Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomasz S1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

O Tomasz S1

  • Urodziny 26.05.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Polska
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tomasz S1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Sprzedawca dał ciała zapewne i tyle. Nic Ci nie pozostało jak kupić omegi oraz je zamontować. Wg mnie gwarancja na takie coś nie powinna się terminować z upływem 2 lat. Chyba, że sprzedawca wyraźnie powiedział: "Nie dajemy gwarancji na bramę w ciemnym kolorze zamontowaną od strony południowej" Wtedy to Ty popełniłeś błąd, że kupiłeś taką bramę.
  2. Reasumując cały wątek - tak, trzeba tynkować, tak musi być w jednej płaszczyźnie. EOT
  3. Skoro uważasz, że fizyka zawsze działa tak samo na każdy rodzaj profilu, to montuj najtańsze okna - pieniądz musi się zgadzać. Pozdr.
  4. Zgadzam się jeśli chodzi o bramę, że przy tej szerokości to nic jej nie grozi, a o okna przyzwoitego producenta wogóle bym się nie martwił.
  5. Ależ z was filozofy napisałem przecież 2) dużo gorszy 3) beznadziejny a to chyba samo przez siebie się rozumie, że trzeba wybrać ten 1 punkt jak się ma odrobinę mózgu. I nie chodzi tu o wiedzę o budownictwie.
  6. Ostap, o jakiej szerokości bramy garażowej mówimy ?
  7. Ja to wiem, Ty to wiesz, a połowa ludzi i tak musi spróbować po swojemu, bo wie lepiej. Jeśli chodzi o moją poradę to u mnie tylko opcja 1 wchodzi w grę, ale chciałem rozwinąć temat żeby wskazać jakie opcje występują w naturze.
  8. Są 3 wyjścia z takiej sytuacji: 1) najlepszy - naprawiasz sytuację, tynkujesz i masz dobrze zamontowaną bramę 2) dużo gorszy - zostawiasz tak jak jest, monter bram jest dobrym monterem, bramę montuje w pionie dzięki użyciu sporej ilości podkładek dystansów itp. przez użycie podkładek i dystansów efekt finalny jest taki, że między prowadnicą a ścianą masz dziury i musisz je czymś zalepić (moja babcia zrobiła by to jakąś szmatą/ścierką ) 3) beznadziejny - zostawiasz tak jak jest, monter bram jest byle jaki, montuje jak leci, efekt finalny jest taki, że brama nawet jeśli na początek chodzi to skrzypi strasznie, ciężko chodzi i wogóle jest kiepsko. Mam nadzieję, że to co napisałem ja i koledzy wyżej da Ci do myślenia i wytynkujesz ładnie otwór, pamiętaj, że nie dość, że ma być w jednej płaszczyźnie, to jeszcze ściana ma być pionowa.
  9. Strasznie straszysz w takim wypadku jak opisałeś producent bramy może wyprzeć się odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie. Ale firma montująca bramę z napędem jest dla klienta stroną w sprawie, nie może w tym przypadku rościć pretensji do producenta. W razie wypadku zawsze komuś grozi prokurator, niezależnie czy napęd jest Wiśniowskiego czy innej firmy
  10. Czytam to co piszesz i oczom nie wierzę. Jakby mój przedstawiciel handlowy napisał takie coś na forum publicznym to już by czekał w kolejce do rejestracji w PUP'ie. Chyba, że już jesteś bezrobotny i tylko wylewasz swoje żale na forum. W życiu tak jest, że trzeba swoje błędy brać na klatę, straciłeś przez nieuwagę pare zielonych, zamiast płakać weź się do roboty i zarób gdze indziej 3x tyle. Też mam na stanie trochę towaru "bardzo ciężko chodliwego" - takie życie.
  11. Moja rada: 1) skoro wybrałeś już dostawcę bramy garażowej to pytasz się jakie napędy najczęściej montują. Najgorsze co można zrobić to nakazać takiej firmie zamontować napęd producenta z którym nie mają nic wspólnego - w razie jakiejkolwiek awarii sam sobie będziesz radził z problemem. 2) załóżmy, że Twój dostawca bramy montuje najczęściej Faac i Beninca (jak w 1 poście tego tematu) sprawdź sobie jakiej mocy są te napędy, jeśli brama ma 5000x2250 (11m2) to napęd do 10 m2 to wg mnie słabe rozwiązanie. 3) załóżmy, że oba napędy spełniają założenia mocy, następnie możesz poczytać ich opisy techniczne oraz marketingowe. Jeśli nie masz na to czasu to rzuć monetą lub weź ten napęd który ma ładniejsze wg Ciebie piloty. Oba powinny działać poprawnie. Niektóre napędy kuszą światełkami LED, inne mają designerski wygląd samej główki napędowej - jeśli to Cię cokolwiek obchodzi to możesz też to wziąć pod uwagę.
  12. 1) "Nie obniża wysokości garażu" - co za bzdura, bramę segmentową schowasz w nadprożu 20 cm, rolowana przy takim nadprożu będzie właśnie obniżać światło otworu swoją puszką. 2)Cena jest wyższa od segmentówki - gwarantuję, że jest. 3) Współczynnik znacznie wyższy, nie tylko z powodu tego, że brama jest cieńsza, ale też dlatego, że pióra bramy rolowanej mają małą wysokość i słabo ocieplone łączenia, w przypadku bramy segmentowej 50-60 cm wysokości panela. 4) co do zabezpieczeń to nie przekonasz mnie tym RC2 5) odporność na wiatr - chyba raczej nie istotna w przypadku bramy garażowej. 6) podejrzewam, że paleta kolorów podobna, musiałbym sprawdzić. Zaleta rolki - ciszej działa, nie skrzypi, prowadnice z brakiem możliwości włożenia palców do środka (strzelam nigdy nie miałem rolki w garażu)
  13. Plusy rolowanej: - szybszy montaż - możliwość montażu od zewnątrz - możesz na suficie w okolicy otworu montować lampy. Minusy: - cała reszta (cena, współczynniki, delikatność, wygląd, dostępne kolory, zabezpieczenia itp. ) Bramę rolowaną masz zazwyczaj z napędem, segmentową możesz kupić ręczną. W Polsce to jest tak, że jeżeli da się zamontować bramę segmentową to nikt nie myśli o montażu rolowanej.
  14. Zapewne chodzi Ci o bramę garażową segmentową. przy wymiarze wysokości 2,5 metra zwróciłbym uwagę na to, że szyna do napędu musi być odpowiednio długa, jeśli chodzi o FAAC to 3600mm bym wziął. Jeśli nad garażem jest jakiś pokój/sypialnia/salon wziąłbym z paskiem - jest wtedy ciszej. Jeśli chodzi o producenta to wybierz najładniejszy pilot i taki weź napęd, ponieważ większość napędów na rynku produkcji włoskiej/niemieckiej jest mało awaryjnych, trzeba pamiętać, że są montowane pod dachem z dala od ciężkich warunków atmosferycznych. Może być i FAAC i Came. Każdy napęd powyżej 600 zł nadaje się do Twojej bramy.
  15. Tomasz S1

    Wymiana rusztu w kominku

    Dzięki, nie spodziewałem się, że takie rzeczy można kupić na allegro... wysłałem zapytania z moimi wymiarami do 3 ludzi, zobaczymy czy będą w stanie wykonać mój wymiar.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...