Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darek2121

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Darek2121's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Może kolega uzasadni na czym polega szkodliwość klimatyzacji w przypadku wentylacji grawitacyjnej?
  2. Znalazłem coś takiego http://olx.pl/oferta/piec-z-podajnikiem-na-trociny-CID628-ID6YLJl.html#87173455a6 Może Jurgonka zna ten piec?
  3. No zobaczymy jak się Rydzyk dowie....
  4. Panowie dobrze że nie ma już inkwizycji
  5. Może się zdziwicie ale ja teraz palę kostka podobno z Jankowic w piecu dolnego spalania KWKD 15KW i jest super , jest ekologia - brak śmierdzącego dymu i ekonomia 3 duże kostki pala się ponad 12 godzin , nie rozpala się cały zasyp co jest bolączką w kotłach dolnego spalania. Kostka spala się, a wlaściwie spokojnie żarzy dymu praktycznie brak. temperatura spalin minimalna. Miarkownik klapkę powietrza trzyma cały czas otwartą rzeżb szamotowych w piecu nie posiadam;)
  6. Panowie już długo śledzę wątek i mam wrażenie że zaczynacie iść w złą stronę : palenie od góry -ok , kierownice PW -ok ale żeby zabudowywać cały piec szamotem czy ostatnio modną wełną to pomyłka. Co z tego że się lepiej pali jak tego ciepła nie ma co odbierać , wymiennik jest biały bo przelatuje przez niego 500 stopni. Moim zdaniem należy dążyć aby jednorazowo paliło się tyle węgla ile w danej chwili potrzeba jak w piecach z podajnikiem. W zwykłym kotle możecie to osiągnąć bez dodatkowych szamotów spalając węgiel grubszego sortu typu kostka. Polecam
  7. Witam. Dla walczących z kotłami życzę sukcesów w Nowym Roku a dla tych co się poddali albo zwątpili że można palić czysto polecam zakup węgla w sortymencie kostka i też się będzie palić ekologicznie nawet od dołu:)
  8. @Łukasz24 niekoniecznie przy małym zapotrzebowaniu na ciepło trzeba palić jakimś niskokalorycznym paliwem ja ten problem rozwiązałem w ten sposób że zmieniłem sort węgla z orzecha na kostkę. Pali się powoli , spokojnie i bez większego dymienia a nawet przejsciowo bezdymnie.
  9. Jacbelfer to zrób doświadczenie : zamknij PG i zostaw kociołek tylko na powietrzu wtórnym i zobaczysz czy bardzo dymi , czy moze wcale? Postaraj się to zrobić na świeżo dodanym węglu żeby jeszcze nie był odgazowany.
  10. Moze ktoś też przetestuje: palę w kotle DS KWKD 15 i też nie lubię smoły i dymu. Próbowałem już chyba wszystkiego. Od 2 tygodni palę czysto drobnym orzechem II w ten sposób: zapalam od góry, odgazowuje wegiel praktycznie do rusztu. Potem po ok. 3 godz przełączam klapkę krótkiego obiegu na dolne spalanie , zamykam powietrze wtórne i zaczyna się spalanie dolne tylko na powietrzu głownym bez dymu i smoły. Spadku stałopalnosci nie ma , kociołek pracuje czysto.Polecam
  11. Panowie nie było mnie parę dni a tu się robi gorąco. Myslę że sytuację może rozwiązać jedynie bitwa na szufelki i pogrzebacze:yes: ps. Nagie piece już przysłano:)
  12. Masz za duży piec. Jak piec zamknie klapkę zawsze będzie troche dymu. Ja pale KWKD i mam zasłonięte połowę rusztu co pomaga. Częściowo zmniejsza moc kotła i hamuje jednocześnie odgazowanie za dużej ilości opału. Ale i tak trochę dymi ale jest znacznie lepiej niż w oryginale:stirthepot:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...