Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przemek.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O przemek.

  • Urodziny 24.09.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Janikowo
  • Kod pocztowy
    88-160
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

przemek.'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Widzę dyskusja na ten temat się rozwinęła:) Rozmawiałem ze swoim kierownikiem budowy. Powiedział, że narazie nadproże ma być podstęplowane. Jak będą wstawiane okna to ma zobaczyć czy będzie się uginać i pękać.... Teraz jestem na etapie stropu, nie wiem czy to coś pomoże ale dozbroiłem wieniec w tym miejscu dwoma prętami fi 12 dołem. Mam jeszcze jedno pytanie. Stęple postawiłem na piasku(zagęszczonym) na bloczkach betonowych. Wiem, że murarze czasami tak robią. Czy strop mi się nie wygnie? Z mojego punktu widzenia wygląda to solidnie.
  2. Witam! Mam pytanie do Was jako fachowców. Buduje własny dom. Jestem na etapie stropu. Problem dotyczy nadproża nad otworem 3,60m. W projekcie nie doczytałem, że zbrojenie powinno być dołem 4 x fi 20 i górą 2 x fi 10. Ja zrobiłem dołem 4 x fi 12 i górą 2 x fi 12. Do tego strzemiona na całej długości są co jakieś 15 cm. Czy to wszystko mi się nie zawali. Wymiar nadproża 24cm szerokie x30cm wysokie. Nad nadprożem będzie wieniec i ścianka kolankowa 1m. Myślałem, żeby w tym wypadku bardziej dozbroić wieniec. Co wy na to?
  3. Wykonawcy nie przesadzili, takie są realia. Oni muszą zarobić no i opłacić pracowników. Na budowlance się nie znamy. Robiliśmy to pierwszy raz w życiu. Główne oparcie to internet. Mury parteru postawiłem w 8 dni z pomocą jednej osoby. Z fundamentem troszkę zeszło. Polecam Wam zatrudnić jakiegoś murarza do samej ściany fundamentowej. Oni biorą za to od 1500 do 2500. Mury parteru murowałem z Ytong pióro wpust. Super sprawa! Najważniejsza w tym wszystkim jest pierwsza warstwa.
  4. Nam za stan zero zaśpiewali 10000zł (sama robota), razem z materiałem miało byc 21000. My za mniejszą kwotę mamy to co na zdjęciach. Jak się ma czas to można bardzo dużo zaoszczędzić budując własnymi siłami.
  5. Zaczeliśmy w maju 2012 potem była przerwa...(zbiórka pieniędzy), mury postawiłem na przełomie września i października. Tydzień temu zakupiliśmy kominy uniwerslane do spalin suchych i mokrych za kwotę 3800zł. Zakup przez internet z pewnej firmy w wielkopolskim. Niestety kominy nie sprostały moim oczekiwaniom. Marzec zaczynamy strop. Mam już zamówiony Terrva za kwotę 4500zł
  6. A to nasz domek. Budujemy w Janikowie (kujawsko-pomorskie). Do tej pory zrobiliśmy wszystko sami:cool: Jeśli kogoś interesują koszty....: FUNDAMENT - 13000zł w tym geodeta 400zł, koparka 400zł, agregat 500zł, podstawowe narzędzia, brak instalacji wod-kan i pierwszej wylewki betonowej. ŚCIANY NOŚNE - 6000zł
  7. Cześć! Jestem tu nowy. Właśnie rozpoczynam budowę Z34. I odrazu mam pytanie. Jak rozwiązaliście sprawę z kotłownią. Chcę tam wstawić piec na ekogroszek z podajnikiem. Czy muszę jakoś przestawiać komin?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...