Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nateg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nateg

  1. nateg

    Wybór projektu

    Witam. Chciałbym przedstawić proces budowy domu jednorodzinnego. Zacznę może od wyboru projektu. Pod długich rozważaniach, setkach obejrzanych stron katalogów, zdecydowaliśmy się na projekt o dziwnej nazwie Sidney wariant A. Projekt został trochę zmieniony i zaadaptowany do naszych potrzeb i upodobań. Przy wyborze kierowaliśmy się głównie prostotą konstrukcji. Mamy nadzieję że dwuspadowy dach i zwarta bryła budynku pozwoli na wybudowanie domu komfortowego a jednocześnie taniego w budowie. To by było na tyle jeżeli chodzi o wybór projektu. Osoby zainteresowane proszę o dodawanie komentarzy. Wszelkie uwagi mile widziane.
  2. Witam. Rozpoczynam budowę domu z poddaszem użytkowym bez piwnicy. Materiałem na ściany będzie beton komórkowy ocieplony styropianem. Planuję zbudować ścianę o grubości 30 cm. Nadproża mają być wykonane z kształtek U i zazbrojone. Zwieńczenie nie będzie szalowane tylko wykonane z płytek gazobetonu o grubości 6 cm. Moje pytanie brzmi: 1) Jakiego producenta beton komórkowy wybrać? (chodzi głównie o dokładność spasowania elementów) 2) Nie przekonuje mnie system pióro-wpust, może lepiej kupić płaskie bloczki i wykonać spoinę pionową? 2) Czy warto budować tak grubą ścianę przy dodatkowym ociepleniu styropianem? 3) Czy jest sens ocieplania wieńca płytkami z BK? Z góry dziękuję z odpowiedzi.
  3. Całe zamieszanie spowodowane jest idiotycznym rozporządzeniem podpisanym przez wojewodę warmińsko mazurskiego w 2008 roku. Gdyby działka znajdowała się w województwie kujawsko pomorskim nie było by żadnego problemu. Dla zainteresowanych załączam tekst z rozporządzenia wojewody kujawsko-pomorskiego w tej samej sprawie. 6. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 8 nie dotyczy zbiorników antropogenicznych o powierzchni do 1 ha, cieków wodnych stanowiących budowle i urządzenia melioracyjne, terenów przeznaczonych pod zabudowę, dla których szerokość strefy zakazu zabudowy wyznacza się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub przypadków budowy obiektów budowlanych, gdy w wyznaczonej strefie znajduje się zespół istniejącej zabudowy, które mają uzupełniać, bądź do których będą przylegać nowo planowane obiekty. Wniosek z tego taki że: W województwie kujawsko-pomorskim możesz budować a w warmińsko mazurski NIE! Czy my mieszkamy w tym samym kraju? Może Polska "B"? Pozdrawiam Artur
×
×
  • Dodaj nową pozycję...