Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MEROLEK

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

MEROLEK's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. WItam Dostałem kiepskie wz tzn takie które nie spełniają oczekiwań mojego projektu. Wysokość elewacji do 9m. Wysokość aktyki (dach płaski) od 8,5 do 9m. (2k) NIe ukrywam że budowa domu 2k z wysokością 8,5 do 9m to wysokość stropu około 3,5m. W projekcie teraz mam max wysokość budynku 7,1m. Projektant poszedł na łatwiznę i podniósł oba stropy o 75cm do wz ale to nie wchodzi w grę. O ile rozumiem ograniczenia w budowie zbyt wysokich budynków ( zasłanianie sąsiadom itp) to budowa domu o 1,5 niższego może być problematyczne?. Zmiana wz nie wchodzi w grę ponieważ to w mojej lokalizacji pół roku czekania. Są jakieś inne pomysły żeby to obejść. Nie wiem postawienie komina, anteny na dachu , stelaża pod fotowoltaikę tak żeby max wysokość była 8,5 m? WIem że mogę podnieść samą aktykę o 1,5 metra ale wizulanie będzie to mega babol.
  2. Możesz dać namiary gdzie można wyciągnąć to cudo w takie cenie
  3. Wybudowałem dwa identyczne domy w pokryciem blachy na rąbek stojący. Jest to pokrycie dedykowane i sugerowane przez architekta i projektanta tego domu. Efekt jest taki że w domu nie da się mieszkać. Podczas niewielkiego wiatru blacha potężnie hałasuje. I nie jest to hałas tylko praktycznie odgłosy rodem z drugiej wojny światowej. Po konsultacji z dekarzem stwierdził, że jest to naturalne zachowanie blachy na rąbek i nic z tym nie można zrobić. Dzwonię do producenta blachy mówi że to jest naturalne i jest to dołączone w instrukcji blachy. Okazuje się że nie jestem pierwszy który ma z tym problem. Skargi na wadliwe zachowanie się blachy wnoszą kolejni inwestorzy. Producent blachy przenosi odpowiedzialność na projektanta, który "nie powinien wykorzystywać tego typu pokrycia przy użytkowym poddaszu lub powinien w projekcie zlecić specjalne wygłuszenie pod panele. Sugeruję, że panele powyżej 30cm nie powinny być stosowane na budynkach mieszkalnych ponieważ powodują falowanie i hałas. Proszę mi powiedzieć gdzie jest taka informacja w projekcie? Na koniec sugeruje, że pod blachę na rąbek powinny być pełne deskowanie wówczas nie ma takiej możliwości dostania się powietrza pod blachę i nie będzie efektu falowania. Słucham w takim razie waszej opinii. Kto z was zastosował to pokrycie dachowe i czy nie ma z nim problemu. Generalnie blacha na rąbek albo nadaje się na budynki przemysłowe albo tak jak wspomniał technik producenta nie powinna być stosowana szersza niż 30cm.
  4. Jeśli chodzi o otwarta komorkę to zastanów sie nad innymi producentami. 1. Bardzo dobre piany ZK 2. Bardzo dobre piany ZK 3. To to jakiś dziwolong sprawdzałem siedzibę firmy na google to wypada że to jakiś biurowiec. Za 18 cm uzyskasz podobne ceny wybierajac Sealection 500 Demileca i warta uwagi jest piana z PCC Prodex troche drożej pewnie wyjdzie w Icynene. Osobiście jestem na etapie wybrania OK i celuje miedzy DEMILEC'iem i PCC.
  5. No niestety dopóki nie budowałem nie miałem z tym problemu, ale teraz już musztarda po obiedzie. Budowałem dwa identyczne domy. Teraz już są na etapie surowym otwartym ale niestety rozpoczął sie problem z wykonawcą, którego wyrzuciłem z budowy. Umowa podpisana z terminem zakończenia czerwiec 2014. Wytrzymałem do pażdziernika po czym powiedziałem sobie "nie dość już tego szarlatana". W rozmowie telefonicznej poinformowałem go że żądam ukończenia prac w terminie natychmiastowym. Otrzymałem odpowiedź , że skończy budowę jak będzie padać ponieważ teraz ma inne roboty i musi kończyć co innego. Ale to nie wszystko zniszczenie materiału na budowie osiągnęło szczyt, beton wylewany w ziemie lub jeśli za dużo zamówił co było normą resztę wylewał do mojego sąsiada bo co się ma zmarnować. Tym sposobem sąsiad ma wybetonowaną drogę, garaż, altanę. Zawsze tłumaczył się że nie jest łatwo obliczyć dokładną ilość betonu i lepiej żeby zostało niż żeby brakło. Ale jeśli ktoś na wieniec oblicza o 1,5 m3 więcej niż potrzeba to już przesada. Powiecie trzeba było go pilnować lub wcześniej wyrzucić. Niestety już po fakcie. Stwierdziłem że błędy takie jak zamurowywanie okien popełniane na obu budowach tak samo, zrobienie kanalizacji w pokoju , robienie zamiast drzwi okien a pozniej ich wycinanie to mało .... Niestety ja powiedziałem sobie dość. Po rozmowie telefonicznej mówi mi że nic mu nie zrobie bo jesli nawet popełniał błędy to każdy popełnia i nie mogłem go usuwać z budowy tylko wezwać do poprawek. Nie chciałem mieć jednak z tym oszustem nic wspólnego. Wynająłem drugą firmę która dokończyła roboty już według sztuki budowlanej. Poprosiłem o zwrot 2,5 tys tytułem nadpłaty za nie zrealizowane roboty po czym otrzymałem odpowiedź nic mi nie zrobisz nie mam nic na siebie i pieniędzy nie mam. Mało tego po 2 dniach otrzymałem list polecony w którym ten pajac żąda kary umownej tytułem zerwania umowy z mojej winy. I wtedy zaczęły się nocne sms's wysyłane z internetu lub z jego telefonu obraźliwe lub z pogróżkami prokurator, sąd , uks itd itp. WIdać że trafiłem nie tylko na partacza ale na niezrównoważonego "człowieka", który może być nie obliczalny. Nie wiem co ten psychopata jest w stanie zrobić. Opisałem całą historię na forum żeby przestrzec innych przed tą firma to postraszył że to są brednie i ten usunął wszelkie informacje o tej fimie nie tylko pisane przeze mnie ale przez inne osoby. Macie jakieś sposoby na tego szarlatana ?
  6. Ciekawe skąd masz takie rewelacyjne informacje. Tak czytam i czytam i aż można się popłakać. Jeden słyszy o bankructwie, inny o zakazie używania pian w Niemczech. Może zaczniecie pisać sprawdzone informacje nie bzdury. Demilec, Honter i Icyne to potentaci amerykańscy w poliuretanach. Jeśli ktoś zbankrutuje to wątpie czy oni. Chociaż teraz rynek nie wybiera będzie chciał pochłonąć Izolera, Demileca, czy Purinove to położy i nikt się tym nie przejmie. Ale jeśli nie macie potwierdzonych informacji to po co głupoty pisać?. Bierzecie udział w jakimś konkursie kto więcej napisze bzdur? Bez wełny nie ma komfortu itd itp... Lobby wełniarskie mocno prze na reklamę najwyraźniej czuje oddech konkurencji na plecach. Rynek jest tak duży, że wystarczy dla wełniarzy, piankowców i tych co wdmuchują celulozę. Dziwi mnie tylko jakaś taka zaborcza niechęć jednego do drugiego ale najwyraźniej taka polska mentalność. Trzeba jasno powiedzieć każdy z materiałów izolacyjnych ma swoje wady i zalety i tego nikt nie zmieni.
  7. REWELACJA coraz ładniej wyglada LIBRUNIA ja narayie bawie sie y urzednikami. Indy masz moze juz jakies dalsze koszty Jesli tak to bardzo bym byl wdzieczny
  8. Kalkulacje są ok jeszcze raz dzieki poukładałem to sobie i wychodzi całkiem nieźle ale żeby zamknać LIBRUNIE i wykończyć jeszcze brakuje pare "stówek" Ja i tak nie znalazłem nic ciekawszego tak że decyzja juz zapadła. Jak by dochodziły Ci jakieś inne koszty to chetnie przegladne i ineresuje mnie twoja librunia nabrała już kształtów czy czeka na czapkę. POZDRAWIAM
  9. CHyba kicha z blachodachowki wstepnie oszacowane odpady to 40% mysle ze to duzo. Mam jeszcze jedna prośbe IDKAM - jeśli można to ja też po proszę o zestawienie wydatków. [email protected]. Z góry dzieki.
  10. Witam może mi jeszcze ktoś podesłać wymiary dachu i cały jego szkic czy nie da się wykorzystać tej blachy z odpadów. ?
  11. Witamy tak myślę nad Waszymi pytaniami i chyba nie znajdę konkretnej odpowiedzi ... Gdybym budował drugą z kolei Librę w innej technologi to być może coś bym mógł powiedzieć ... Ale tak na szybko... - oczywiście ekipy ... różnice są wielkie, szukajcie, aż znajdziecie solidną i w rozsądnej cenie - fundamenty ... bloczek betonowy, - stop - Teriva - ściany - tu też można zaoszczędzić, ja nie wybrałem ceramiki lecz beton komórkowy, ale nie tylko ze względów finansowych... wg mnie lepszy plastycznie materiał, sprawdzony, ciepły i można go obłożyć styropianem (wełna droższa) - parametry przenikania cieplnego bardzo dobre - dach to głowny element kosztów stanu surowego otwartego ... my będziemy mieli dachówkę ceramiczną Creaton .. można oczywiście blachą, koszty są porównywalne z dachówką cementową ... bardzo dużo odpadów blachy Jak ktoś chce mogę wysłać na PRIV nasze wydatki (prawa autorskie zastrzeżone ) Dzieki z góry fajo gdy można przedyskutować na temat tego co by tu ulepszyć Byłbym wdzięczny za udostępnienie wydatków zawsze to coś pomoże a odnośnie stropu nie bedzie lepszy monolityczny ? zawsze by to bylo taniej sciany 2w tez nie sa złe i troche oszczedności. Na oknach by też można przyoszczedzic min nad garażem i dachowe garderoba. Pod blache więźba tańsza niz na dachowke. i co by tu jeszcze żeby librunia nie straciła na wygładzie?????????????
  12. Witam jestem na etapie budowy domu przeszukałem juz tysiace projektow ale żaden nie podoba mi się tak jak Libra. Oczywiście małe zmiany bym w niej wprowadził ale tylko kosmetyczne. Najbardziej jednak interesuja mnie koszty tego cudeńka. Czy ktoś z was już to skonczył ile to kosztowało?. Jakie oszczedności gdyby pokryć to blachodachówką. Może mi podpowiecie gdzie szukać w tym projekcie oszczedności żeby nie powstał kompletny bubel lecz Cudo zbliżone do oryginału.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...