Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lobik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lobik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czyli zdecydowanie zrezygnować z pomysłu podłączenia gazowca pod wężownicę?
  2. U mnie jest na dole. W górnej części jest zbiornik cwu
  3. Mac_612 Kiedy zbiornik był instalowany to nie chodziło o to aby pełnił rolę bufora oddającego potem ciepło a miał pełnić rolę sprzęgła integrującego różne źródła ciepła. Instalator skusił mnie także informacją o większej wydajności cwu przy takim rozwiązaniu. Za buforem jest zawór 3d ze sterownikiem, całość grzejniki na które puszczam przeważnie 45 st. na kotle zasilającym to moje 400/120 mam 65 st. za zbiornikiem cwu zawór termostatyczny mieszjacy. Chodzi mi głównie o o czy jak podłączę gazówkę pod wężownicę to czy będzie pracować prawidłowo i ekonomicznie. Wstępnie rozmawiałem z gościem montującym gazówki i mówił coś o konieczności montażu wymiennika lub sprzęgła. Może wię tę rolę pełniła by u mnie wężownica?
  4. Witam! Nie wiem czy w dobrym miejscu zadam pytanie ale spróbuję. Mam w instalacji coś na wzór bufora - zbiornik w zbiorniku 400/120. Dotychczas zasilany jest on kotłem z podajnikiem. Powodem instalacji była chęć wpięcia w to kolektorów przez wężownicę i wspomaganie nimi co. Kolektorów do tej pory nie mam - wężownica niepodłączona. Obecnie pojawił się temat gazu. Lada dzień (do końca września) będę go miał. Tu pojawia się moje pytanie - czy ma ktoś z Was doświadczenie lub jest wogóle sens podłączenia kondensata do buforka za pośrednictwem wężownicy? Katalogowo ma ona pow. 1,6 m2. Czy będzie to ekonomiccznie opłacalne rozwiązanie?
  5. Kolego wskaźnik wyliczony w świadectwie nie przekłada się na obliczeniowe zapotrzebowanie mocy. Nie powiedziałbym także że świadectwo masz zrobione źle. Opracowująca je osoba musiała uwzględnić jakieś źródło ciepła. Bez tego się nie da sporządzić świadectwa. Gadanie Arturo72 że ten wynik jest niemożliwy jest bezpodstawne. Na ten wskaźnik rzutuje właśnie w znaczący sposób wybrany system ogrzewania. Podsumowując, jeżeli ktoś zrobił świadectwo uwzględniając wszystkie elementy generujące straty ciepła to da się z tego wyliczyć moc. Ale bynajmniej nie z podanego przez ciebie wskaźnika.
  6. Nie no nie wytrzymałem. Arturo72 sorki ale piszesz bzdury. Jeżeli twierdzisz, że normowo budynek ma zapotrzebowanie na określoną ilość energii dostarczonej a po zmianie kotła na pompę ciepła nagle okazuje się, że budynek zużywa mniej energii to ja wymiękam. A skoro bardziej się opłaca w nieocieplonym domu to po co ze swojego zrobiłeś termos.
  7. Lobik

    bruli.pl

    Kolego bobwoj powiem tak ja przerobiłem inne stery, jechałem i dwustanowo potem w pid, potem znów dwustanowo teraz mam bruli i korzystam na chwilę obecną ze spalania grupowego i szczerze tobie powiem że ustawienie tego to bajka. Obecnie przy małym poborze ciepła nie mam pewności czy trochę nie skoryguję. Ale mogę powiedzieć jedno: to działa. Z pid nigdy nie byłem zadowolony. Przy moim przewymiarowanym kotle zawsze były problemy. Jedynie dwustanowo dawało się to jakoś poprowadzić. Teraz czekam na chłodniejsze dni.
  8. Daniel pamiętam jak w zimie tu na forum poruszaliśmy ten temat. Ja nakłaniałem wówczas do pracy w dwustanie. Widzę teraz po tym co piszesz że się przekonałeś. Do naszych kotłów najlepszy byłby sterownik w którym można by zaprogramować konkretne ustawienie pod daną moc czy zapotrzebowanie (podawanie, przerwa, nadmuch) raz byś ustawił i spokój do zmiany opału, a jeśli nawet to tylko korekta by pozostała.
  9. Lobik

    bruli.pl

    No tak nawęglanie to i owszem. Ale lepiej gdyby dmuchał z początku z niską mocą.
  10. Lobik

    bruli.pl

    Podglądałem sobie wczoraj pracę bruliego jednego z kolegów w trakcie grzania cwu. Wygląda na to, że sterownik robi to co ja u siebie preferuję od paru sezonów. Jest tylko taka różnica, że robi to sam. Jedynie zastanawia mnie to dlaczego startuje po dłuższej przerwie z wysoką mocą. Wtedy na retorcie żaru jak na lekarstwo. No chyba że przegapiłem właściwy moment startu.
  11. Zgadzam się, to samo tyczy się jednak ecomax-a. Też jest dostępny z wybranymi kotłami.
  12. Być może się mylę lub też włożę kij w mrowisko. Nie chcę też nikogo obrazić ale prawda jest taka, że wielu "instalatorów" to myśli, że jak potrafi parę rurek skręcić, zlutować czy co tam jeszcze to już mogą nazywać się instalatorami. Ilu z tych ludzi posiada wykształcenie w kierunku? A po za tym i tak wiadomo, że odpowiedzialność zawodowa w naszym pięknym kraju to istnieje tylko na papierze.
  13. Lobik

    bruli.pl

    No to muszę się wstrzymać z zakupem. Chciałem na sezon wejść z brulim, ale w tej sytuacji nie chce mi się bawić z ustawieniami jak się sezon zacznie. Po lecie i lekkim grzaniu pod koniec września wiedziałbym już co i jak.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...