Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRYGIELKI

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O GRYGIELKI

  • Urodziny 27.01.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wykończeniówka

Dane osobowe

  • Miejscowość
    mazowieckie
  • Kod pocztowy
    02-585
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

GRYGIELKI's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. jablonka35 dzięki za własne spostrzeżenia. Będziemy o tym pamiętać. Aktualnie wystarcza żeliwno-szamotowa koza, ale jak skończymy budowę to będzie kominek. http://images78.fotosik.pl/343/92127228469567afmed.jpg Jest to dodatkowo ważne przy zakończeniu sezonu, spuszczam wodę użytkową, opróżniam syfony i największe zagrożenie na zimę załatwione. Damy znać jak zrobimy kolejne kroki na naszej budowie.
  2. Widzę, że dość skutecznie wskrzesiłem temat. Dziękuję za wszelkie informacje. Chyba skutecznie acz powoli leczycie mnie z akumulacji, co nie zmienia faktu, że nadal nie wiem co zastosować. Zwykły wkład np ZUZIĘ, do tego radiator i spaliny w komin, rozprowadzając DGP. Czy może np NADIĘ (wszystko z kratek) i jw. Akumulację w postaci ciepłej obudowy i tyle? Póki co koza żeliwna z szamotem w środku daje radę ale po kominku oczekiwałbym większego komfortu. Faktycznie głównie trafiają się pobyty weekendowe lub trochę dłuższe, ale czasem też z 14 dni. Wiosna, jesień jak już się nagrzeją mury da się wytrzymać, ale w tym roku przy -18 na zewnątrz nie odważyliśmy się. Kominki Piotr Batura - dom jest na razie sezonowo użytkowany (czytaj co weekend plus urlop), CO nie ma, a instalację wodną zrobiłem ze spadkami i po sezonie spuszczam wodę. Chciałbym tam przebywać przy każdej pogodzie i temperaturze dlatego interesuję się czymś porządniejszym niż tylko zwykłym wkładem obudowanym k-g. Obecnie koza po załadowaniu w nocy (ok 23) i po zamknięciu powietrza jak już się rozkręci to jest ciepła do rana. Grzaniem (tym rano) jednak tego już bym nie nazwał. lecho*ski – Te podpory radiatorów to prowizorka, może i nie wygląda to bezpiecznie ale od 3 lat stoi jak stało. Były konieczne bo to jednak ciężkie cholerstwo. Remiks – dzięki za opinię i głosem za kozą. Potrzebuje DGP więc koza góry by nie ogrzała, ale temat z czymś więcej niż kominek nie jest łatwy i dlatego pytam. animuss – ciekawy przykład podałeś, u mnie jednak nie ma za bardzo miejsca (jak widać jest tam przejście i zaraz obok włączniki), ale nie wykluczam tylko takich kręgów nak wkładem Kominki Piotr Batura i Zdun Darek B jak ten układ byś zmodyfikował patrząc na moją ścianę, mam tam ze 2,5m ściany. Są tylko małe zastrzeżenia: - kominek nie może zajmować za dużo miejsca w przejściu, - rury od DGP powinny przechodzić na piętro w okolicach komina - pod ok 10cm wylewką + 2cm płytki z klejem jest 10cm styropianu, a na min podwójna siatka zbrojąca z oczkami 12x12. (obawiam się, że pod akumulację musiałbym to wszystko wzmocnić) Wejście w komin jest na ok 205cm Podoba mi się takie coś jak było prezentowane parę postów wcześniej lub jakiś system z cebudu. Tak aby rozgrzewać pomieszczenia na szybko pomijając akumulację, a później puścić drugi obieg. Wiecie o co chodzi, taką leżankę przy ciepłej ścianie można by zrobić i wygrzewać kości Drugi raz budując to bym zrobił ścianę grzejącą jak kiedyś u babci na wsi. Grzało dwa pomieszczenia jednocześnie. Aha odwaliłem jednak numer z elektryką przewody lecą po tej ścianie przy samym suficie w drugi koniec pomieszczenia. Będę muusiał to tuż nad kominkiem.
  3. Dziękujemy jablonka35. Mamy jeszcze dużo do zrobienia w środku (kominek i całe poddasze łącznie z ociepleniem), ale jak już zrobiliśmy elewację to domek zaczął inaczej wyglądać Obserwowałem, przez te lata twoje poczynania i również gratuluję wyniku. Przy okazji zapytam o kominek. Jak się sprawdza i czy awaryjnie w takiej konfiguracji ogrzałby dom gdyby musiał? Pytam bo u nas będzie tylko kominek plus trochę elektrycznego dogrzewania (póki co). Dlatego skłaniam się ku kominkowi z akumulacją ciepła, a nie tylko DGP. Pozdrawiam.
  4. Dodałem aktualniejsze zdjęcia z naszej inwestycji: http://muratordom.pl/galerie/budowa/juz-widac-koniec,2695/ http://muratordom.pl/galerie/budowa/grygielki-i-ich-z71,1800/
  5. Witam Odkopię trochę temat. przeczytałem większość postów i nadal chciałbym zrobić kominek z akumulacją niż zwykły tylko z DGP. Realia są takie, że będzie użytkowany sezonowo w domu z poddaszem murowanym z ceramiki i ocieplony watą. Moje pytanie jest następujące: Jak te wszystkie materiały akumulujące ciepło, obudowy ciepłe będą się zachowywały jak pojadę tam w zimie i przy minus powiedzmy 10 w środku ( -20 na zewnątrz) i zacznę palić? Trzeba będzie bardzo uważać i powoli rozgrzewać wszystko? Co znaczy powoli? Póki co grzejemy czymś kozą z szamotem i tak do -5 na zewnątrz utrzymuje temp 18-25 w domu (zależy jak się pali). Komin mam z ceramiki fi200 i ciąg jest świetny. http://images78.fotosik.pl/343/92127228469567afmed.jpg http://images78.fotosik.pl/343/308dffaccc72e9c0med.jpg
  6. Witam Dziś w końcu znalazłem czas aby zrobić ten kurs. Też jestem ciekaw kiedy zostanie przesłany certyfikat. Mam nadzieję, ze nie trzeba będzie interweniować telefonicznie.
  7. W oczekiwaniu na odpowiedź wrzucę wyselekcjonowane zdjęcia. Do wcześniejszego pytania dodam jeszcze o miejsce głównej skrzynki z bezpiecznikami i ewentualną centralę z alarmem. Zrobiliście tak jak w projekcie, koło komina na tyłach kominka? Mało w tym wątku pojawiało się tez komentarzy o ocieplenie. Wymarzyłem sobie wełnę lamelową, ale ceny są naprawdę odstraszające, dwukrotność styropianu. Poniżej zdjęcia z historii naszej dotychczasowej budowli. http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3918
  8. Witam Forum śledzę już od ponad roku i przyszedł czas w końcu się przywitać i zadać pierwsze pytanie. Prawie systemem gospodarczym budujemy ten domek, przed zima udało się nakryć papą i mamy stan surowy otwarty. Chciałem się dopytać ile zużyliście przewodu elektrycznego 3x1,5 i 3x2,5? Chciałbym mniej więcej wiedzieć ile zakupić. W wolnej chwili postaram się wrzucić zdjęcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...