Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ullyssess

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ullyssess

  1. Może się źle zrozumieliśmy. Nie mam zamiaru niczego robić sam. Po prostu który z materiałów jest najtańszy pod kątem wzniesienia muru?
  2. Który ze sposobów wznoszenia ścian nośnych i wewnętrznych jest najtańszy? Niekoniecznie interesują pozostałe parametry ponieważ będę robił izolację WEWNĘTRZNĄ z paneli SIP - oczywiście z zachowaniem odpowiedniej paroizolacji i wentylacji mechanicznej. Nie biorę pod uwagę szkieletowca. Chodzi o to aby wznieść mury.
  3. Poszukujemy równeż systemu kart lub breloków RFID dzięki którym będzie można zaprogramować strefy wstępu do poszczególnych biur. Może być zintegrowany razem z system ID ale czy ma to sens to jeszcze nie wiem.
  4. Hmm czyli Delta Dore z bezprzewodówek. A wymień swoje typy dotyczące stabilnych rozwiązań w zakresie systemów przewodowych. W ogóle nie ogarniam tematu więc przydałoby się kilka informacji... Jeszcze jesteśmy w stanie przeciągnąć kable po pomieszczeniach.
  5. Co polecacie do biura jeśli chodzi o sterowanie ogrzewaniem, sterowanie oświetlenie, klimatyzacją, alarmem i systemem kamer. Bezprzewodówka lub kable. Próbowałem FIBARO i mam wyrobione zdanie na ten temat - dobra idea lecz zamiast doskonalić obecną funkcjonalność, prześcigają się we wdrażaniu nowości. Co w cenie fibaro?
  6. Mam do wyremontowania budynek w którym znajdowały się urządzenia centrali telefonicznej Telekomunikacji Polskiej. Budynek jest 3 kondygnacyjny plus piwnica której strop wystaje 1 metr ponad grunt. Budynek jest w sumie powierzchni 1580m2 razem z klatką i korytarzami. W piwnicy znajduje się stara wentylatornia, która służyła do tłoczenia powietrza do pomieszczeń centrali telefonicznej. W pomieszczeniu wentylatorni znajduje się czerpnia, która pobiera powietrze z zewnątrz. W wentylatorni znajduje się stary silnik (nieczynny) tłoczący powietrze do kanałów wentylacyjnych. Stalowe kanały wentylacyjne rozprowadzone są w górę po wszystkich kondygnacjach budynku. Stalowe kanały nie są ocieplone ani izolowane. Zastanawiam się nad możliwością wykorzystania pomieszczenia poprzez wymianę silnika czy też mechanizmu tłoczącego powietrze z zewnątrz. Oczywiście najlepiej z możliwością chłodzenia/ogrzewania tłoczonego powietrza. Zdaje sobie sprawę, że jednostka zewnętrzna zainstalowana w piwnicy niekoniecznie jest tak efektywna jak ta zainstalowana na dachu. Z ogrzewanym powietrzem może być efektywniej, bo leci ono do góry. I pytanie: czy adaptacja takiego pomieszczenia pod wentylację z klimatyzacją ma w ogóle jakikolwiek sens? Rozumiem, że taki system będzie mniej efektywny i odbije się to na rachunkach, ale ile? Czy taka klimatyzacja będzie dwu- i więcej krotnie mniej efektywna czy może ta mniejsza efektywność odbije się do zwiększenia rachunków o 20-30%. Sęk w tym że chcielibyśmy remont budynku i wentylatorni, co nie wiąże się z wystąpieniem o pozwolenie budowlane. Proszę o poradę.
  7. ullyssess

    Odzysk ciepła z komina

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
  8. ullyssess

    Odzysk ciepła z komina

    W piwnicy mam od niedawna kocioł na pellet. I zastanawia mnie cholernie czemu nie można od tak odzyskać to ciepło które wzlatuje w chmurki. Pellet jest dosyć suchym paliwem (z założenia poniżej 10%). Czy nie można od tak po prostu zrobić odzysk ciepła poprzez jakieś kratki wentylacyjne na pomieszczenia znajdujące się nad kotłownią? Dodam że komin jest z cegły choć ma wysokości około 12-15 metrów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...