Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebux

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O sebux

  • Urodziny 14.08.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Toruń
  • Kod pocztowy
    87-100
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sebux's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. sebux

    Dobry hydrofor

    Podłączę się pod temat. Mam do podlania ok. 500m ogrodu w tym iglaki itp. Docelowo chcę założyć nawodnienie. Studnie już mam wody nie brakowało nawę w te upały. Chciałbym kupić pompę. Szukam takiej z poborem w przedziale od 60 do100 l/m. Poczytałem trochę opinii o omnigenie to chyba strach ją brać. Poradźcie jakieś marki które są godne uwagi. Wiem, że jest grundfos ,espa. Czy są jakieś tańsze ale sensowne?
  2. Mam taką linie jak Ty. Może próbować pozaklejać te otwory które nie są potrzebne.
  3. Ja potrzebuję tej wody tylko do ogrodu do domu nie podłączam. Właśnie chodzi mi o to jaki jest sens takiego zbiornika przy lini kroplującej. Przy np. 20 min. nawadniania linią pompa załączy się około 10 razy. Chodzi o to czy nie lepiej dla żywotności pompy żeby pracowała bez przerwy przez te 20 min.
  4. Trochę podłączę się pod temat. Mam do podlania około 500m2 trawy i iglaków. Pod iglakami rozłożona lina kroplująca około 90 mb. Docelowo zraszacze do trawy, których jeszcze nie ma. Niedawno zakończyłem własnoręczne kopanie studni. Ciężko mi określić wydajność. Pompa po podłączeniu chodziła około 40 minut i cały czas lała wodę (pompa 1700Wat około 120l/min). Teraz stoję przed wyborem pompy (hydroforu) i nasunęło mi się kilka spostrzeżeń. Znajomi posiadają hydrofory jeden z 24l zbiornikiem drugi ze 100l. U jednego i drugiego pompa włącza się po kilku, kilkunastu sekundach i podczas podlewania chodzi bez przerwy. W związku z tym nasuwa mi się pytanie: Po co jest zbiornik hydroforu. Czy nie lepiej zastosować np. coś takiego : http://allegro.pl/hydrofor-bezzbiornikowy-mhi-1300-brio-mhi1300-omni-i5668339817.html Główny problem o którym myślę to linia kroplująca przy której pompa załączałaby się co chwilę przy zastosowaniu hydroforu. Czy nie skróci to życia pompy? Czy powyższe zastosowanie nie jest lepsze? Proszę o podpowiedź.
  5. Witam. Przeczytałem cały wątek a w międzyczasie zabrałem się za kopanie studni. Robię to tak. Najpierw wykopałem tyle ile się dało łopatą i prawie już była woda. Następnie zacząłem wkładać rury PVC 110 i w nich wiercić świdrem fi 70. Długo nie powierciłem ponieważ woda jest na 1,5m głębokości. Wtedy przyszedł czas na szlamówkę. Rurę udało mi się wbić na głębokość ok. 4,5m (w rurze ma 3,5m ). Do głębokości 3,5m był drobny piasek (rzeczny). Teraz już mam żwir. Szlamówką nie mogę już nic wyciągać (nie wbija się w żwir). Podpowiedzcie co robić dalej.
  6. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Pewnie, że chciałbym stać się niezależny ale w obecnej chwili mnie na to nie stać ani nie posiadam specjalistycznej wiedzy. Moja gmina na przystąpić do programu PROSUMENT więc czekam na przedstawienie warunków. Z matematyką i logicznym myśleniem u mnie na razie nie najgorzej więc wezmę "kalkulator " i policzę. Postaram się zamieścić propozycję z gminy jak już ją otrzymam. Nie ukrywam, że po przeczytaniu w całości powyższego wątku stałem się trochę sceptyczny.
  7. Nie czytałem ustawy ale z tego co piszą na portalu gramwzielone dotyczy to tylko nowych instalacji powstałych po 01.01.2016. Mam pytanie dotyczące instalacji fotowoltaicznej. W tym temacie jestem zielony. Powiedzcie "łopatologicznie" jak korzysta "wpina" się taką instalację w instalację domową? Chodzi mi dokładnie o to czy ona jest wpięta tak, że kiedy wytwarza prąd to ja mogę uruchomić w każdym miejscu w domu np. żarówkę czy tylko podpina się pod wyznaczone obwody. Mam dom 107m2 w 100% podłogówka, wszystko to zasilane PC ( 8kW - inwerterowa) powietrze-woda do tego zbiornik na wodę ( teraz nie pamiętam) albo 220 albo 250 litrów. Czy taka instalacja jest w stanie mi to udźwignąć? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zimą w pochmurne dni będzie lipa. I jeszcze jedno załóżmy, że zimą w dzień słoneczny wytworzy jakąś niewielką ilość to czy najpierw "dom" zużyje to co wytworzyła ta instalacja a później zacznie pobierać prąd z sieci? Z góry przepraszam za takie pytania ale naprawdę jestem zielony w tym temacie.
  8. Mam pytanie do fachowców dotyczące wentylacji grawitacyjnej. Chodzi o to czy jest sens montować stabilizator wentylacji? Nie wiem czy mogę podać firmę żebym nie był oskarżony o reklamę. Link do filmiku na youtube: www.youtube.com/watch?v=fIL2o03tPuk
  9. sebux

    Wkłady kominkowe PAMA

    Trochę odświeżę temat. Mam już lekki mentlik z wyborem wkładu. Zainteresowałem się Pamą Diablo II bezrusztową ale po przeczytaniu kilku postów obawiam się o komin (ceramiczny). Proszę o podpowiedź jak obniżyć w sposób prosty (najtaniej) temperaturę spalin. Pama w podstawowej wersji jest bez deflektora. Czy zamontowanie (dokupienie) zmieni samą temperaturę spalin?
  10. Pewnie generują duże straty ciepła. Ale jeśli miałyby być chociażby dla komfortu psychicznego (też ważne), to będą dawały straty ciepła na tyle duże, że sens montowania okiem w ociepleniu mija się z celem?
  11. Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. Temat śledzę od dłuższego czasu ponieważ zamierzam wybudować dom. Moje pytanie dotyczy rolet zewnętrznych. Czy jeśli mam zamiar zamontować takie rolety to czy jest sens montować okna w ociepleniu? Proszę o odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...