Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

markowski0000

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez markowski0000

  1. Nie można.Wełna kominkowa lub płyty kominkowe.
  2. markowski0000

    nordpeis-co to warte

    Witam.Moduł jest to skrzyneczka ;którą przykręcasz na górze wkładu.Zestaw jest to ta reszta ;o której pisałem.Teraz po kolei najpierw przykręcasz skrzyneczkę jest ona do tego przystosowana ;są nawet wkręty.Rękaw izolacyjny jest to coś na zasadzie peszla;który musisz naciągnąć na rurkę.Następnie nasadzasz rurkę na króciec przy skrzyneczce i zaciskasz opaską.Z drugiej strony wklejasz redukcję w rurę pcv i też nasadzasz na nią rurkę i zaciskasz opaską.Cały montaż 10 min.
  3. Witam.Czujka jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem.Gdy wkład osiąga za wysoką temperaturę termostat automatycznie odcina dopływ powietrza co hamuję proces spalania i obniża temperaturę wkładu po czym też automatycznie przywraca dopływ.Natomiast gdy zamkniesz manualnie to logiczne że wkład się nie przegrzeje gdyż pracuje na minimum.Podsumowując termostat to zabezpieczenie przed skutkami nieumiejętnego palenia;natomiast gdy umiejętnie operuję się manualnie dopływem wkład się nie przegrzewa i termostat nie ma potrzeby reagować.
  4. markowski0000

    nordpeis-co to warte

    Witam.Jeszcze raz ;rura dostarczana jest wraz z rękawem izolacyjnym opaskami zaciskowymi i redukcją fi 50/100 gdyż rura jest fi 50 .Co do podłączenia do powietrza wtórnego nie jest to nowe rozwiązanie np.KFD ECO.Wlot powietrza pierwotnego znajduję się na dole po prawej stronie wkładu i służy do rozpalania natomiast cały proces spalania regulujemy wtórnym.
  5. Witam.Mylisz się co do zamkniętej komory spalania.Po kolei;pod wkładem masz dystrybutor z króćcem bodajże fi 100;tam pobierane jest powietrze ;które przez otwór domykany klapką wpada pod palenisko jeżeli wyjmiesz szamoty zobaczysz tam otwory przez które jest doprowadzone jest powietrze.Teraz co do klapki;pociągnij do siebie ozdobną listwę pod szybą wyjdzie bez większych problemów teraz zobaczysz górę dystrybutora odkręć górną blachę i zobaczysz klapkę zauważysz tam dwie dżwignie zamykające jedna to ręczne sterowanie dopływem powietrza druga jest sprzężona z mechanicznym termostatem który w razie przegrzewania wkładu odcina dopływ powietrza czujnik termostatu ukryty jest za wermokulitem.
  6. markowski0000

    nordpeis-co to warte

    Witam.U góry wkładu tuż za ramą masz przesłonę wtórnego powietrza tam montujesz dostarczony adapter do niego elastyczną rurę wraz z izolacją a ją do czerpni poprzez dostarczoną redukcję.
  7. Witam.Bezpiecznie i dla obudowy i wkładu wlot 500cm;wylot 600cm.Jeżeli wntylacja jest przykryta zabudową to tak flex jest ok bo rozumiem że podłaczasz go bezpośrednio do kratki tylko pamiętaj że to podłączenie musi być w komorze dekompresyjnej .
  8. Witam.Tak jak napisał Bohusz na wyjściu z wkładu połączenie kielichowe na uszczelniaczu wysokotemperaturowym;wejście do komina wkładka do kominów ceramicznych Darco 200/180.Czyli tak po kolei redukcja;odcinek rury prostej;kolano 45 stopni;odcinek rury prostej i wkładka i bez krzyku po temacie.
  9. markowski0000

    KOMINKI nasze !!!

    Witam.Co do usytuowania kominka moim zdaniem najrozsądniej umieścić go na zewnętrznym narożniku domu;dlatego że komin którego nie masz instalujesz na zewnętrznej ścianie.Przy drugim ustawieniu kominka komin będzie szedł przez dom ;a co za tym idzie zabierze powierzchnię mieszkalną.Oczywiście można go wybudować od pierwszego piętra i wtedy podpinasz urządzenie w suficie;ale oszczędzasz tylko salon ;pokoju dzieci już nie.Druga rzecz że po prostu dużo więcej roboty;kucie w stropie;przejście przez dach itp.Teraz jeśli chodzi o kominek i ogrzanie pokoi na górze nie ma żadnego problemu;jeśli chodzi o kozę masz chyba na myśli atrapę otwartego paleniska i wstawienie tam klasycznej kozy powiedzmy coś na wzór vermont castings.Z takiego układu też się do rozprowadzić ciepłe powietrze na górę choć nie będzie to tak efektywne jak z kominka.Co do kosztów są one bardzo zróżnicowane a uzależnione są cenami materiałów użytych do budowy no i kosztem urządzenia grzewczego.Ważne są też koszta robocizny jedno wiem na pewno zawsze jest taniej gdy całą pracę wykona jedna firma;człowiek czy brygada.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...