Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebano79

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sebano79

  1. Sklejki nie produkuje się z "wiórów" (zrąbków) ale z drewna skrawanego po obwodzie. Jestem leśnikiem i na sklejkę wysyłamy tylko najlepsze drewno. Podobnie jak na klejonkę. Niektórych firm nie interesuje cena tylko jakość drewna. Są przecież sklejki wodoodporne. Powszechne w przyczepkach samochodowych (w swojej mam podłogę z takowej) a i widziałem akwaria po 1000 - 2000 litrów wykonane ze sklejki. Jedynie przód był ze szkła. Też zastanawiałem się nad blatem ze sklejki ale wystarczająco gruba sklejka wodoodporna również nie jest tania. Jedno jest pewne - zwykła sklejka rozklei się od wilgoci.
  2. A ja mam pytanie odnośnie farby. Czym malowaliście? Planuję zakup SADOLIN Tinova Lakierobejca, ale będzie mnie to kosztowało około tysiąca. Producent jednak chwali się 12-to letnią ochroną. macie dobrą i tańszą alternatywę dla tej bejcy?
  3. Temat prawie archiwalny, ale pewnie są tacy jak ja , którzy to jeszcze czytają. Natknąlem się na niego, gdyż jutro jadę po dwa takie komuniy i szukałemo nich informacji. Co do trociniaka, to producent zabrania podłączania urządzeń tymczasowych typu "koza". Teraz już wiem dlaczego. I jeszcze pytanko do autora tematu - jak sprawuje się komin po prawie dwóch latach użytkowania?
  4. Ok, dzięki. faktycznie, pytałem wczoraj w wydziale budownictwa w powiecie i nie ma minimalnej wysokości od gruntu do "0". Poza tym powiedzieli mi tam, że nikt mi tego linijką na budowie nie będzie mierzył. Wygląda na to , że mogę zmniejszyć tą wysokość w ramach adaptacji projektu a na budowie zrobić "normalnie";)
  5. Witam i mam pytanie. W warunkach zabudowy mam wysokość budynku 8m (moja wina bo tak wstawiłem we wniosku) a wysokość budynku od gruntu 8,2m. Od gruntu do poziomu "0" wg. projektu 45 cm. I mam dylemat. Czy wnosić o zmianę w warunkach zabudowy czy obniżyć w czasie adaptacji punkt "0"? Dom będzie stał 20m od drogi więc zaglądanie w okna mi nie grozi a moje pytanie brzmi, czy wg.prawa budowlanego istnieje minimalna wysokość od gruntu do punktu "0"?
  6. No właśnie, a propos odkształceń. Fama głosi, że stara dachówka przełożona na inny dach już tak dobrze do siebie nie pasuje właśnie z winy odkształceń. Myślałem , aby nawiercić otwory w dachówkach i dodatkowo przykręcić je do kontrłat. A może to mit? Ma ktoś starą dachówkę na nowym dachu?
  7. Już minęło parę lat od ostatniej wypowiedzi a informacji na ten temat w sieci ciągle mało. Mnie również zainteresowała alternatywa wykorzystania starej dachówki, tym bardziej, że mogę ją mieć za darmo. A dzięki temu , że nie muszę się "szczypać" mogę tak pokryć nie tylko dom ale i szopkę, altankę itp. I wszystko powinno się ładnie komponować. Iteresuje mnie jak założyciel tematu poradził sobie z "problemem". Chętnie bym zobaczył zdjęcia i poznał opinie użytkowników nowych dachów pokrytych starą dachówką. Czy ją tylko czyściliście czy jeszcze impregnowaliście?
  8. Temat stary ale może przyda się potomnym. Otóż zauważyłem, że wszyscy uparli się na wzmocnienie podłogi a inwestor pisał, że zerwanie parkietu nie wchodzi w grę. Otóż też jestem akwarystą i znam sprawdzony sposób montażu tak dużego akwarium na piętrze w kamienicy. Konstrukcja szafki (metalowa oczywiście) była dodatkowo zakotwiczona w ścianie nośnej mieszkania, dzięki czemu część obciążeń przeniosło się właśnie na tą ścianę. I nie było to samowolne działanie tylko wymóg administratora budynku poparty ekspertyzą. Mam nadzieję , że pomogłem jeżeli ktoś boryka się jeszcze z podobnym problemem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...