie inne naczynie wyrównawcze skoro sprawdzamy złe Przyczyną był zawór zwrotny na powrocie z obiegu CWU - dlatego naczynie wyrównawcze nie działało w trakcie grzania CO.
  3. To by było proste, niestety zbiornik trzyma ciśnienie . Najlepsze jest to że jak dobija do 3 atmosfer przy grzaniu CO, to można spuścić ciśnienie zaworkiem a manometr nie reaguje. Gdzie przy grzaniu CWU albo w spoczynku zmiana ciśnienia w zbiorniku wyrównawczym wpływa na wskazanie manometru. W pierwszym sezonie tak się nie zachowywał.
  4. U mnie zachowuje się identycznie. Przy grzaniu cwu ciśnienie spada. W trakcie grzania co, ciśnienie powoli rośnie, aż dojdzie do 3atm wtedy wywala minimalna ilość wody przez zawór bezpieczeństwa i err10. Wyłącza sie bo za niskie ciśnienie. Ale.. jeśli w miedzy czasie wyłącze piec albo przełącze na cwu ciśnienie spada, znowu piec grzeje kilkanaście godzin póki ciśnienie ponownie dojdzie do 3 atm. W domu tylko podlogówka, 1400m rurek. Bez dodatkowego zbiornika wyrównawczego. Tak to wygladało: Dorzuciłem zbiornik wyrównawczy w obiegu co i problem zniknął. Wg mnie to przytkany zbiornik wyrównawczy ale piec na gwarancji więc nie rozbieram sam. Serwis za miesiac.
  5. Przy 3 barach zawor w piecu upuści ciśnienia. Ja przy 1600m rurek bez dodatkowego zbiornika wyrównawczego mam skoki ciśnienia od 1 bara przy 19 stopniach do 2,8 przy 30stopniach. Nie powinno tak być ale zbiornik wyrównawczy po sezonie grzewczym dołożę.
  6. Tallia, zajrzyj do mnie na budowę, połączyłem kolory BR012 i PA026 termoorganiki. W przyszłym tygodniu będzie skończona elewacja.
  7. Jeśli dobrze pamiętam to w tym miejscu ramka z płatwi jest wyżej więc przestrzeń jest zupełnie nieużyteczna.
  8. Proponuję zainteresowanym zerknać na plany. Wysokosc kalenicy to 724cm, wysokosc sufitu na pietrze 527cm. Róznica 197 cm. Po odjęciu ocieplenia - minimum 30cm i wysokosci krokwi + dachu - minimum 25cm zostaje 142 cm w najwyższym punkcie. Więc z tym da się stanąc to bym się nie rozpędzał. Chyba że piszesz o wersji A to doprecyzuj.
  9. Ja wziąłem w profilu V92 bo V82 wychodził drożej (!!!). Okna po pół roku opuściły się na zawiasach i wymagały ponownej regulacji ale dalej nic się nie dzieje. Żadne się nie popsuło. HS jeździ, test na szczelność wężem ogrodowym przeszedł. Generalnie jestem zadowolony. Teraz wolałbym V82 ze względu na węższe ramy.
  10. Umnie tez poszlo 5 ton. Strop dalem do przeliczenia i wyszedl 14cm ale z podwojna siatka zbrojenia.
  11. Zbrojenie chudziaka nie ma sensu, lepiej dobrze ubic piasek. W kazdym razie ja nie zbroilem i dobrze bo zmienikem uklad lazienki na górze i dorabiam drugi pion kanalizacyjny bo podejscie do brodzika mi wychodzi prawie 4 metry i nie zmiescze sie ze spadkiem w grubosci podłogi .
  12. Ja planuje max 400m3/h. Mam 2 znajomych w okolicy z rekuperacja w domach. Niestety obydwa ze skosami wiec kubatura domow to miedzy 400 a 450m3 ale obydwaj ze wzgledow finansowych kupili centralki 200m3 i to wystarcza. Lustra w lazienkach odparowuja zanim sie wytrzesz po prysznicu. Zapach z kuchni nie rozchodzi sie po domu. Chyba nie ma co przesadzac z wydajnoscia i kosztami.
  13. Ja wentylacje nawiewna robie na rurach 63 wiec schowa sie w ociepleniu, wywiewną z lazienki i garderoby aluminiowym kanalem ocieplonym wełną. Też myslalem nad natryskowa izolacja ale ceny to kosmos. Dobrze kombinujesz zeby ocieplic pianka strop a nie dach. Widzialem u kogos na zdjeciach zrobione odwrotnie, czyli dach szczelnie zamkniety pianka a w stropie welna. Wg mnie duze ryzyko ze to kiedys zawilgotnieje.
  14. Vetrex, v90+, kolor, bez tego fixa w jadalni. W salonie hst na pelna szerokosc dzielone na pol, reszta jak w projekcie, cieply montaz - okna 26tys, montaz 4tys.
  15. Jaki sens ma ocieplanie blisko 200m2 dachu jak stropu jest tylko 100. Polozylem belki 15x5 na sciankach dzialowych miedzy ktore wkladam 15cm welny a na wierzch w poprzek 20cm.
  16. Przejścia przez strop i ściany mam już przygotowane. Elektryka nie powinna ucierpieć. Możesz się podzielić swoim projektem?
  17. Witam, mam prośbę, mogłby się ktoś podzielić projektem wentylacji mechanicznej? Licze na dobre rady, jakich bledow nie popelnić. Kończę elektrykę i czas zająć się i wentylacją.
  18. Jak ktoś potrzebuje ekipy w mazowieckim która w takiej cenie buduje to mogę dać namiar na PW swoich. Nie miałem z nimi żadnych problemów.
  19. Jak Ci pomoże to wrzucam koszt materiałów na stan surowy. Budowę zacząłem w lipcu: Na fundamenty: Blocki 4700zł Stal 4300zł - sporo zostało na strop. Beton 7800zł Styropian na ocieplenie fundamentów XPS - 3300zł Izolbet 400zł Piach 400zł deski 500zł cement 500zł zasyp fundamentów piach + robota 1500zł Mury: Gazobeton H+H PW - 14000zł Cement 480zł klej 850zł stal 9300zł deski 3100zł beton strop: 4900zł Kotwy murłaty 290zł beton wieńce 1200zł więźba 5400zł Kominy presto: 4400zł Czyli prawie 67tys.
  20. Wykonawca dostarcza stemple i zabiera, przecież one nie są jednorazowego użytku. Kielnie, poziomnice i drabinę też by chcieli od inwestora?
  21. Ja tez zostawiłem standardową wysokość, na górze - 11 pustaków (24cm) plus 7cm betonowego wieńca nad działówkami. Wylewka na podłodze ze styropianem to jakieś 10cm, i dam wełnę 10cm poniżej działówek żeby nie było przesłuchów między pokojami. Zostanie 250cm, będzie ok. W starym domu mam 260 przy scianach i 255cm na srodku pomieszczeń i nie ma tragedii PS. dach nisko nad oknami to dla mnie cały urok tego domu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...