
grzesiek8630
Użytkownicy-
Liczba zawartości
67 -
Rejestracja
O grzesiek8630
- Urodziny 22.07.1986
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Pomiechówek
-
Kod pocztowy
05-180
-
Województwo
mazowieckie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
grzesiek8630's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Mam pewien problem z wyborem rozwiązania na swój taras. Ktoś może mi podpowie z czego najlepiej wykonać obrzeże tarasu ktory od poziomu gruntu musi mieć 1m wysokości. Moje typy to: 1. wykonanie z wysokich palisad- słyszałem ze są takie które mają 120cm. Jednak to to rozwiązanie jest bardzo kosztowne ponieważ koszt samych palisad to ok 7 tys. zł. 2. wymurowanie murka z pustaka łupanego (ogrodzenie mam też z tego) tylko jak wtedy rozwiązać problem z wodą? Zrobić trzeba jakiś okapnik czy co?? 3. rozwiązanie ekonomiczne to zrobić fundament w ziemi i wymurować z bloczka, następnie na to naciągnąć mozalit taki jak na domu. Tylko tu wchodzi w grę też sposób odprowadzenia wody. Proszę ewentualnie o propozycje innego wykonania. Jak skłaniam się ku rozwiązaniu nr 2 lub 3.
-
Witam. Mam problem z kryciem płyt KG z których wykonane jest poddasze. Płyty są gipsowane na łączeniach i w narożnikach, reszta to gołe płyty, Zagruntowałem je raz Śnieżką Grunt i 2 krotnie pomalowałem dobrą farbą Tikurilla Super White i nadal widać przebicia. Czy to standard że trzeba malować co najmniej 3 krotnie płyty??
-
Poszukuję inspiracji do zrobienia tarasu z kostki lub płyt tarasowych. Chodzi mi o materiał o w miarę prostych kantach bez zaokrągleń aby było na łączeniach mało piasku który się wnosiłby do domu. Kolor to jakiś colormix/ złota jesień lub brąz. Proszę o propozycje
-
Witam. Mam 2 małe balkony w których obecnie warstwy kształtują się następująco: 1. Wylana płyta balkonowa ze spadkiem 2. Papa termozgrzewalna wywinięta na mur I teraz moje pytanie czy na brzegach balkonu mam teraz zrobić obróbkę blacharską czy położyć styropian na płytę i wylać wylewkę do poziomu drzwi balkonowych a przed położeniem płytek zrobić obróbkę blacharską?? Proszę o pomoc gdyż w tym tygodniu mam zamówionych posadzkarzy którzy wyleją jednocześnie balkony.
-
Jak polecacie wykonać obrzeże tarasu który będzie dość wysoki bo aż 1m powyżej poziomu gruntu. Obecnie mam narzucone w miejsce tarasu dość dużo pozostałości z budowy (gruz, resztki cegieł, betonu). Mam kilka wątpliwości: Taras chciałbym wykończyć drewnem lub kompozytem. Czy można nalać na te pozostałości płytę?? Jak to wykonać prawidłowo 1. Czy mogę wykonać obrzeże z pustaka łupanego (z tego będę miał ogrodzenie). Tylko jak wykończyć wierzch?? 2. Czy lepiej wymurować obrzeże z bloczków betonowych, zaciągnąć klejem i mozaiką?? 3. Jak prawidłowo wylać płytę na tarasie żeby nie siadała?? Czy trzeba ją jakoś związać z murkiem??
-
Jakie pustaki łupane na ogrodzenie
grzesiek8630 odpowiedział Balzak311 → na topic → Ogrodzenia, podjazdy - otoczenie domu
Też chciałbym spytać jakiej formy pustaki polecacie. Ja biorę pod uwagę Semerlock lub Teknoamerblok (prawie połowę tańsze od semerlock).- 5 odpowiedzi
-
- jakie
- ogrodzenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Problem z wyborem koloru schodów
grzesiek8630 odpowiedział grzesiek8630 → na topic → Podłogi, schody, taras
Coś mi to rozjaśniło ale chciałbym poznać waszą opinię oraz fachowców co do robienia w dzisiejszych czasach ciemnych schodów. Warto czy nie?? -
Witam wszystkich. Mam pewien dylemat odnośnie koloru schodów. Byliśmy z żoną zdecydowani na ciemny kolor schodów. Jednak po przyjeździe stolarza powiedział on nam że owszem może to zrobić ale nie bierze odpowiedzialności za kolor schodów ponieważ schody polakierowane na ciemno wytrzymają ok 3-5 lat i powstaną przetarcia do naturalnej struktury drewna. Polecił nam wybrać surowe drewno polakierowane bezbarwnym lakierem lub zaoolejowane. Co wy na to??
-
Czy może być szczelina między wełną z płytą GK na poddaszu
grzesiek8630 odpowiedział grzesiek8630 → na topic → Izolacje
W tym sęk że ja się nie pytałem czy potrzebny jest ruszt z desek i czy mam wykonywać podwójny ruszt z profili ale o to czy robiąc taką szczelinę mogę oprócz miejsca coś "stracić". Deski mam z własnego lasu, samemu wycięte więc koszt żaden. Natomiast podwójny ruszt z profili robię po to aby zminimalizować ruchy płyty i ustrzec się przed ewentualnymi pęknięciami. {ytam tylko i wyłącznie o szczelinę która musi automatycznie powstać. -
Witam. Czy jest możliwość przy wykonywaniu ocieplenia poddasza na ruszcie drewnianym zostawienia przestrzeni wolnej?? Kolejność prac następująca: wełna między krokwie, później w poprzek nabicie desek na sztorc wys. 20cm i pomiędzy ułożenie wełny grubość 20cm i zamknięcie tego folią paroizolacyjną, następnie do desek przykręcenie wieszaków i wykonanie podwójnego rusztu z profili aluminiowych i do tego kręcenie płyt. W takiej sytuacji zostaje między wełną a płytami przestrzeń ok 6cm. Wynika to z grubości profili aluminiowych. Czy tak może być to wykonane??
-
Witam. Chcialbym zapytac czy pomiedzy druga warstwa ocieplenia na poddaszu przykrytej folia paroizolacyjna a plyta KG /podwojny ruszt/ moze zostac luz np 6cm czy powinny te 2 warstwy bezposrednio do siebie przylegac
-
No właśnie w tym sęk, że ta ekipa liczy 2 osoby, robią to starannie, bez zbędnego pośpiechu, bardzo dokładnie a do tego dodam że w moim przypadku o 1/3 taniej niż inna firma która też robiła mi wycenę. Robią to zamiast 1,5 miesiąca w 3 miechy ale na czasie mi nie zależy bo glazurnik wchodzi dopiero w połowie kwietnia.
- 8 odpowiedzi
-
- ocieplania
- poddasza-
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A są jakieś minusy techniki którą oni to wykonają oprócz oczywiście finansowej?? Np jakieś ryzyko wynikające z tego??
- 8 odpowiedzi
-
- ocieplania
- poddasza-
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Chyba właśnie po to aby im się wełna nie obsuwała
- 8 odpowiedzi
-
- ocieplania
- poddasza-
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. Od poniedziałku wchodzi ekipa która będzie ocieplała poddasze (właściciel i pomocnik jego). Robią oni powoli ale dokładnie, wielu klientów jest z nich zadowolonych. Tylko jest pewne ale a mianowicie stosują oni starą metodę: 1. Pierwsza warstwa ocieplenia między krokwie to standard i tak oni robią (szczelinę wentylacyjną zostawiają bo dach jest odeskowany i opapowany) 2. Natomiast drugą warstwę robią na zasadzie przykręcania co ok 1m desek grubości 3,5cm prostopadle do krokwi (deski mają szerokość taką jak grubość wełny w tej 2 warstwie- u mnie 20cm). I pomiędzy ten "ruszt" z desek wciskają drugą warstwę wełny prostopadle do pierwszej warstwy.- Czy tak można?? Później już standardowo lecą folia, ruszt podwójny i płyty. Moje wątpliwości są co do pkt nr 2. Czy tak można, czy nie będzie dużych strat ciepła??
- 8 odpowiedzi
-
- ocieplania
- poddasza-
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: