Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

animuss

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5 170
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana animuss w dniu 11 Stycznia

Użytkownicy przyznają animuss punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Związany z budownictwem
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Wykańczania niektórych wnętrz

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warmia&Mazury
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

animuss's Achievements

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... (8/9)

  • Reacting Well Rare
  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare

Recent Badges

137

Reputacja

  1. Jak ziemię zastąpisz betonem, to niczego nie schrzanisz, musisz tylko odkopywać i zalewać etapami. Robiłem już takie wykopki nawet poniżej fundamentów. Jak nie czujesz się na siłach, to weź do nadzoru kogoś z uprawnieniami budowlanymi.
  2. Licznik mierzy prawidłowo przepływ wody w jedną stronę, tak go zbudowano, jak się woda cofa, z powodu spadku ciśnienia, to pomiar jest niedokładny, łopatki wirnika, obudowa, itd. powodują rozbieżności.
  3. Niekompletna instalacja, przed wodomierzem brakuje zaworu zwrotnego.
  4. Największy problem to z papierami. Żeby pociągnąć przewody gazowe na drugie mieszkanie to potrzebny projekt i pozwolenie na budowę. Na same przewody C.O. nic. Lepszym rozwiązaniem więc będzie rozbudowa samej instalacji C.O. i C.W.U. do drugiego mieszkania bez ingerencji w instalację gazową i postawienie kotła gazowego w miejscu istniejącym.
  5. Jeżeli każdy płaci za siebie, to nawet jak nie ma wykupionego mieszkania, powinno mu zależeć na niższych rachunkach za ogrzewanie mieszkania na parterze. Napisz pismo do zarządcy, niech się podpiszą inni, że macie większe rachunki za ogrzewanie przez niezabezpieczona piwnice w sezonie grzewczym.
  6. Więc piwnice trzeba pozamykać na zimę. W okna, poprzycinaj, powstawiaj na zimę całe płyty styropianowe, na kratę drzwi płytę wiórową przykręcić. Z powodu obniżonej temperatury w piwnicach powstaje kondensacja w stropach piwnic ogrzewanych od góry z mieszkania. To trzeba więcej osób zaangażować, w grupie siła. Jakie macie ogrzewani w budynku, każdy swoje?
  7. Jeżeli ktoś jeszcze niczego nie postawił i chce oszczędzać na fundamentach, na których reszta kasy, czyli cały dom się opiera to bardzo dziwne i straszne. Trzeba pare taczek betonu, czy trochę drutu zaoszczędzić. 😀
  8. Wybrać ziemię na odpowiednią głębokość, wyrównać teren do poziomu chudym betonem ok. 10 cm, na niego położyć papę termozgrzewalną, na papę gruba folia budowlana wywinięta na siany, aż do poziomu podłogi, na to 15 cm styropianu-podłoga, na styropian cienka folia z paczek styropianowych, izolacja styropianowa pionowa przy ścianach 1 cm i posadzka 6-8 cm z wtopionym ogrzewaniem podłogowym, wysezonować, na to podkład i panele 6-8mm. Rurę w otulinie zaizolować.
  9. A to ważna wiadomość i dopiero wpłynęła. Iniekcja zwłaszcza ciśnieniowa spowodowała mocne zawilgocenie ścian i nietysko ścian piwnicznych, ale i stropów, kapilarne podciąganie wody powoduje rozejście się tej wilgoci przynajmniej na jedną, dwie kondygnacje. Podwyższona wilgotność ścian zewnętrznych obniżyła jeszcze izolacyjność zewnętrznych przegród, to spowodowało dyskomfort w mieszkaniach tego budynku, parteru, pierwszego pietra. Obniżona izolacyjność powoduje większe rachunki za ogrzewanie, zwłaszcza w pierwszym roku po iniekcji. Izolacyjność ścian zewnętrznych po ok. 3 latach powinna powrócić, a nawet się zwiększyć, ale potrzeba na to czasu. Oczywiście po iniekcji wentylacja jest konieczna, ale w zimie musi być dostosowana do warunków atmosferycznych – jeśli jest zbyt chłodno na zewnątrz, powinno się stosować systemy wentylacji o niskiej prędkości, które nie wychłodzają pomieszczeń. Musicie wymusić na zarządcy, żeby monitorował wentylacje w okresie zimowym, albo partycypował w kosztach ogrzewania mieszkań, jeżeli ogrzewacie je sami.
  10. A ta cała piwnica, przecież może mieć szczelne drzwi i okna. Pewnie nie tylko ty borykasz się ze stratami ciepła od tego stropu. Pogadaj z sąsiadami, wystosujcie pismo.
  11. Ta część nie jest używana przez nikogo, w czym problem?
  12. Na domkach lałem nawet 120, wszystko zależy od gruntu.
  13. To nic nie da, w takich małych pomieszczeniach ściany zniweczą twój trud. Poproś o zgodę szczelnego zamknięcia tej przestrzeni na zimę.
  14. Mam drzwi alu od tego producenta, po kilku latach zawiasy się urwały. Generalnie bardzo cienkie, delikatne materiały firma stosuje, od tej pory już nie kupuję wyrobów tego producenta. A ten, kto to montował, nie zauważył babola? Może w transporcie odpadła gdzieś ta zaślepka gumowa. Albo za duże tarcie uszczelki o prowadnice powoduje przesuwanie jej do góry.
  15. A ty jesteś na pewno normalny, chcesz fundamenty odzbroić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...