Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bajros

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bajros

  1. Witam, mam pytanie dotyczące ponownego montażu drzwi wewnętrznych. Ściany cegła (stare budownictwo)tynk maszynowy mp75+gładź Rotband. Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą nieregulowaną! Zły wykonawca, źle osadził ościeżnice. Musiałem je wykuć i ponownie wstawić na piance. Mam teraz pytanie jak powinienem prawidłowo obrobić ościeżnice. Co nałozyć na piankę. Tynk mp75 czy może tylko większe dziury gipsem budowlanym i na to gładź. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.
  2. Witam, mam nietypowa sytuację, a zarazem pytanie. Obecnie mam zainstalowany stary piec, niezgodnie z obecnymi przepisami. Czy jest możliwa jego wymiana, bez dostosowywania warunków technicznych do obecnych przepisów, ale powołując się na "stan zastany"?
  3. Witam, pacjent: mieszkanie w kamienicy 1927r,na parterze, powyżej jeszcze 2 mieszkania. Piec gazowy obecnie w piwnicy, pod łazienką. Piec z otwartą komora spalania, nawiew powietrza, bez wentylacji grawitacyjnej (wiem, niezgodnie z prawem, ale taki stan zastałem). Planuję wymienić piec na taki z zamkniętą komora spalania, kondensacyjny. I tu pojawia się problem. Na 3 mieszkania mamy 6 kominów. 3 zajęte na spaliny z każdego mieszkania. 3 pozostałe jako grawitacja dla kuchni i łazienek w 3 mieszkaniach (I-obsługuje 3 kuchnie,II-obsługuje 2 łazienki-w tym moją, III - łazienkę sąsiadki na 2 piętrze). Chcę piec zostawić w piwnicy (niemożliwe wg. kominiarza) lub przenieść do łazienki. Kominiarz dziś stwierdził, że nawet przeniesienie do łazienki nie jest możliwe, ponieważ powinienem mieć wentylację grawitacyjną, ale tylko przypisaną do mojego mieszkania (a dzielę"kratkę" z sąsiadką). Czy jest jakaś możliwość, a może przepis prawny, który pozwoli mi na montaż pieca w łazience - muszę piec zmienić, na lepszy, bezpieczniejszy, a Kominiarz robi mi problemy ;( Czy ktoś z Was ma wiedzę na taki temat, może doświadczenia, a może wykonuje takie instalacje w Opolu (wciąż szukam wykonawcy
  4. Nie chcę właśnie ryzykować jakichkolwiek problemów, dlatego tutaj chciałem się dopytać, czy jedyna możliwa droga to projekt, pozwolenie na budowę itd. nim przystąpię do jakichkolwiek prac. Prac też nie będę wykonywał sam z "wujkiem Józkiem, który wie wszystko". Na chwilę obecną wiem, że jest to ściana działowa, która może przenosić cześć obciążeń ścian wyżej położonych. Wiem, że może będę musiał zrobić odkrywkę, żeby dokładnie ustalić jaka jest konstrukcja. Nim uruchomię cała machinę biurokratyczną chciałem poznać opinię osób z Forum. Chcę zrobić otwór w ścianie, a nie zburzyć ją całkowicie. Otwór z belką wzmacniającą cała konstrukcję. Miałem nadzieję, że wypowie się ktoś kto miał już doświadczenia w wykonywaniu takich prac. Zbierając opinie i sugestie będę wiedział jaką podjąć decyzję, bo pomimo, że mam miłych sąsiadów to nie chciałbym żeby wpadli do mnie na kawę przez strop .
  5. dzięki za szybką odpowiedz, ale jeszcze musze doprecyzować 1 sprawę. Jak czytałem na ten temat i oglądałem swoją ścianę, to moja ściana pomimo, że działowa (ok 13 cm z tynkami), może też dźwigać ciężar 2 ścian powyżej (kamienica z ok 1932r) i nie chciałbym żeby sąsiadom ugięły się stropy. Czy jest takie ryzyko? Czy muszę rozpocząć budowę, pozwolenia itp, czy może mogę to zrobić we własnym zakresie przy pomocy wykwalifikowanych murarzy?
  6. Witam, mam prośbę o poradę: mam ścianę o dł 3,70 - działowa, strop dolny ceramiczny, górny drewniany, powyżej jeszcze 2 piętra na nich taka sama ściana działowa). Muszę w mojej ścianie zrobić otwór (chcę połączyć dwa pokoje). Jaki mogę zrobić maksymalnie otwór '"bezpieczny" dla konstrukcji. Podparcie będzie wykonane z belki tak jak nadproże w drzwiach. Chcę zrobić otwór ok 1,2-1,4 m, Czy jest to możliwe doi zrobienia?.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...