Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gregorio_g

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O gregorio_g

  • Urodziny 15.03.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

gregorio_g's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękujemy pięknie za rady. Mam kilka pytań do projektu Elfir. W jakim celu są przestawione drzwi od łazienki? Czy ze względu na ergonomiczność? Zapomniałem napisać, że do sypialni 9m2 przy łazience zaprojektowaliśmy drzwi przesuwane. Dopasowaliśmy już do tego instalację elektryczną. Czy między częścią kuchenną a stołem jest jakieś wydzielenie, ściana? Myśleliśmy o podobnym rozwiązaniu kuchni, ale chcieliśmy zostawić więcej szafek w kuchniojadalni i skrócić powstałą sypialnię. Przerzucenie instalacji na drugą stronę pionu wiąże się z wyższymi kosztami, a nie ukrywam, że chcemy żeby koszt był jak najmniejszy. Niestety nie byliśmy i nie możemy jeszcze wejść do mieszkania (dopiero w kwietniu) i trudno sobie wyobrazić jak to wygląda w rzeczywistości i jaka to jest przestrzeń. Pozdrawiam
  2. Niestety ściany już stoją. Kupiliśmy mieszkanie na późnym etapie budowy. Pomysł Aantenki wydaje się najrozsądniejszy. I rzeczywiście ciągi komunikacyjne sprawiają najwięcej kłopotów.
  3. Dziękuję pięknie za wszystkie odpowiedzi. Moja żona ciągle przestawia ściany. Naszym pierwszym pomysłem też było odcięcie jadalni od kuchni, nawet jakąś luksferową lub częściowo przeszkloną ścianą. To najmniejszy nakład pracy i środków. Później wyszły nam trzy pomysły, które załączam. Nadal nie możemy się zdecydować, który wybrać. Czy któryś w ogóle ma sens i jaki byłby koszt takiego przestawiania ścian. Wszystkie komentarze i pomysły są mile widziane. Wanna przy małym dziecku wydaje się niezbędna, nasza obecna ma 150cm i to w zupełności nam wystarcza. Ideałem byłoby stworzenie dużej przestrzeni wspólnej - salon z aneksem kuchennym + 3 małych sypialni, do których wejścia mogłyby być właśnie z tego salonu. A do tego jeszcze miejsce do przechowywania - szafy. Niestety ciężko nam pozbyć się korytarzy. PS. w projekcie trzecim sypialnia z wielkim łóżkiem wydzielona częściowo przeszkloną ścianą. PS. 2. Nasze łóżko ma 140x202 cm więc całkiem nieżle daje się upchnąć PS. 3. Wszystkie nasze okna są wysokie (balkonowe) 250cm wysokości od podłogi.
  4. Kupiliśmy mieszkanie 71 m2, 3 pokoje. Nasza córcia choruje na epilepsję, dlatego chcieliśmy, aby jej sypialnia graniczyła z naszą, abyśmy mogli mieć blisko do dziecka w nocy. Myślimy też o powiększeniu rodziny i przydałaby się nam jeszcze jedna nawet maleńka sypialnia. Niepotrzebne jest nam oddzielne WC i chcielibyśmy zrobić tam pomieszczenie gospodarcze, ponieważ nie będziemy mieć piwnicy. Do łazienki chcielibyśmy wstawić bidet – wtedy pralka byłaby po przeciwnej stronie lub w pomieszczeniu pierwotnie przeznaczonym na WC. Połączenie salonu z kuchnią, dawałoby możliwość wygospodarowania trzeciej sypialni, jednak nie chcielibyśmy rezygnować z ilości szafek przewidzianych przez dewelopera. Obok lodówki chcielibyśmy wstawić wysoką szafkę spiżarnianą a w następnej szafce zabudowany piekarnik. Mieszkanie jest wysokie 2,65, na parterze z ogródkiem, do którego planujemy wstawić sprzęt do rehabilitacji (trampolina, drabinka z huśtawką). Na razie przychodzi nam do głowy tylko oddzielenie ścianką z luksfer lub matowego szkła kuchni od jadalni i przekształcenie jadalni w dodatkową sypialnię. Wszelkie propozycje zmian mile widziane. Bardzo prosimy o pomoc w wygospodarowaniu na tej powierzchni jeszcze jednego pokoju. Liczymy na Wasze doświadczenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...