
Rabin
Użytkownicy-
Liczba zawartości
30 -
Rejestracja
O Rabin
- Urodziny 07.08.1977
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Kluczbork
-
Kod pocztowy
42-700
-
Województwo
opolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Rabin's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Kleje nie na silikon odpada, bo muszę miejscami sporo nadgonić nierówności, na ok. 1,5-2 cm. Zastanawiam się na ile płyta musi być zeszlifowana, nie chcę szlifować krążkami na szlifierce, bo kuchnia świeżo malowana a to syfu kupe robi. Czy wystarczy ręczne szlifowanie lub szczota druciana na wiertarce? "Fachura" co kładł to używał ceresit CT-19, ale nie szlifował, twierdząc że nie trzeba, ale jak teraz popatrzyłem to trochę mało tego zużyli. Płyta jest teraz z resztkami kleju, który nie odszedł (wys do 1 mm) i te płaty mocno trzymają się podłoża. Zostawić je jako podkład pod klej?? Tak się zastanawiałem jak zwiążą teraz płyty z mocno trzymającym klejem gdyby na nie dać ok 1 cm warstwę tynku mineralnego (bo szorstki) i na to klej i płytki? Co o tym sądzicie? Ten wątek z regipsem jest ciekawy. A może być biały regips?
-
Witam wszystkich. Mam taki problem. Płytki położone na osb po ok 1 m-cu odpadły. Płyta była wcześniej smarowana masą szczepialną. No i odpadły. No i teraz postanowiłem zerwać płytki. Odchodziły lekutko, klej nie związał z płytą. Teraz płytę zmatowiłem papierem ściernym, zamierzam jeszcze szczotą drucianą. I tak sobie wymyśliłem, czy na tak przygotowane dechy nie dać tynku mineralnego (baranek lub kornik) co by lepiej związać klej z podłożem. Tylko czy klej do płytek złapie się z tynkiem min, a tynk z płytą osb? Robił ktoś z Was coś takiego? No i czy przyszywać do płyty siatkę, taką elewacyjną, ewentualnie Rabitza? No i klej do trudnych podłoży oczywiście. Teraz robię to sam i chcę żeby to miało sens i udowodnić dziadom co to robili, że odwalili kaszanę. Pozdrawiam.
-
Większość budynku mas pod podłogę ziemię. Ok 1/4 budynku ma już nowe podłogi, tj. wylewka + styro
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A jakie odcinki fundamentów można odsłaniać, chodzi mi o budynek bez wieńca i o odsłanianie fundamentów tylko do izolacji pionowej, czyli na ok 1 m głębokości? Chodzi o przypadek bez podbijania fundamentów. Rozumiem, że te 70 cm należy podlać betonem pod fundament? Czy wtedy należy dawać jakąś izolację, czy sam beton jest już izolacją?
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A i z tymi rurkami w piwnicy to nie da rady - brak piwnicy pod całym budynkiem. Podłoga na gruncie.
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wg mnie fuga między cegłami jest bardziej wapienna jak cementowa. Czy odsłanianie po połowie długości ściany (czyli jakieś 5-7 m) to za dużo?
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. Cegła jest w stanie "Dobrym" jak na wiek budynku, tzn cała, przynajmniej poniżej gruntu. Na styku grunt/powietrze lasuje się na ok 15-20 cm.Są jednak miejsca, szczególnie te od strony północnej i tam gdzie nie było rynien, gdzie cegła się lasuje na jakieś 20 cm wgłąb. Jedno naroże budynku, to najbardziej "skorodowane" praktycznie wisi w powietrzu na 0,5 m w każdą stronę, ale zamierzam je podmurować bloczkami fundamentowymi. Jakie odcinki ścian (fundamentów) odsłaniać, by było bezpiecznie?
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ściany mają po 70 cm i faktycznie przy "chłodnych " temperaturach. Są zimne, w mroźne dni lodowate. W domu, mimo gorących cały czas grzejnikach i 70 st. na piecu ciężko utrzymać 20 st. Problemem, jest to, że po wygaśnięciu w piecu, temperatura w pokojach zaraz leci na łeb na szyję. Zero kumulacji ciepła. I jeszcze mam pytanie. Jak radzicie, jakimi odcinkami odsłaniać fundamenty? Dom ma 12x18 m, strop drewniany bez wieńców, więc ścian nic z góry nie trzyma. Po środku dłuższych boków są dostawione ganki. No i czy wobec tego ocieplać ściany (styropianem lub wełną) powyżej gruntu? Pozdrawiam.
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No właśnie, ale jak odciąć fundament od podciągania wody?
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków. Napisałem osuszanie, ale w zasadzie chodziło mi o odseparowanie fundamentów od źródła wilgoci, jakim jest grunt rodzimy. Myślę, że jak przy fundamencie zostawić szparę (na wysokość kubełków, czyli ok 2 cm) to mur nie będzie tak narażony na wilgoć. Chyba, że się mylę.
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam wszystkich. Chciałem podpytać Was o opinie i radę. Mianowicie chcę przeprowadzić remont fundamentów. Dom z XIX w., bez piwnicy, ceglane fundamenty na gł. 1,2 m, grunt średnio zwięzły, woda gruntowa na ok 1,7-2.0 m., w murach izolacja pozioma w miarę dobrym stanie (chyba "dobrym"). Problemem jest to, że przez lata ziemi wokół domu przybyło (róznego typu gruz i inny syf), i teraz izolacja pozioma ścian zewnętrznych jest równo lub nieco poniżej poziomu gruntu. Chcę wywieźć nieco ziemi, aby izolacja była ok 20 cm powyżej gruntu. Następnie odsłonić fundamenty, oczyścić, osuszyć, uzupełnić ubytki, na to szczery tynk betonowy 1:1 lub 1:2. I na to folia kubełkowa. Pytanie: czy lepikować fundamenty? Bo tak sobie myślę, że ceglane fundamenty ciągną kapilarnie wodę, izolacja pozioma może nieco jej wypuszczać powyżej (izolacja jest stara). Jak zalepikuję fundamenty to zamknę wilgoć w fundamencie i pociągnie mi wyżej, a jak dam kubełki bez lepiku, to zawsze coś osuszę fundamenty, bo między kubełkami będzie powietrze. Czy dawać steropian na fundamenty i odwodnienie opaskowe? Wykop zamierzam zakopać gruntem rodzimym, a ostatnie 0,5 m żwirem lub piaskiem. Proszę o radę czy takie postępowanie ma sens lub o inne pomysły.
- 24 odpowiedzi
-
- fundamentów
- renowacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Z tego co ludzie mi mówili, to gdzieś w latach 70-tych był budynek podcinany na zewnątrz. Starą mocną pilarką i starym łańcuchem wycinali w murze szpary, rzekomo na całej szerokości i w tą szczelinę wsuwali papę. Nie wiem na ile szkuteczne to się okazało, bo wilgoć się pojawia, choć w mniejszym stopniu jak na ścianach wewnętrznych. Cegły w zewnętrznych fundamentach się kruszą i miejscami są ubytki na ok. 25 cm w głąb muru. Po zaizolowaniu fundamentów zamierzam ocieplić ściany. Mam zamiar zrobić to wełną, gdyż boję się steropianem, aby wilgoci w murach nie zamykać. A wełna ponoć zawsze coś przepuści. Czy to dobry pomysł? Czy da się jakoś zaizolować fundamenty od dołu, czyli od spodu ławę fundamentową, aby uniknąć podcinania?Pozdrawiam
- 6 odpowiedzi
-
- fundamentów
- izolacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy ktoś stosował coś z puli Altaxu? Np. Penetrin na początek, a potem lakierobejca elewacyjna np. Altax woskowy. Na ile do złotego dębu podobne są np. tik czy kasztan z Altaxu?
-
Witam wszystkich. Na wiosnę zamierzam zaizolować i naprawić fundamenty w moi domu. Jest to 200 letni dom bez piwnicy, fundamenty ceglane, głębokość ok 1,2,m, w nieciekawym stanie (cegła się lasuje) Teren raczej wilgotny. Mury zewnętrzne i wewnętrzne mają ślady wilgoci. Koleś, który ma to robić proponuje takie rozwiązanie: odkopać, ubytki ceglane uzupełnić zaprawą i na to dać folię kubełkową i drenaż. Nie dawać styroduru, ani lepiku, aby nie zamykać wilgoci w fundamentach, a kubełkowa ma spowodować, że od dołu w fundamentach będzie cyrkulacja i może nieco przeschną. Podobno problem z wilgocią w fundamentach nie jest od wody napierającej z boku fundamentów(mają ok 1.2 m), lecz spod fundamentów, dlatego proponuje zostawić ten przewiew między kubełkami. Może i ma rację, ale czy aby na pewno nie dawać lepiku? No i mróz może bardziej uszkadzać fundamenty jak się ich nie ociepli. Czy ktoś ze znawców tematu może wyrazić pogląd na propozycję majstra, lub zaproponować coś innego?? Najskuteczniejsze byłoby zapewne podkucie budynku i izolacja pozioma ale mury mają ok 0,7 m szer. i kosztowałoby to majątek. Proszę o rady i z góry dziękuję.
- 6 odpowiedzi
-
- fundamentów
- izolacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: