Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gam

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O gam

  • Urodziny 02.01.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

gam's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Odezwij się na PW. Jestem też z okolic Rzeszowa. Podam Ci namiary na firmę z którą się dogadałem.
  2. Ostatecznie wyszło 17.5k za 4.16 kW czyli 4200 zł/kW
  3. Temat się zakończył tak że ostatecznie montuje Selfy 320W 13 szt. + falownik Huawei SUN2000-4KTL-M.
  4. Ml System odpada ze względu na zapisy w warunkach gwarancji paneli: co roczny płatny przegląd, koszt około 150-300 zł. Jak mam przez 20 lat wołać serwis co roku na przegląd to opłacalność zestawu jest bardzo słaba (30-40%) inwestycji. Wiadomo że składają to na chińskich podzespołach, zwłaszcza krzem (a kto dziś tego nie robi). Ale zawsze to polski oddział, duża firma z tradycjami i jest szansa że się nie zwiną z rynku za 20 lat.
  5. Cena praktycznie ta sama za komplet. Zestaw Selfa 320W mono 11 szt + falownik fronius Symo 3.0-3-M lub Huawei SUN 2000-3KTL-MO - 16900 komplet z montażem Zestaw Bruk-Bet 315 mono 12 szt + Huawei SUN 2000-3KTL-MO - 17300 zł komplet z montażem Czym wyróżnia się selfa nad brukbetem ?
  6. Mając wybór między polskimi panelami na które byście się zdecydowali? Bruk bet, MP Solar czy Selfa? ML System u mnie odpadł ze względu na zapisy gwarancyjne z koniecznością corocznego serwisu. Zostały Bruk-Bet i Selfa ?
  7. Raczej nie grzyb. Położyłem parę wolnych płytek na wolnym powietrzu i to samo - to musi być coś z budową płytki - być może któryś ze składników tak reaguje z wilgocią.
  8. Witam, może ktoś zna przyczynę pojawiania się żółtych plam na kamieniu elewacyjnym? Kamień położony około 2 tygodnie temu i od paru dni pojawiają się żółte plamy, przebarwienie na kamieniu.
  9. W moim przypadku kostka została wymieniona przez sprzedawcę. Wymienili nie dlatego ze uznali reklamację ale dlatego że przekroczyli termin odpowiedzi na reklamację.
  10. Tak dla odgrzebania - może komuś się przyda: Parapet zewnętrzny ceramiczny: Paradyż Cotto Crema Parapet
  11. Witam, potrzebuje porady na temat doboru parapetów. Wymieniamy okna na nowe, wybrany kolor to dąb bielony jednostronny. Mamy problem z dobrem odpowiednich parapetów, głownie chodzi o kolor. Wewnętrzny to albo jakiś jasny aglomarmuru lub mdf z okleiną. Bardziej jesteśmy nastawieni na mdf ze względu na to że kamień jest generalnie zimnym tworzywem. Mdf jest ciepły a okleina w kolorze nawet dębu bielonego spokojnie do dostania na rynku. Większe wyzwanie do dobranie parapetu zewnętrznego bo nie moge nic znaleźć co by ładnie pasowało do okien. Dom jest obecnie w kolorystyce na żółto z brązowymi dodatkami (dach brązowy mat, parapety wiśnia, płytka klinkierowa wiśnia, okna wiśnia). Po remoncie dach brązowy oczywiście zostaje, okna zmieniamy na dąb bielony, płytka klinkierowa za podmurówce zostaje zamieniona na kamień brukbet listello kość słoniowa. Elewacja też będzie bazowo dopasowana do okien i kamienia (szarokremowa) OKNA: http://www.ms.pl/var/ms/storage/images/media/images/zdjecia_produktowe/okna_pvc/msline/mslinedetale1/66277-2-pol-PL/mslinedetale1_lightbox.jpg PŁYTKA: http://www.bruk-bet.pl/public/images/listello_2.jpg Może ktoś doradzi jaki dobrać parapet zewnętrzny by to ładnie spasowało.
  12. Mam ten sam problem tylko odcienie kolorów wynikają z tego że otrzymałem dostawę kostki z dwóch różnych dat produkcji. Różnica między poszczególnymi partiami wynosi ok.3-4 miesiące (połowa z marca a połowa z czerwca). Kostka różni się nie tylko kolorem (odcień szarego) ale też wyglądem zewnętrznym wynikającym z innego dojrzewania samej kostki ( ta starsza jest jakby bardziej nasiąkliwa i nie ma tak ładnej struktury jak ta młodsza). Zastanawiam się nad tym czy mogę domagać się od dostawcy wymiany kostka na nową z jednej partii produkcyjnej w ramch rękojmi? Zamawiałem oczywiście metraż na cała zabudowę bez uzupełnień. Z rozmów które przeprowadziłem wynika ze to ewidentnie zawalona sprawa przez dostawcę ale dostawca przerzuca odpowiedzialność na producenta a u nich w gwarancji jest klauzula że kolory mogę się różnić. Rozumiem stanowisko producent i nie mam tutaj argumentów tylko czy niepisana zasada zabudowy kostki z jednej partii produkcyjnej jest gdzieś "napisana" (wytyczne, normy itp?)
  13. witam, mam obecnie 130 m2 kostki. Potrzebuje zerwać kostkę, poprawić podbudowę i obrzeża i dołożyć około 70 m. Potrafi ktoś określić widełki cenowe kosztu wykonania takich robót. Okolice Dębicy.
  14. Witam, szukam porady odnośnie zmiany technologi malowania płotu. Mam płot osikowy dookoła posesji wiec sztachet do pomalowania jest pod 2000 sztuk. Dotychczas i pierwotnie płot był pomalowany za pomocą środka Drewnochron Bariera: http://drewnochron.pl/produkty/p/280-bariera-plus Niestety - lub stety by uzyskać zadowalający poziom ochrony każda sztacheta musi być pokryta 4 razy. Czasowo jest to strasznie zajmujące. Nie chcę przeznaczyć 5 miesięcy w roku na malowanie płotu (popołudniami). Na fotkach stan płotu przed malowaniem i po. Pierwotna powłoka była położona w 2005 r wiec wytrzymała ok. 10 lat. Wytrzymał w zasadzie kolor,choć płot w odpryski pojawił się po ok. 5 latach), bariera woskowa znika już po pierwszej zimie. Ktoś może doradzić czym pomalować płot by warstwa ochronna była po pierwszym lub drugim malowaniu, trwała i estetyczna ? Oczywiście nowa technologia powinna pokryć starą warstwę bez dodatkowej obróbki (szlifowanie itp)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...