Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

comat

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O comat

  • Urodziny 13.08.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gw
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

comat's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam ponownie. Mam wreszcie możliwość przetestowania jak docelowy sprzęt audio gra w pomieszczeniu i głośniki zabudowane w szafce nie wchodzą w rachubę. Ponadto całe pomieszczenie jest za małe na odsłuch na dobrym poziomie, więc póki co wstrzymuje się z modernizacją tego pomieszczenia i czekam na lepsze czasy (większe pomieszczenie). Dziękuje za porady. Pozdrawiam.
  2. Analizując podpowiedzi Użytkowników forum poniżej kolejne koncepcje pokoju, uwzględniając zabudowę grzejnika. Jak wspominałem grzejnik w ogóle nie pracuje więc żadne otwory w zabudowie nie są potrzebne. Szkielet zabudowy. http://images47.fotosik.pl/1430/fdb22a44e3406fc9med.jpg Kompletna zabudowa. Piony grzewcze zakryto zasłoną. http://images35.fotosik.pl/1242/e2cdf7ed3074ce9fmed.jpg II wariant z wykorzystaniem żaluzji meblowej. http://images40.fotosik.pl/1422/77d4b7a141fb1681med.jpg Czy ktoś się spotkał z taką żaluzją? Jak takie rozwiązanie prezentuje się w rzeczywistości?
  3. Rozumiem, że chodzi o analogiczne rozwiązanie do poniższego http://images40.fotosik.pl/1419/bf71f791677b1b37med.jpg Wygląda dobrze, ale nie mam aktualnie możliwości zasymulowania jak to będzie grać. Może być również problem gdy przyjdzie chęć na wymianę kolumn głośnikowych, np. na wyższe gabarytowo.
  4. Nie sposób się nie zgodzić, że poniższe rozwiązanie jest atrakcyjniejsze wizualnie. http://images35.fotosik.pl/1238/b43556e556f542cdmed.jpg Kolejnym plusem są dodatkowe szafki, które można wykonać w zabudowie. Minusem jest wysokość umieszczenia głośników. Proszę również zerknąć na rzut poziomy pokoju (1 zdjęcie w temacie). Już na wejściu do pokoju z jednej strony jest wysoka szafa, a z drugiej będzie dość wysoka (75cm) i głęboka zabudowa pod RTV - może powstać w tak małym pomieszczeniu wrażenie przytłoczenia. Mimo wszystko propozycja jak najbardziej do rozważenia.
  5. Rzeczywiście o takich rzeczach do końca nie pomyślałem. Książki, płyty, dokumenty, etc. mają być zlokalizowane w wysokiej szafie w rogu pokoju - nie potrzebuje tego zawsze pod ręką. Ew zabudowa RTV w miejscu pod głośnikami posiada jeszcze pewien margines do podłogi i tam też można zainstalować jakieś szuflady etc. Problemem mogą być jedynie ładowarki oraz przybory do pisania które winny być pod ręką. W zabudowie RTV w wysuwanej szufladzie na klawiaturę trzeba będzie przewidzieć jakąś przestrzeń na takie drobiazgi. Myślę że pomocny okaże się także system gniazd 230V chowanych w blat. Analogiczne rozwiązanie tutaj: http://www.dobregniazdka.pl/asortyment/kontakt-simon/gniazda-na-teleskopie-wpuszczane-w-blat-teleblock/652. Wg programu dialux, projektowana oprawa sufitowa zapewni >200lx na płaszczyźnie roboczej biurka. Jak do zastosowań domowych powinno wystarczyć. Jeżeli okaże się nie komfortowo wówczas, zagości dodatkowa lampa na biurku.
  6. Niestety umieszczenie głośników na wysokości monitora, bądź wyżej powoduje, że nie jest możliwa praca przy komputerze przy jednoczesnym słuchaniu muzyki (często praktykowane) - jest to uciążliwe dla uszu. Ponadto głośniki najlepiej pracują na wysokości uszu słuchacza, co przy pozycji siedzącej na wersalce jest niemalże spełnione. Myślę że zaproponowana wysokość musi pozostać. Proszę o wskazówkę jak ożywić nieco wnętrze, może jakaś wariacja kolorystyczna, etc?
  7. Witam Proszę o ocenę projektu pokoju o powierzchni 8,5m2, który ma zostać wykonany w stylu minimalistycznym. Przeznaczenie pomieszczenia to: sypialnia, salon, pracownia komp. oraz pokój RTV. Typy oraz rozkład mebli wstępnie już dobrano (mile widziane komentarze) - w pełni spełniając zakładane cele na tak małej powierzchni. Komponenty muszą się charakteryzować pełną funkcjonalnością i zajmować minimum przestrzeni. Zakładane kolory to: biel, szarości, czerń. Na pewno w ten deseń nijak nie pasuje kolor zabudowy pod sprzęt RTV, jednakże jest on dostosowany do materiału okien, które muszą pozostać - a i efekt nie jest tragiczny. Także podłoga wykonana z tzw. "deski barlineckiej" pozostaje do dalszej eksploatacji. Tak więc motywu drewna raczej nie da się pominąć. Zastosowane rozwiązania: - wysoka do sufitu szafa - kolor czarny, - łóżko typu wersalka - kolor czarny, - krzesło składane - docelowo ukryte za zasłoną, aby zniknąć z pola widzenia w trakcie oglądania filmu, - stolik pod RTV - celowe podwyższenie na monitor/telewizor. Pod monitorem wysuwana szuflada na peryferia PC, - oświetlenie - pojedyncza oprawa 2x24W z kloszem mlecznym umieszczona centralnie. z zakresu wykończenia ścian i sufitu: - ściany pomalowane w kolorze szarym, - sufit pomalowany w kolorze szarym, - zasłona - ukrycie pionów wodociągowych, - ustrój akustyczny (gąbka) na ścianie za stolikiem RTV - na pewno nie zaszkodzi przy tak małej ilości mebli. Do niewątpliwych mankamentów zaliczyć należy monotonność w kolorach ścian (może ktoś zaproponuje jakąś alternatywę) i brak pomysłu na ukrycie grzejnika - który de facto i tak nigdy nie pracuje. Poniżej uproszczone wizualizacje: http://images35.fotosik.pl/1231/1035bc7d3ced3d0cmed.jpg http://images37.fotosik.pl/1381/12e568e4546764a6med.jpg http://images47.fotosik.pl/1419/37e641682211cfc4med.jpg http://images41.fotosik.pl/1365/b5ca640e98e8fb07med.jpg Dziękuje za zainteresowanie. Pozdrawiam Kamil
×
×
  • Dodaj nową pozycję...