Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bodhi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Bodhi's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. O, super informacja! Tylko gdzie dokładnie założył te kratki nawiewne? W suficie, ścianie? Jeżeli w ścianie, to na jakiej wysokości od podłogi? Czy w łazience, wc (poza drabinką i grzejnikiem) i kuchni też? Czy system sterowany jednym termostatem, bez możliwości regulacji indywidualnej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach? Gdzie umieścił ten termostat? Czy kanały ma izolowane termicznie?
  2. Jak chronić kanał wywiewny w kuchni i samą centralę wentylacyjną, przed cząstkami tłuszczu i kurzu zasysanymi do środka i oblepiającymi każdą wewnętrzną powierzchnię? W innych pomieszczeniach ten sam problem stwarza sam kurz.
  3. Tego się właśnie obawiałem. Tym bardziej, że nagrzewnica może być umieszczona nawet 10 m od nawiewnika, co generuje straty ciepła na tak długiej drodze, mimo że przewody (założyłem z PE) będą zaizolowane pianką. Poza tym temperatura grzania w kanale nie może przekroczyć 60 st C (optymalnie 45 st C) ze względu na kanały z PE i bliską obecność styropianu. Jako alternatywne grzanie można rozważyć elektryczne maty grzejne w podłodze. Co o tym sądzisz?
  4. Czy można wykorzystać wentylację mechaniczną do ogrzewania nadmuchowego domu, gdzie źródłem ciepła będzie wtórna elektryczna nagrzewnica kanałowa umieszczona w rekuperatorze lub w kanale za nim, jako jedyne i skuteczne źródło ogrzewania? Czy otrzymamy pożądany komfort cieplny? Czy ktoś już to robił? Ps. Musimy chyba założyć nadmuch w każdym pomieszczeniu, aby ogrzewanie było wszędzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...