Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

iza BG

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O iza BG

  • Urodziny 08.10.1999

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    40-208
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

iza BG's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, serdecznie. Jestem tuż przed budową budynku gospodarczego o konstrukcji drewnianej. będzie miał 12 m^2 oraz poddasze - kryty gontem. Wymarzyła mi się jednak podmurówka - zasadniczo chodzi o mniej więcej taki efekt (naturalnie w mniejszej skali:) : http://bi.gazeta.pl/im/5f/6d/11/z18275679V,Stary-dom-z-bali-po-remoncie--Drewniana-elewacje-p.jpg no i o ile gdyby chodziło o całą konstrukcję drewnianą to bym się nie przejmował, ale ponieważ ma być ta podmurówka to mam szereg wątpliwości. Podmurówka ma być wykonana z trzech rzędów bloczków betonowych, ale stawianych na sztorc tzn szerokość muru to 12 cm i wysokość łączna ok. 75 cm, do tego później chcę przykeić kamień elewacyjny 1-3 cm, no i później już w górę drewno. Nie bardzo wiem jaki fundament do tego zrobić - czy wystarczy płyta fundamentowa? nie będzie to za ciężkie? Mam też obawy czy jak zastosuję izolację z papy pod te bloczki ustawionych na fundamencie (jaki by to fundament nie był) to czy mi tego nie zwieje przy mocnym wietrze? Jak jest taka izolacja pod murowanymi ścianami to jednak masa robi swoje a tutaj będzie dużo lżejsza konstrukcja. Czy gdybym się wkopywał z fundamentem głębiej - o ile jest taka potrzeba to czy koniecznie trzeba izolować to co co w ziemi? Ktoś mądrzejszy by coś podpowiedział jak to odpowiednio wykonać? Jeśli kwestia podmurówki z bloczków będzie zbyt skomplikowana to po prostu sobie odpuszczę i zbuduję zwykłą drewnianą szopę Z góry również przepraszam jeśli podobny wątek już na forum się pojawił.
  2. Witam, serdecznie. Jestem tuż przed budową budynku gospodarczego o konstrukcji drewnianej. będzie miał 12 m^2 oraz poddasze - kryty gontem. Wymarzyła mi się jednak podmurówka - zasadniczo chodzi o mniej więcej taki efekt (naturalnie w mniejszej skali:) : http://bi.gazeta.pl/im/5f/6d/11/z18275679V,Stary-dom-z-bali-po-remoncie--Drewniana-elewacje-p.jpg no i o ile gdyby chodziło o całą konstrukcję drewnianą to bym się nie przejmował, ale ponieważ ma być ta podmurówka to mam szereg wątpliwości. Podmurówka ma być wykonana z trzech rzędów bloczków betonowych, ale stawianych na sztorc tzn szerokość muru to 12 cm i wysokość łączna ok. 75 cm, do tego później chcę przykeić kamień elewacyjny 1-3 cm, no i później już w górę drewno. Nie bardzo wiem jaki fundament do tego zrobić - czy wystarczy płyta fundamentowa? nie będzie to za ciężkie? Mam też obawy czy jak zastosuję izolację z papy pod te bloczki ustawionych na fundamencie (jaki by to fundament nie był) to czy mi tego nie zwieje przy mocnym wietrze? Jak jest taka izolacja pod murowanymi ścianami to jednak masa robi swoje a tutaj będzie dużo lżejsza konstrukcja. Czy gdybym się wkopywał z fundamentem głębiej - o ile jest taka potrzeba to czy koniecznie trzeba izolować to co co w ziemi? Ktoś mądrzejszy by coś podpowiedział jak to odpowiednio wykonać? Jeśli kwestia podmurówki z bloczków będzie zbyt skomplikowana to po prostu sobie odpuszczę i zbuduję zwykłą drewnianą szopę Z góry również przepraszam jeśli podobny wątek już na forum się pojawił.
  3. Halo... jak Wam idzie budowa wszystkim... pochwalcie się My mamy już styropian na ocieplenie i pomału bawimy się w środku z wykończeniami - udało się podwiesić sufity na dole, ale na razie prace stoją bo całą kuchnię i część salonu zajmuje styropian:) Weszliśmy w związku z tym do kotłowni - do końca tygodnia chcemy położyć kafelki. wrzucę fotki pod koniec tygodnia.
  4. Udało się wejść do środka po wylewkach:) wylewki wyszły niecałe 20 zł/ m^2 z naszym materiałem na cemencie Górażdże.
  5. hmm my całą fakturę za okna mamy 19 tysięcy... w tym rolety... 4 ona z roletami na taśmę - reszta elektryczna. z czego wiem, że dopłata za silnik to 200 pln. Okna oklejona dwustronnie z wkładem 3 szybowym... na okuciach MACO, klamki HOPPE SECUSTIK SYSTEM: IGLO 5 Widok : OD WEWNĄTRZ 0 % / Profil podokienny: 54112 - listwa podparapetowa 1,76 m TYP: DRZWI BALK. 2-SK.(SŁ.R.)[R+UR] 1760 x 2150 Kolor osłonek: osłonki - białe 2 kpl / Rodzaj klamki: klamka okienna HOPPE Secustik (0530) - F4 1 szt. SZYBA: TMP 4 3,784 m2 / 12(Ar) stal 3,784 m2 / float 4 3,784 m2 / 12(Ar) stal 3,784 m2 / TMP 4 3,784 m2 / Szpros: nie 0 % KOLOR: Rdzeń: brązowy 5 % / Kolor zewnętrzny: okleina złoty dąb - 2178001 8,5 % / Kolor wewnętrzny: okleina złoty dąb - 2178001 8,5 % OKUCIE: Okucia: MACO 1 kpl Jak dostaniecie ofertę to prześlijcie zestawienie... podpytam u moich dostawców. Ale my zamawialiśmy w lutym... ceny ida do gory.
  6. WOW jestem pod wrażeniem. Koszty się mniej więcej zgadzają gdyż my za taki stan jak Wasz ze zdjęć wydaliśmy około 120 tys z czego 50 to robocizna:) Na prawdę jestem pełen podziwu. Ja na murowaniu się nie znam, że nie wspomnę o wykonaniu pokrycia dachowego. Aczkolwiek nie śpimy na pieniądzach i całe wykończenia wewnętrzne zamierzamy wykonać własnymi rękoma. Policzyłem, że zakładając średnie ceny rynkowe za podwieszane sufity, wygładzenie i pomalowanie ścian, kafelkowanie itp. zaoszczędzimy 20-25 tys złotych:) Żona tylko będzie marudzić pewnie czemu tak długo:) Co do wykończeń to zamawiamy także kafelki. A nasz sposób na podłogi był taki, że ustaliliśmy średnią cenę za m^2 podłogi na poziomie 50 pln. Żona chce droższe kafelki do salony więc musi wybrać tańsze do łazienki, hehe
  7. Udało się opanować tynki wewnętrzne na czas - właściwie to już mogę powiedzieć, że wyschły. Położyliśmy tynki gipsowe i tylko w łazience, kuchni i pom gosp cementowe. Robocizna 17,5/m^2 (300m^2) w cenie grunt pod gipsowe Do tego materiał wyszedł około 3200 (Knauf gips i BAUMIT cement) wygląda super chodź wymaga delikatnej warstwy gładzi. Chcieliśmy na super gładko, ale tynkarze powiedzieli, że tak się nie powinno robić bo takie zatarcie tynku gipsowego na super gładko zamyka pory na powierzchni i wtedy gorzej to schnie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale tak zrobiliśmy. Od zeszłej środy weszli instalatorzy wod-kan-co. Wczoraj skończyli układać rury z podłogówki i na środę mamy umówionych wylewki. Ceny wylewek: 12,5/m^2 w cenie włókno zbrojące i jakiś tam dodatek uelastyczniający czy coś na tę modłę Do tego zamówiliśmy 24 t piasku płukanego 0-8 (to bardzo na wyrost, ale piasek się przyda jeszcze na pewno a najdroższy w tym jest transport) cena 750 pln z dostawą. i półtorej (84 worki) palety cementu CEMEX 32,5 R - 11 pln / worek. Chcieliśmy kupić jakiś tańszy bo można już kupić cement za 7,5 pln/ worek, ale wykonawca stanowczo odradził. Do tego znajomy przekonywał mnie do montażu solarów na dachu tak aby wspomagać CO. Zrobiłem sobie takie luźne przemyślenia na ten temat, a ponieważ będziemy mieli takie same domy to może Was zainteresować. Treść poniżej. dla zainteresowanych mogę także przesłać ofertę na kominki z płaszczem wodnym. mail: [email protected]
  8. Okna z drutexu my mamy. podstawowe to około 10-11 tysięcy. My wzięliśmy takie z trzeba szybami - kosztowały 12,5 tysiąca
  9. a oto pomysł na kuchnię. Jak widać zrezygnowaliśmy z pokoju na dole na rzecz kuchni. zostawiliśmy tylko 2,6 m ściany z tego pokoju. W miejscu gdzie projekt przewiduje kuchnię postawimy stół jadalniany. Cały dół będzie otwarty - zostaje tylko ten filar przy kominku no i komin do kominka.
  10. Witamy po krótkiej przerwie. Mało czasu jest więc rzadko zaglądamy. U nas na razie udaje się realizować plan. Zdjęcia sprzed dwóch tygodni. Okna Jak widać wprawione od ręki bo udało się zamówić wcześniej. W ubiegłym tygodniu opanowana została instalacja elektryczna: robocizna 4000 + materiał 4000 brutto (23% VAT) w tym mamy instalację do rolet (na dole wszystkie elektryczne). W salonie pociągnęliśmy od razu instalację pod głośniki z dwóch miejsc do tego internet i antena do wszystkich sypialni i salonu. (zdjęcia wrzucimy w tygodniu)
  11. Proszę o maile to chętnie prześlę zestawienie naszych wydatków. jeśli chodzi o strop to oczywiście TERIVA. Zamówiliśmy 11,5 m^3 betonu B25 (projekt mówi B20). Ale zalewaliśmy jeszcze stopu pod zadaszenie tarasu. Czyli na strop poszło 9-10 kubików. Mielibyśmy już dach gotowy, ale kierownik budowy powiedział, że trzy tygodnie ma schnąć i BASTA. Górale chcieli wchodzić po 3 dniach:) Zaraz we wtorek ruszamy dalej. Ale co do stropu to poszło jeszcze całkiem sporo stali na zbrojenie. A pójdzie jeszcze więcej bo jest podwójny wieniec w projekcie. Jeśli chodzi o drzwi w jadalni to zrobiliśmy to ponieważ mamy tam stronę południową i chcę aby więcej światła wpadało. A dodatkowo kiedyś w przyszłości chciałbym zrobić tam ogród zimowy - tak sobie wymyśliłem:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...