Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zwierz126

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zwierz126

  1. Podnoszę temat i bardzo proszę fachowców z tego forum o odpowiedzi na moje pytania.
  2. Witam. Rozbudowuje dom mieszkalny jednopiętrowy którego stara część była już co najmniej dwa razy rozbudowana. Po wybudowaniu nowej części okazało się, że ściany szczytowe nie są równej długości (różnica 21cm). Zaprojektowana jest więźba płatwiowo kleszczowa (płatwie 16x22, krokwie 8x18, kleszcze 8x18 po jednym na parę krokwi, murłaty 16x16, podwalina 16x16). Spad dachu 25 stopni, pokrycie blachodachówka modułowa. Ze względu na różnice w długościach ścian szczytowych murłaty nie będą do siebie równoległe. Wymiary budynku 15x9 metrów. Dach dwuspadowy. Mam kilka pytań. 1 Czy da się ten dach jakoś wywinklować na krokwiach i łatach żeby nie było problemów z montażem blachy? Zaznaczę jeszcze, że wieniec ze szpilkami pod murłaty mam wylany tylko na nowej części. 2 Czy wykonuje się połączenie pomiędzy kleszczami a płatwią. 3 Czy stosując metalowe złącza ciesielskie przy połączeniu słupa z płatwią trzeba robić czopy i gniazda. 4 Jakie wkręty ciesielskie zastosować w połączeniu krokwi z murłatą (fi 8 czy fi10 na 280) i jakie złącza (kątowniki wzmacniane, czy łączniki krokwiowe LK)
  3. Witam. Planuję w tym roku rozpocząć rozbudowę domu. Jestem na etapie projektowania i załatwiania formalności. Pani architekt przysłała mi projekt zbrojenia piętra i w nim widać że zbrojenie rozdzielcze jest z prętów fi6 co 20 cm główne fi12 co 16cm Czy te pręty fi6 nie są za słabe? Pomieszczenie 6.5X4m grubość płyty 14cm.
  4. Witam. Robię wylewkę na gruncie, wylałem już chudy beton i mam pytanie ile muszę odczekać abym mógł dawać folię, styropian 2x5 cm, folie, siatkę i główną wylewkę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...