Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

natawa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez natawa

  1. Pytanie do tych co wykorzystują stryszek jako rupieciarnię, mają pełne deskowanie z papą i ocieplenie między krokwiami, a nie jak w projekcie stropu. Jak macie rozwiązaną wentylację głównego dachu: czy macie wlot powietrza w podbitce i wylot przy belce kalenicowej by wełnę wentylować? A jak sam stryszek wentylujecie? Czy boczne daszki skoro nie mają wlotu i wylotu nie mają wentylacji wełny?
  2. U nas nic nie było zmieniane, okna normalnie się mieszczą, dachówka kończy się kilkadziesiąt cm( ok. 50 cm) pod oknem łazienki przy sypialni, i ok 10-20 cm ( bardzo na oko) pod oknem łazienki. Poproś kierownika by kąt nachylenia dachu sprawdził, bo macie źle.
  3. Salon po wykończeniu nie wydaje się mały, na parterze jest przestronnie. Z okna narożnego nie radzę rezygnować, dodaje uroku całemu budynkowi. Zsyp -super przydatny.
  4. Niestety nie wszystko się zgadzało, zbyt mało betonu zostało uwzględnione, jakieś belki się nie zgadzały ( ale może dlatego, że u nas inaczej je ułożono). Pustaków 24 było zbyt dużo, pamiętam bo oddawaliśmy, a 11,5 musieliśmy dokupić. Ceny-marzenie, ale to inna historia.
  5. Macie w projekcie tzw rzędną posadowienia budynku czyli określenie XXXX m npm wysokości podłogi parteru. Zmiany kierownik może też chyba dokonać w dzienniku, więc będzie dobrze. A wysokości budynku w kalenicy przecież nie zmieniacie a to jest w WZ.
  6. Mogę pomóc z wyceną szacunkową dla Kas. III, rzeczywista już widać, że będzie inna. Za stan zero firmy chciały od 15 tys do 18 tys. Ściany- 7.300-8.200. Strop i zbrojenie- od 8.400 i 2.900 do 12 tys i 3.200. Działowe 3-5 tys. Kominy od 1-2 tys. Dach- robocizna z wykonaniem stropu 75 zł/m2. Materiały z dachem przekroczą 100tys.
  7. Czy ktoś zakładał rolety na piętrze ( wersja E) ? Na parterze w gabinecie murarze sugerują zrezygnowanie z rolet nadstawnych, bo zbyt mała odległość do murłaty. Zaczęłam się zastanawiać czy na górze takie rolety się mieszczą, natynkowe to ostateczna ostateczność. Brak uwzględnienia rolet jest dziwny w tym projekcie.
  8. Moim zdaniem dużo, choć zależy co przez SSO rozumie wykonawca. U nas nie wchodzą pod to tarasy, ściany działowe tez osobno płatne. Liczę, że z dachem, fundamentami, ścianami, kominami, zbrojeniem, stropem ( to razem SSO) plus działowymi ścianami zmieścimy się w 200 tys, a i tak mam odczucie po porównaniu z innymi,że mamy drogie ( choć sprawdzone) ekipy. Teraz moje pytanie- jakim styropianem ocieplaliście ścianę fundamentową? Podobno te droższe są bardziej odporne na wilgoć?
  9. Wracając do dachu- ile Wam wyliczyli dachu dla Kasjopei III? Dekarze lub cieśle z różnych firm różnie nam wyliczają- raz mamy powierzchnię dachu 260 m2 raz 360m2. To 360 m2 pojawia się w projekcie przy folii, ale już przy dachówce przedmiar mówi o 260 m2. Więc jak to jest w rzeczywistości? Jutro ławy wylewamy.
  10. Napiszecie namiary na dekarzy? My mamy wycenę- praca 28.tys, materiał na więźbę i strop plus deskowanie -19 tys oraz cena dachówek od 20 tys w górę. Wydaje mi się, że dużo jak na woj.wielkopolskie. Nam też mówili, że dach prosty.
  11. Witamy ! Zaczynamy budowę wiosną, obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Jeśli ktokolwiek z Wielkopolski mógły spotkać się i pokazać swój dom, a raczej podzielić się doświadczeniem z budowy ( prac ogólnobudowlanych), chętnie skorzystamy. Ekipy do budowy mamy wytypowane, choć ogólnobudowlana nadal mi nie pasuje ( myślę nad zmianą co może początek prac opóźnić ). Czeka nas jeszcze wycinka drzew. Pozdrawiamy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...