
enauto
Użytkownicy-
Liczba zawartości
7 -
Rejestracja
O enauto
- Urodziny 24.01.1950
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Łódź
-
Kod pocztowy
90-364
-
Województwo
łódzkie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Converted
-
Tytuł
WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
enauto's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Witam Proszę o wypowiedzenie się nt fragmentu instrukcji serwisowej setrownika GECO, zwłaszcza chodzi mi o pkt 4.7. Czy ten sterownik jest sterownikem PID, czy tylko namiastką?
- 4 odpowiedzi
-
- geco-406-p08
- jaki
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam wszystkich użytkowników kotłow na paliwo stałe. Proszę o podzielenie się waszymi doświadczeniami w następujących zagadnieniach: 1. użytkowanie latem kotłów tylko do CWU (zmniejszona moc) 2. zabezpieczenie i dozór kotła wygaszonego na okres letni Myślę, że każdy ma jakieś swoje spostrzeżenia i doświadczenia pozwalające wydłużyć życie kotła. Zapraszam do dyskusji ponieważ koniec grzania w tym sezonie już blisko.
-
A co proponujesz w "niepodobnej cenie", ale jeszcze w stuzłotówkach a nie w tys. ? Ważna jet też informacja z jakimi dmuchawami współpracuje taki sterownik.
- 4 odpowiedzi
-
- geco-406-p08
- jaki
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Mój dom ogrzewam przy pomocy kotła Zębiec SWK21/S ze sterownikiem Geco G-406-P08 i dmuchawą WPA 05. Chciałbym ten sterownik zamienić na sterownik PID. Czy ktoś mógłby mi coś polecić - np Proton PID Fuzzy Logic lub coś ciekawszego (z pomiarem spalin) w podobnej cenie. Pozdrawiam
- 4 odpowiedzi
-
- geco-406-p08
- jaki
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
piot3r Czy mógłbyś coś podpowiedzieć jak zrobić taki miarkownik z silniczka i co się dzieje przy zaniku napięcia. nilsan Ten wątek o spalaniu czytałem już wcześniej. CWU mam z boilera elektrycznego - tanio nie jest. RCK nie mogę mieć ponieważ mam dmuchawę - myślę o miarkowniku ale od północy w odległości ok. 25m stoi dom wyższy od mojego o ok 8m, a od zachodu w odległości 7m stoi dom wyższy o ok 3m. W związku z tym czasem nie ma naturalnego ciągu. Dlatego myślę o podniesieniu temperatury w kotle by oprócz ochrony kotła przed korozją uzyskać lepszy ciąg i zastosować miarkownik. Naczynie wzbiorcze - patrz rys. stan obecny - przy tej mocy instalacji jest zgodne z przepisami (prawie) - do rury wzbiorczej można przyłączyć odbiornik, źle jest wykonana rura bezpieczeństwa lecz jak na razie przez 40 lat działa wszystko bezpiecznie. Przy dołożeniu zaworu 3d i pompy dodałbym jeszcze jedną rurę łączącą wyjście z kotła bezpośrednio z naczyniem wzbiorczym.
- 7 odpowiedzi
-
- instalacji
- modernizacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jaki masz miarkownik, bo ta dmuchawa wg mnie się nie nadaje do mojego pieca no i niemożliwe jest dostarczanie powietrza wtórnego. Miałem przy starym piecu własnego pomysłu z obwodu magnetycznego dużego stycznika ale po kilku latach eksploatacji tak brzęczał, ze trzeba było na noc to wyłączać. Teraz myślałem o Unisterze - narazie czytam opinie innych o tym urządzeniu.
- 7 odpowiedzi
-
- instalacji
- modernizacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Jestem właścicielem domku jednorodzinnego z lat siedemdziesiątych typu „klocek” o powierzchni 110 m2. Dom jest nieocieplony. Ściany – cegła + pustak, otynkowane i do tego stropodach „izolowany” szlaką. Okna plastikowe o współczynniku przenikania 1,1. Jak widać taki dom wymaga dużej ilości opału aby utrzymać w nim znośne warunki do życia. W domku jest instalacja c.o. jak na załączonym rysunku (inwentaryzacja z natury) wykonana podczas budowy domu w 1973 r. przez „fachowców”, czyli powszechnym wtedy systemem gospodarczym oczywiście bez żadnego projektu – rury w ścianach, a grzejniki we wnękach podokiennych. Zawory jeżeli są to są to zwykłe zawory grzejnikowe bez głowic termostatycznych. Kocioł naturalnie był już zmieniony i obecnie jest zainstalowany ZĘBIEC SWK21/S, poprzednio też był ZĘBIEC tylko typ S1W18K-1. Wiem, że należałoby dom ocieplić ale jest to na razie niemożliwe. Szukając oszczędności na opale próbowałem rożnych opcji ustawienia sterownika, temperatury na wyjściu i niestety zmniejszenie temperatury powoduje przede wszystkim zarastanie kotła i komina do tego stopnia, że zanika naturalny ciąg kominowy i każde otwarcie drzwiczek zasypowych to horror nawet przy otwartym oknie bo samo doprowadzenie powietrza tzw. „esem” jest niewystarczające. Chciałbym w nadziei na oszczędności i poprawę obsługi kotła zmodernizować istniejącą instalację wg załączonych rysunków. Oczekuję Waszych opinii nt tej zmiany, przede wszystkim pod kątem oszczędności opału, obsługi, bezpieczeństwa itp. Zdaję sobie sprawę, że dom powinien zostać przede wszystkim ocieplony a instalacja całkowicie wymieniona na współczesną co wiązałoby się z generalnym remontem domu (wszystkie pomieszczenia do rozkuwania, wykonania nowej instalacji i napraw murarsko malarskich). Póki co mógłbym zrobić małą modernizację istniejącej instalacji. Plan modernizacji instalacji c.o. 1. dodać osobną rurę do naczynia wzbiorczego (będzie ciężko ale nikt nie mówił, że ma być lekko) 2. zamontować pompę Grundfos tylko nie wiem czy zwykłą czy z funkcją autoadapt. 3. zamontować zawór 3d Naszkicowałem dwa warianty takiej instalacji, proszę o opinie i wyjaśnienie różnic w działaniu zależnie od usytuowania pompy i zaworu 3d.
- 7 odpowiedzi
-
- instalacji
- modernizacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zaglądam tu czasami i czytam. Podrawiam jeszcze raz Andrzej