Co do wylewki - po miesiącu wiązania reakcje chemiczne mamy już za sobą, ale pozostaje kwestia wilgotności. Dla montażu podłogi drewnianej na ogrzewaniu podłogowym w przypadku jastrychów cementowych zalecamy wilgotność poniżej 1,5%, natomiast w przypadku jastrychów anhydrytowych poniżej 0,3%.
Nie można dzisiaj powiedzieć, kiedy w tym przypadku w/w wilgotności będzie można osiągnąć. Można oczywiście włączyć ogrzewanie podłogowe i w połączeniu z intensywnym wietrzeniem (otwarte okna itp.) proces schnięcia przyspieszyć. Po pewnym czasie zbadać wilgotność i jeśli zbliżać się ona będzie do w/w wartości, należy przeprowadzić proces rozgrzewania jastrychu (wylewki) według odpowiedniej procedury (stosowny schemat rozgrzewania możemy przesłać mailem).
Co do gatunku drewna, to rzeczywiście dąb należy do najtańszych, odpowiednich dla ogrzewania podłogowego gatunków. Im mniej rustykalny, tym lepiej. Ideałem byłyby proste, stojące słoje. Należy jednak pamiętać, że najbardziej stosownym rozwiązaniem będzie tu jak najcieńsza, o odpowiedniej konstrukcji dla dla o.p. podłoga warstwowa (najlepsze grubości to: 9 do 11 mm). Wiąże się to z oporem cieplnym, który zwiększa się wraz z grubością podłogi.
Co do wykonawstwa i wyboru odpowiedniego producenta, zalecamy daleko idącą ostrożność. Najważniejsze dla inwestora będzie to, jak podłoga drewniana na ogrzewaniu podłogowym zachowywać się będzie po kilku latach użytkowania. Mimo, że wielu producentów zaleca na ogrzewaniu podłogowym także tzw. pływającą podłogę, to z pewnością z wielu względów wersja podłogi klejonej do podłoża jest najbardziej odpowiednia.
Studio Podłóg Marco Design