Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oczko361

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    73
  • Rejestracja

O oczko361

  • Urodziny 30.09.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Brzeg
  • Kod pocztowy
    49-300
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

oczko361's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam jak schron pański?Prosze o kontakt ja sytułacja z wykonaniem.Sam buduje swoj schron i chetnie wymienie sie doswiadczeniami.
  2. Witam właśnie natrafiłem na Twoj wątek który utworzyles kilka lat temu, chciałem zapytać jak wygląda teraz sytuacja, czy udało Ci się rozwinąć firmę i ogólnie jak podsumujesz swoja dotychczasową przygode z własną firmą. Pozdrawiam
  3. Bez ogrodzenia, podjazdu, i elewacji jak najbardziej tak. Budowe mojego domu planowałem zamknąć w 400 tyś i dał bym radę, gdyby nie wkroczyła moja żona przy wykończeniówce i nie zaczęła wybierać dachówki, kafli, parapetów, schodów, paneli i armatury, wtedy cena podskoczyła do 600 tys. Możesz zamieszkać za 350 tyś, ale będziesz mieć dom wykończony na siłe (czyt. najtańszymi materiałami), my wyszliśmy z założenia że dom budujemy na xxx lat dlatego lepiej dołożyć trochę więcej pieniędzy, ale dom wykończyć tak jak nam sie podoba.
  4. Nie planuje kupować mat ponieważ są ciężkie i nie poręczne, wszystkie siatki będą wiązane z prętów na budowie.
  5. Płyta fundamentowa będzie mieć 35cm grubości, zbrojona dwoma siatkami fi12 13x13, dolna będzie dodatkowo dozbrajana prętami fi16 i fi20, z płyty będą powypuszczane startery do ścian z prętów fi 12. Ściany zewnętrzne grubość 52 cm zbrojone dwoma siatkami fi12 20x15, dodatkowo dozbrajane prętami fi20 w newralgicznych miejscach. Ściany wewnętrzne grubość 30cm zbrojone prętami fi12 15x15, wzmocnienia nad drzwiami z prętów fi16. Strop o grubości 40cm składa się z trzech siatek, dwie dolne i jedna górna. Siatki dolne fi12 9x9, natomiast nad największym pomieszczeniem jedna z siatek wykonana z fi16. Górna siatka fi12 10x10. Pomiędzy siatkami dolnymi pręty fi20 przecinają się na środku pomieszczeń w kształcie krzyża. Klasa betonu C 30/37, z dodatkiem wodoszczelnym W12, ponadto beton do płyty fundamentowej będzie wypełniony rudami w celu zwiększenia jego masy do 3200kg/m3. Ściany i strop będą zalane za jednym razem dzięki temu konstrukcja będzie szczelniejsza. Na połączeniu płyty fundamentowej i ścian ułożę taśmę bentonitowa. Mam jeszcze problem z izolacją ścian bo tyle jest produktów że aż trudno wybrać
  6. Dzisiaj odebrałem projekt konstrukcyjny z którego wynika że na 40.88m2 schronu zużyję ponad 10 ton stali i 110m3 betonu.
  7. Mimo szyderczych uwag z waszej strony nie przeszło i nie przejdzie mi do póki nie zrealizuję tego projektu. Schron który planuje wykonać będzie wyposażony w dedykowany system filtracji, wykonany przez renomowaną firmę. Filtry maja przydatność od jednego do trzech lat ważności, po tym czasie drobinki oczyszczające powietrze wykruszają się z filtra, a on nie spełnia swojej roli, wiec filtratory z czasów zimnej wojny mogą posłużyć jedynie jako eksponat.
  8. Na chłopski rozum, filtrator za pomocą wentylatora pcha powietrze przez filtr wstępny, następnie przez filtr dokładny, później przez filtr Hepa (bardzo dokładny), a na kocu przez węgiel aktywny. Powietrze dostarczone do środka będzie czystsze niż na sali operacyjnej. Dzięki zastosowaniu wentylatora odpowiedniej mocy wewnątrz schronu będzie panować nadciśnienie, natomiast zawór zwrotny będzie wypuszczać nadwyżki dwutlenku węgla w momencie zbyt wysokiego ciśnienia, po czym się zamyka i znów tworzy nadciśnienie. Tematu ogrzewania jeszcze nie dopracowałem do końca, ale jeżeli nie wymyślę nic innego to dwa razy w tygodniu chcę podgrzewać powietrze do 22 stopni, po czym temperatura sobie będzie spadać przez kolejne 3 dni, liczę na akumulację ciepła w betonie i że w trzecim dniu będzie około18 stopni. Nie mam jeszcze projektu konstrukcyjnego, przez co nie jestem w stanie obliczyć zapotrzebowania na ciepło. Strefa bezpieczna wynosi 470m dla bomb lotniczych, burzących, natomiast dla bomby atomowej jest bardzo cięzko obliczyć ze względu na wielkość stosowanej głowicy.
  9. Projekt konstrukcyjny zleciłem osobie z odpowiednimi kwalifikacjami, w zeszłym tygodniu zostały wykonane dodatkowe odwierty w celu zbadania parcia gruntu i siły napływu wody która będzie działać na konstrukcje, zmusił mnie do tego konstruktor przed podjęciem się projektu Działkę mam ogrodzoną 2 metrowym płotem betonowym, ale nie planuje tej budowy ukrywać jakoś szczególnie, w urzędzie na wiosnę zgłoszę budowę zbiornika na wodę. Mieszkam na prowincji w nowo powstałym osiedlu domków jednorodzinnych na którym mieszkają młodzi ludzie, dla których zobaczenie kilku ciężarówek lub betoniarek nie jest niczym nadzwyczajnym. Schron będzie wyposażony w dwa wyjścia zakończone włazem hermetycznym mojego projektu, właz będzie wyposażony w podnośnik o nośności 8 ton, związku z czym w razie zastawienia nie będzie problemu z wydostaniem sie na zewnątrz. Natomiast otworzenie włazu z zewnątrz będzie nie możliwe ze względu na jego konstrukcje. Jeżeli mówicie o ataku nuklearnym to schron przed promieniowaniem i falą uderzeniową będzie chronić 3 metrowa warstwa ziemi (dla samego promieniowania wystarczyło by 130 centymetrów ziemi). Co oznacza że wszystkie wybuchy w promieniu 470m od schronu będą dla mieszkańców w środku nie odczuwalne. Budowę rozpocznę w czerwcu jak wrócę z kontraktu, będę mieć wtedy dużooo wolnego czasu:D Więcej na temat konstrukcji i planowanych szalunkach napiszę jak dostane projekt konstrukcyjny, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Możecie mi doradzić jak wykonać szczelne przepusty przechodzące przez ściany i płytę fundamentową?
  10. Nie ma innego lepszego forum w polsce gdzie można spotkać tyle ludzi z branży budowlanej, dlatego liczyłem na to że ktoś pomoże mi wykonać konstrukcje tak aby wytrzymała napory ziemi. Wiem że pomysł wydaje się abstrakcyjny, ale nie mam zamiaru z nikogo żartować
  11. oczko361

    Schron- ogrzanie

    Ścieki będą odprowadzane do szamba 2m3 z drenażem, przed powrotem zanieczyszczeń będzie chronić nas zawór zwrotny. Ciepła woda będzie pochodzić z junkersa na propan butan. W schronie będzie normalna łazienka więc pranie będzie można wykonywać w misce, natomiast suszenie odzieży będzie odbywać się na farelce.
  12. Dom stroi już na płycie fundamentowej, działka jest w kształcie leja, sąsiedzi z prawej i lewej strony podnieśli już teren a ja zostałem w dołku. Działkę mam dużą 41m x 74m Kąd nachylenia wykopu 30-35 stopni, zabezpieczę go dodatkowo folią, na to siatka leśna w celu równomiernego dociśnięcia, a na to deski przymocowane do klinów . Legenda: -czarna linia obecny kształt działki, patrząc od strony drogi -zielona kreska trawnik po wyrównaniu z sąsiadami -czerwona planowany obrys wykopu -niebieska, iglofiltry
  13. oczko361

    Schron- ogrzanie

    Do ogrzania są trzy pomieszczenia komora dzienna, łazienka i sypialnia. Wydaje mi się że najkorzystniejszym rozwiązaniem było by zainstalowanie dodatkowych pięciu akumulatorów każdy po 180AH, pozwoliły by one na włączanie farelki codziennie na godzine, teraz pytanie czy takie dogrzanie raz dziennie wystarczy?
  14. Zostaniemy kanibalami, którzy będą zjadać ocalałych A tak na serio wszystko zależy od tego co by się wydarzyło na powierzchni ziemi jeżeli doszło by do wybuchu nuklearnego to po dwóch latach moglibyśmy już spokojnie wyjść na powierzchnię i zacząć życie od nowa, główne pożywienie czerpali byśmy z rolnictwa, wszystkie zwierzęta w lasach zdechły by od choroby po promiennej. Napędem do generatora stał by się alkohol, mam mały generator 2kv na wszystko. Innym zagrożeniem były by zamieszki spowodowane przez jakieś przewroty w strukturach kraju lub odcięcie prądu po wyładowaniu EMP, te zagrożenia najprawdopodobniej by mineły w ciągu dwóch lat. Ale wyobrażacie sobie 38mln polaków odciętych od sklepów, zaczeły by się wtedy zamieszki, szabrowania itd, Człowiek poszukujący jedzenia dla swojej rodziny jest w stanie zrobić wszystko, dlatego bezpieczniej było by przeczekać ten okres zdala od cywlilizacji. Owszem będę sławny z tego powodu że wykonuję zbiornik na wodę do podlewania ogrodu:) Ziemię a raczej piach z wykopu planuje wykorzystać przy podniesieniu działki. Jeżeli chodzi o wykonanie odwodnienia to raczej wolę zaufać firmie z iglofiltrami, ponieważ nie chciał bym żeby doszło do osunięcia wykopu w którym ja bede.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...