Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lukasz B

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Lukasz B

  1. A ja mam pytanie poboczne. Są różne firmowe aplikacje np na telefon. Czy są one wiarygodne z produkcją energii? Rozumiem że one pokazuja tylko energię wyprodukowaną. Nie ma to nic z wspólnego z bieżącym zużyciem.? Czy tak? Trochę pytam - jeżeli chodzi o temat. Tata naprodukował prawie 3 MWh od sierpnia.( 2,6 do grudnia ) . średnio zużywa ok 16 - maks 20kW/dzień czyli ok 600kW/mc w zimie Instalacja pracuje od sierpnia. Mimo tego zapłacił >2500 zł za energię w rozliczeniu do grudnia. Wiem że to ogólnikowo - Ale nawet jakby zużywał 600kW*5mcy = 3000kW . to jakieś pokrycie z FV powinno być? Instalacja ma 9,5 Kvp na południe
  2. Dziękuje za odpowiedź/ Właśnie o to mi chodziło - tę przestrzeń pomiędzy rurą powietrzno-spalinową a kominem " poziomym". Zerknij prosze na foto. Czy wg opisu Twojego: wystarczy zlicować ścianę np płyta KG czy osb , otynkować ? A światło otworu komina po prostu zostawić jak jest? Zestaw podłączeniowy był w zestawie z piecem.
  3. Witam Nie wime czy to rzecz oczywista, ale nawet googlach nie potrafię znaleźć zdjęcia. Jak w temacie - Zamiast węlówki - jest szansa na gaz, Instalator podłączył zestawem startowym vailanta kocioł do komina. " cienka " rura 120ka wchodzi do komina o średnicy 180 mm. I wg opisów na forum - przewód spalinowy osobną rurą , powietrze - szachtem w dół wokół przewodu spalinowego. 1 - jak zabezpieczyć , wypełnić przestrzeń pomiędzy rurą z pieca a czopuchem - określiłbym to rura wrurze W RURZE.? Czy rozeta, przejściówka, wełna ( nie wiem czy moge wkleić - ewent prosze o usunięcie : http://www.kreocen.pl/img/c/0/po/35/13426022699544/foto.jpg Niby znalazłem cos takiego - ale to raczej gotowy zestaw. http://grupakonekt.pl/wp-content/uploads/2018/02/pl_instrukcja_turbo.pdf 2 - czy kanał rewizyjny komina - przy posadzce - należy dodatkowo zabezpieczyć? zaślepić przy takim rodzaju połączenia pieca z kominem?
  4. Witam Ja także podepnę sie pod temat - ale ze strony prawnej. Dzis w starostwie poinformowano mnie że zarówno drenaż jak i studnia są urządzeniami wodnymi wg PW. I potrzeba jest na nie dodatkowa zgoda wodnoprawną. I taki dokument będzie wymagany przy składaniu wniosku. Czy macie takie zgody? Wymagali takich od was aby zbudować końcowy etap POŚa?
  5. Jeżeli nie można podpiąć pod auratona może ktoś pomoże podpowie - jaki zamiennik sterownika kupić dla sterowania kotłem?
  6. Witam. pisze w imieniu taty. Ma ( niestety ) jeszcze starszy piec Kielar ze sterownikiem eco/a https://img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/676603307_3_644x461_kielar-eco-2-rr-408-kw-ogrzewanie.jpg Niestety przestał juz funkcjonować - swoje przeżył. Piec działa jeszcze ok. W przyszłym roku mamy dostać dofinansowanie do nowego. Ale na juz musiałbym wymienić sterownik na taki sam lub zamiennik - aby przetrzymać obecny sezon grzewczy. Sterownik jest zintegrowany z piecem. Ale musiałbym pewnie mieć podłączenie do dmuchawy . Czy polecicie jakieś rozwiązanie? W kotłowni mam jeszcze sterownik auraton z niewykorzystanym portem sterowania (?) wentylatorem ( ostatni port D ). https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiYj_fgo_DdAhUDsaQKHYGnBIkQjRx6BAgBEAU&url=http%3A%2F%2Fstarykot.blogspot.com%2F2011%2F09%2Fjak-oszukac-sterownik-auraton-1111.html&psig=AOvVaw2OImT9pLgyhyxh9sfMJvdo&ust=1538862489360776 Zastanawiałem się czy nie podłączyć wentylatora pieca pod właśnie port D. Tylko ni e wiem jak zgrać temperaturę jako regulator. Może ktoś odpowie czy łatwiej - nowy regulator( sterownik ) czy może wykorzystam swojego Auratona?
  7. No i kolego - co zapodałeś u siebie? Na jaki piec postawiłeś?
  8. A ja sie dołączę - choć kolega juz pewnie zabudował cały taras. Może podeśle jakieś aktualne zdjęcie, Chciałbym zapytac o: Ad1 : u mnie architekt wymalował, a budowniczy wybudował - ławy domu połączone z tarasem. Dom juz stoi . ława tarasu jest tylko na poziomie gruntu. ok 0,5 m od poziomu podłgi domu. Chciałbym wykonać taraz z kostki pbrukowej. ( płyt brukowych ). Czy w takimprzypadku tylko obsypać ziemią, podsypką i wykonać palisady? Czy może podjechać kostkami betonowymi w górę i zaizolować ?
  9. Dziękuję za informację. Czyli stryszek jeżeli będzie całkowicie nieogrzewany to tylko "lekkie" ocieplenie. Wdzięczność tam tylko składzik . Ale w moim przypadku rzeczywiście ma być zamontowane urządzenie do rekuperacji. W tym momencie cię stryszek musi być dobrze ocieplony. Tego nie znalazłem ale poczytam podane linki. Dziękuję W razie wątpliwości - dopytam.
  10. Ja sie podłącze - bo jestem na tym samym etapie ( pytań). układ domu jest taki sam. I teraz pytanie. U mnie poddasze - pokoje są ze skosami.Sufit pokoju będzie przykryty płytą podwieszoną na jętkach. Wiadomo że część skosu będzie w pokoju a część będzie na stryszku ( ok 1,5 m ) . I teraz: 1 znalazłem informację że patrząc do góry - układ powinien być taki: płyta> folia para(?)izolacyjna(?) > wełna w poprzek 10 > wełna wzdłuź 15 > przestrzeń 3 cm > płyta OSB na podłoge stryszku. Czy poprawnie? teraz stryszek 2 wg waszego opisu skosy dachu : od strony dachówki: dachówka > mata ( nie znam nazwy ) > 3 cm przerwy > wełna wzdłuż krokwi 15, > w poprzek 10 > folia para(?)izolacyjna. Czy to nie za dużo izolacji? Ktoś co prawda w innym wątku pisał - że nigdy za wiele - ale czy stryszek może potrzebuje mniej ocieplenia?
  11. a ja pośrednio zapytam. Może temat trochę połączony. Ogólnie. Firma budowała dom czyli komin. I tak jak w takim przypadku: 1 wada fabryczna - pęknięcie np rur wewn - czy odpowiadać może producent zestawu kominowego czy firma która go stawiała. ? zakładając że jest jakaś długoterminowa gwarancja? 2 brak np dylatacji, usztywnienie komina - to raczej oczytwiste że błąd w budowie, stawianiu, uszczelnianiu.
  12. pewnie tak:) PS nie robię u siebie bocianiego gniazda buty mam w szafce. Ale pewnie wyjątek potwierdza regułę Czekam na następne opisy Pozdrawiam
  13. ehehe a wystarczyło odpowiedzieć normalnie a nie na około. a przy takiej odpowiedzi nie dziwię się reakcji chłopa:) Czytam wątek z ciekawości. i oczy mi wychodzą hehehe.
  14. co oznacza hasło prysznic lewo- prawostronny?
  15. 2 dziury po przeciwnych spadach Dzięki
  16. witam czy jest jakiś mądrzejszy sposób na recyrkulację powietrza na poddaszu? wiadomo że ciepłe powietrze leci do góry. I tak na wysokości szafy jest już upał na dole stosunkowo chłodno. Dom jest adaptacją budynku gospodarczego - pod podlogą - garaż. poddasze ogrzewane kozą - piecykiem wolnostojącym. wysokość w szczycie - ok 3,5 m. zamontować pewnie można jakies wenytylatorki, ale czy jest może coś nowocześniejszego?
  17. poscinalem troche krzakow i drzewek:) dzis popadalo wiec mrzucilem troche lisci , dwa konarki - i mam juz 50 st:) wykąpać się dam rade. szkoda tylko ze dwa male kawalki drzewa daja tyle ciepla coi calodzienne grzanie solarami.
  18. hmm no w instalacje nie bede juz chyba inwestowal. Teoretycznie powinna byc ok. 4 kolektory to chyab juz za duzo. Musze poczytac - bo mam wiedze wyrwana z kontekstu - dlaczego niektorzy maja najpierw zbiornik 200 potem po danej temperaturze - 400.
  19. dzis bylo 30 st mama 3 plaskie kolektory i zbiornik ok 400 l temp wieczorem to w zbiorniku to 56 st. - w dzien praktrycznie wody nie używamy. Czy mam podejrzewać że coś nie tak działa? w pochmurne dni mniej niz 30 st jak myślicie?
  20. witam. w zeszłym roku się zaczęło a w tym - kontynuje. gdy następuja ciepłe dni na drewnianej boazerii poddasza zaczyna sie skraplać woda. jest to poddasze mieszkalne. od góry gont, deski, folia. i chyba nie ma żadnej szczeliny tylko deski nabite są na folię. czy jedynym rozwiązaniem będzie rozebranie desek? czy może można zrobic jakąs wentylacje?
  21. witam krótkie pytanie do instalatorów ( chyba). Nie bede pisał fachowo - raczej obrazowo. posiadam instalacje ( gazową ) z grzejnikami podłączonymi " niezależnie" od pieca. tzn taki trojnik a zniego do poszczegolnych grzejnikow. I wszystko OK. Ale podlaczylem dodatkowy grzejnik od jednego z kaloryferow rownolegle - jeden za drugim. Jt mały grzejnik w przedpokoju aby troche przełamać zmino. Jednak nagrzewa sie on powiedzmy grwitacyjnie tzn powoli i jest przewaznie letni, dół zimny. ( oczywiscie wszystko odpowietrzone) Czy moge skrecic troche odbplyw z 1 grzejnika na imbusie aby woda przez te 2 grzejniki przeplywala wolniej? czy cos to da? pozdrawiam
  22. z całym szacunkiem dla schronisk ( wszystkich) . Ale wszystko co jest związane z firmą krakvet skreślam grubym markerem. JT firma nie patrząca na innych. ( w końcu wolny rynek ). Jeżeli chcecie pomóc schroniskom - wpłaćcie 1% podatku.
  23. licze sie z kosztami. przeróbki kosztują. na wys ok 2 m zaczyna sie skośny dach - sufit obity deskami. wys piecyka kominka to ok 1,5 m. do tego trzeba dolożyć kilka cm na komin. muszę umówić się z kominiarzem chyba na początek. czy mi to wogóle odbierze później. a masz może jakąś fotkę jak te rury wyglądają?
  24. a nie wiesz moze jak to jest w " drewnianym pokoju" ? gdzie na suficie mam boazerie? myśle ze w dzisiejszych czasach sa już ładne rury kominowe kt można stosować w takich pomieszceniach? zreszta to chyba to samo co drewniany domek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...