Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

spasiu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

spasiu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Inwestycje i nakłady będą napewno duże, ale.. no własnie możliwie jak najmniejsze. Miki121:jeszcze raz, wydanie olbrzymich kwto pięniędzy nie zwróci nam się, ma być możliwie tanio w wykonaniu i potem w ekpsloatacji
  2. właścicielem budynku będą właściciele mieszkan... 24 tys za pc na jedno mieszkanie to zdecydowanie za dużo
  3. pompy ciepła ... przecież same nie wyrobią w te największe mrozy czy może się mylę? a koszt 10 tys to jeszcze ok ale 15 you już się dużo robi przy takiej ilości mieszkania..i hm to gdzieś musi być umiesxczone...?
  4. eniu: dlaczego ?
  5. Asolt: przyznam, że nie było mowy o korzystaniu z jakiś premii itd, chyba zbyt duże tempo i swiezy temat - dzięki za podpowiedź, będziemy musieli zobaczyć jak to wszystko czasowo będzie wyglądało, kilka miesięcy czasem może nie być warte tych (z tego co wyczytaliśmy na szybko) 12% ale napewno będziemy się orientować. Adam: wspólnoty zakładać nie chcemy, niech tym martwią się już nowi mieszkańcy - za dużo z tym zamieszania. Logistycznie do objęcia bo już tak bawiliśmy się, ale.. no własnie sporo ale. Kotłownia - była, ale też wymaga pełnej modernizacji - więc w sumie defakto tak, jakby była robiona zupełnie na nowo. Kaszpir: pompa ciepła byłaby rozwiązaniem, tylko potrzebne konkrety - jaki mogłby być koszt na tyle mieszkań?? Ja wiem- możemy prosić o wyceny i będziemy to robić, ale chcemy wyeliminować rozwiązania, które z góry się dyskwalifikują z różnych względów (np finansowych). Czekamy na inwentaryzacje i inne papiery.
  6. Dziękuję za odpowiedzi. Najpierw wyjaśnie - budynek nie podlega pod konserwatora zabytków i będzie całkowicie modernizowany tzn okna, ocieplenie(pewnie z 20 cm-tak była mowa) dach do wymiany więc równieź ocieplenie tam będzie dawane. I najważniejsze - dla nas system ogrzewania to koszt, którego my nie odzyskamy, ponieważ ceny mieszkań nie będą mogły być przez to wyższe, dlateo ważnym jest by cały system był jak najtańszy ale atrakcyjny dla kupujących. Przy ogrzewaniu na prąd napewno byłoby robione OZC czy jakieś inne obliczenia by przekonać potencjalnych klientów do tego, że nie ma obawy i rachunki nie będą wysokie, tylko... czy to by Wam wystarczyło??
  7. Witam. Budynek po byłej szkole do kapitalnego remontu, do wymiany cała stolarka, ocieplenie (w zależności od systemu ogrzewania). W środku wysokie pomieszczenia, więc- najprawdopodobniej -istnieje mośliwość wykonania ogrzewania podłogowego. W budynku będzie około 12 mieszkań - na sprzedaż. Jaki system ogrzewania zastosować: 1. Gaz odpada (brak instalacji gazowej), to samo jakieś miejskie systemy. 2. Możliwie relatywnie niski koszt wykonania tego ogrzewania. 3. W miarę możliwości -bezobsługowość. Myśleliśmy o: 1. Prądzie - kable w podłodze, ale - duże straty na nieogrzewanej klatce schodowej? Ryzyko, że potencjalni klienci wystraszą się tego systemu ogrzewania (czy kupilibyście mieszkanie z ogrzewaniem na prąd mając wyliczenie. że koszty eksploatacji będą niskie?). Plusy- niski koszt początkowy na czym w sumie nam zależy 2. POmpa ciepła - jaki jest koszt takiej,, która jest w stanie obslużyć 12 mieszkań (o pow ok 50 metrów każde). W jaki sposób rozdzielać koszty za ogrzewanie na poszczególnych mieszkańców? 3. Ekogroszek itp - w ostateczności - ze względu na obsługowość systemu, wysokie koszty wykonania. Każda pomoc będzie mile widziana jak i odp na to, czy zdecydowalibyście sie kupić mieszkanie z ogrzewaniem na prąd. MOże ktoś wpadnie na jakąś inną mozliwość rozwiązania problemu z ogrzewaniem mieszkań w tej kamienicy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...