Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcin00's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. @matias78 W takiej sytuacji należy zmniejszyć moc kotła do poziomu 20%. Kocioł będzie wtedy wytwarzać moc wystarczającą do nagrzana zasobnika 100l i będzie pracował „łagodniej”. Ważna jest też ilość zużywanej CWU: gdy jest mała, to kocioł po zagrzaniu zasobnika praktycznie całą dobę pracuje w podtrzymaniu. Jeśli wtedy następuję „przesypywanie” węgla to należy zmniejszyć częstotliwość podawania opału (parametry podtrzymania ustawiane są przez użytkownika i sterownik ich nie koryguje). Co do paleniska: w przypadku kiedy nie zostało ono uszczelnione, może dochodzić do sytuacji niedopalania się opału (część powietrza zamiast dochodzić do paleniska ucieka bokiem i w tym miejscu węgiel się nie dopala).
  2. Co do pojemności zbiornika, to dla 4 osób pojemność 300l. jest wystarczająca, no chyba że w domu jest jeszcze jakaś bardzo duża wanna (np. z hydromasażem). Przy wyborze zbiornika do pompy ciepła należy też zwrócić uwagę na powierzchnię wymiennika (wężownicy spiralnej) , który znajduje się w zbiorniku. Za mała powierzchnia wymiennika może wpłynąć na złą pracę pompy ciepła.
  3. Można zredukować rury przy samym zbiorniku. Nie wpłynie to negatywnie na pracę ogrzewacza wody.
  4. Ech, ostatnio takie ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się zbyt często... Na Twoim miejscu wybrałbym jednak jakieś solidne kolektory płaskie. Mogę polecić kolektory Galmetu: KSG 21 Premium GT lub KSG 26 Premium.
  5. Zawsze warto. Godne uwagi są przede wszystkim powietrzne pompy ciepła do ogrzewania i cwu. Przy nich nie trzeba posiadać działki, ani robić odwiertów itp.. Mogę polecić model Airmax GT z Galmetu .
  6. Chiny Chinami, ale nie zapominajmy o tym, że to polskie firmy opłacają podatki w Polsce. Jeśli będziemy podchodzić do tego w ten sposób, to za parę lat zamiast języka polskiego będziemy uczyć nasze dzieci chińskiego.
  7. @Krzysiek Polecam urządzenia z Galmetu, bo robią dobre pompy ciepła i oferują je w naprawdę rozsądnej cenie. Poza tym to polska firma. Proponuje pompę ciepła o mocy grzewczej 9,63 kW – New MiniLand + zbiornik, New ML Compact zintegrowany ze zbiornikiem 180 l (obie w systemie ziemia-woda), albo pompę AirMax w systemie powietrze – woda.
  8. może po prostu zacznij oszczedzac ?
  9. Ja akurat mam Galmetowskie i jest ok Ten szron i śnieg faktycznie sprawiaja problem wiec trzeba uwazac Ale tak jak napisal panfotograf na forum bardzo obszernie omowiono juz zagadnienia zwiazane z solarami wiec tam na pewno znajdziesz istotne dla siebie informacje.
  10. dokładnie z tego nie bardzo wiemy o co chodzi, ale jeśli pytasz o sam prysznic to nie powinno być absolutnie z tym problemu
  11. Widze,zże nikt Ci nie odpowiedzial - a z ciekawosci zapytam na co w koncu sie zdecydowales? Czemu akurat wybrales ten produkt http://galmet.com.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_galme&lad=a&id_dzi=0&id_dok=118&id_men=24&powrot=1&slowo_szuk=&gdzie_szuk=&id_men_szuk=0? Ktory Instalator Ci go polecil? Nie wierze, ze tylko te dwa kotly miales do wyboru?
  12. Temat akurat dotyczy pompy ciepła z Galmetu wiec moze powrocimy do tematu? Macie jeszcze jakies problemy z tymi pompami?
  13. Kurcze sorki cos mi sie pomylilo juz widze wszystko
×
×
  • Dodaj nową pozycję...