Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dawidowski_ok

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O Dawidowski_ok

  • Urodziny 09.04.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Chorzów
  • Kod pocztowy
    41-500
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Dawidowski_ok's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam ponownie po dłuższej przerwie - na budowie roboty dużo i niemiałem czasu aby zająć się kominkiem. Teraz jest już po wylewkach i zabieram się za obudowę. Wszystko już przemyślałem i wiem jak chce żeby wyglądała. Proszę was o doradzenie co do szczegółów. No to tak obudowe robię z bloczków ytong 50 mm gr, izolacja od strony kominka to wełna z folia alu 30 mm, odległość wełny od kominka to 50 - 60 mm. Kratki zakupiłem na dół 2 szt 300 x 165 mm wymiar wewnętrzny na górę takie same z żaluzjami, do komory jedną sztukę 45 x 165 (wstawię pionowo) i obok będzie jedna z wentylacji. całość będzie wyglądać tak : Narazie etap jest wczesny pociągnołem 4 warstwy: Zastanawiam się czy dodatkowo izolować za scianką kominka obudowy a ścianąkomina chodzi o obszar zakryklany na czerwono:
  2. U mnie jest bardzo podobnie tylko że nie idzie w piwnicy tylko na stropie a potem przez ścianę i wchodzi w ocieplenie mam kanał plaski 50x150 i kominek 15 kw pali aż miło. Także daj kolano może jakąś przejściówkę (tak aby rura zmieściła ci się w styropianie). Wlot koniecznie z jakąś kratką żeby nie wleciały Ci jakieś śmieci itp. Pamiętaj umieścić go na rozsądnej wysokości tak aby nawiewający w zimę śnieg Ci go nie zakrył. U mnie wygląda to tak:
  3. No to kupiłem - kominek tarnava Profesional max image 15 kW dokupiłem też żeliwny radiator (niby 2kW) Natomiast mam problem z podłączeniem go do komina. Kominek ma czopuch 160 mm i takie też mam rury i komin, natomiast rura nie chce mi wejść do czopucha komina gdyż rura ma dz 165 natomiast komin dw 162 i teraz nie bardzo wiem co zrobić: szlifować czopuch komina ceramicznego (kamieniem na wiertarce) czy zastosować redukcje (170 - 150) tylko nie umiem takiej kupić robią takie na zamówienie ?, a znowuż o komin boje się że pęknie. Co do DGP to zaszły pewne zmiany co do ilości kanałów - zamiast 4 rozdzielanych na 2, robiłem 8 - osobnych. Kanały już rozłożone płaskie 50x150 z izolacją tam gdzie są anemostaty w suficie zastosowałem przejście z kanału na rurę 150. Tam gdzie są kratki skorzystałem z kształtek 150x50 kratki mają wymiar 210x140. Turbinę dałem BANAN 3 całość śmiga - natomiast jeszcze nie robiłem prób na ciepło i nie wiem czy dmucha wystarczająco. Jeśli dmuchałoby zbyt słabo zawsze można odłączyć mniej potrzebne kanały. Trochę to miejsca zajmuje - myślę o tym żeby w późniejszym czasie zmienić rury spiro na kształtki Kanały z którymi miałem najwięcej problemów Tak wygląda w styropianie
  4. Panowie macie jeszcze jakieś propozycje odnośnie wkładu dla mnie ? Myślałem o tarnavie professional max 18 image - i to narazie jedyny wybór, bo dovre 2176 cbsc odpada ze względu na dużą ilość złych opinii. Przypominam że ogranicza mnie średnica czopucha fi 160 oraz budżet w jakimś tam stopniu (bo i tak nie umiem nic znaleść co by miało fi 160 i było lepsze od tarnavy).
  5. Panowie a co wy na to żebym zakupił tarnave 18kw MAX ?? szyba szeroka na 630 mm, powietrze z zewnątrz, 10 lat gwarancji, czopuch fi 160 długo trzyma ciepło, do DGP się nada, przyzwoita cena no i podobno nie do zajechania
  6. Właśnie przeczytałem instrukcję mili, wymagają aby komin miał min 4 dm2 co odpowiada średnicy 240 mm, przy moich 160 wychodzi mi coś ponad 2 dm2 - Zatem mila odpada.
  7. Forest-Natura no może nie TA, ale bardzo podobną widzieliśmy w centrum klinkieru na dębie. Bader W moim przypadku za odpowiedni poziom wilgoci w domu będzie odpowiadać ok 1000 litrowa rafa która będzie stała pomiędzy salonem a kuchnią. Co do mojego komina to jest to wkład z ceramiki szlachetnej fi 160 (średnica wewnątrz)
  8. A jaką masz średnicę komina ? Pytam bo mi się wydaje że ja mam za małą chociaż mój kominiarz twierdzi że to nie taki znów problem
  9. no tu problem - bo na początku chciałem mieć dużą panoramę ale widzę że to odpada bo niema zbyt szerokich wkładów dla fi 160. Od kominka chcę aby dobrze grzał, zaciągał powietrze z zewnątrz i był w miarę panoramiczny. Najszerszy po MILI to właśnie ten dovre - 690 mm szeroka szyba. Natomiast teraz patrze na tarnavę 16kW i jest szeroka na 640 mm, gwarancja ta sama za 2/3 ceny dovra. Muszę jeszcze poczekać jak działa zaciąganie powietrza z zewnątrz. Co do budowy kominka to będzie bardzo prosty obłożony starą cegłą. Po lewej będzie pionowy magazyn na drzewo. Coś jak to: Natomiast cegła będzie taka jak tu: Jako że kominek będzie narożny pod kątem ok 30* skierowany w stronę większego okna a salon ma 42 m2 to chcieliśmy mieć kominek jak najbardziej panoramiczny ale na szerokość 1 m już niema co liczyć a różnica pomiędzy 69 a 65 cm jest niewielka.
  10. Jak będzie dostępna wersja 600 m3/h Aneco to wezmę bo nawet będzie mi pasowało jak filtr będę miał osobno. Co do powietrza do kominka to będzie taki co pobiera z zewnątrz. I teraz to ja się boje pisać bo nieuchronnie zbliżam się do wyboru wkładu kominkowego. Bardzo ale to bardzo podoba nam się (mi i żonie) MILA z szamotem i gilotyną, ale jest jeden problem ona ma czopuch fi 200 a ja mam trójnik na kominie fi 160 (mierzyłem dziś i się nieźle zdziwiłem) i choć mój znajomy kominiarz powiedział że to nie aż taki wielki problem - to jest to główny powód do odrzucenia. Po prostu martwię się że puki komin nowy ładny i błyszczący będzie OK natomiast za 2 lata będzie z tego dławienia tylko problem. Drugim wyborem (choć nie tak panoramicznym) w tych samych pieniążkach jest Dovre 2167 z dystrybutorem - on ma czopuch fi 150 i co przede wszystkim to super system dopalania, no i dwa razy dłuższą gwarancję. Trzeciego typu na razie nie mam. Panowie znacie jakąś dobrą hurtownie ze śląska w której kupie wszystko od wkładu poprzez dgp aż do kratek ? Chciałem dostawce blisko u którego znajdę wszystko co trzeba a jak kupie i mi zostanie to zwrócę. Jutro jadę do gamix'u - ponoć duży wybór. A może są jakieś inne miejsca gdzie można się zaopatrzyć na śląsku?
  11. Witam, czy mogę zapytać jak się sprawuje ten wkład po takim czasie ?, jak grzeje czy szyba się brudzi, jak jest zbudowana obudowa - czy powietrze do turbiny przechodzi przez płomykówki ?
  12. Powiem tak, chce zrobić taki system bo znam z autopsji błąd ogrzewania tylko w salonie (moi rodzice tak mają w bardzo podobnym domu) i wiem że jak grzeją na dole to jest fajnie ciepło natomiast na piętrze praktycznie ciepło z kominka jest nie odczuwalne. Co gorsza na 2 piętrze jest chłodno i piec gazowy załącza się tylko po to by grzać pokój na tym piętrze. U mnie też mam pokój na antresoli ale będzie on traktowany jako gościnny. Grzał tam będę sporadycznie bo planuje schody ażurowe - reszta zrobi natura Ps. Rachunki rodziców za gaz to ok 300 zł za m-c w miesiącach zimowych. W zeszłym roku przy mrozach -20*C wyszło max 540 zł - gdzie głównym winowajcą jest ten pokój na drugim piętrze.
  13. Myślałem żeby zamontować przepustnice taką jak do regulacji ilości powietrza do spalania. Umożliwiłoby to prosty sposób regulacji dopływu takiego powietrza. Na razie tylko rozpatruje możliwości - po pierwsze rury jadę w czwartek lub dopiero w poniedziałek dlatego piszę na tym forum by mi bardziej doświadczeni wybili pewne pomysły z głowy . Myślałem żeby wyglądało to mniej więcej tak:
  14. to pomieszczenie nad kominkiem to garderoba - żonie zmieści się 5 par butów mniej a mi turbinka
  15. Nie, to nie z materiałów firmy DARCO, po prostu chce tym sposobem wciągnąć trochę świeżego powietrza (przy okazji je podgrzewając) bo mam bardzo szczelny dom: Potrójne szyby w oknach (łącznie z dachowymi) oraz 15 cm styropianu na ścianach a po lewej i prawej grzeją mnie sąsiedzi (szeregówka) dach ocieplony 25 cm wełny - niestety wentylacja grawitacyjna (kupiłem rozpoczętą budowę).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...