Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grimson

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O Grimson

  • Urodziny 20.01.1970

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Grimson's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Naprawdę nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie? Sprawa robi się powoli pilna
  2. Witam, Jestem zielony w tym temacie. Otóż użytkuję mój dom kanadyjski już 12 miesięcy. Na etapie budowy zmuszony byłem zrezygnować z wentylacji mechanicznej na grawitacyjną. Teraz budżet się poprawił i mam ochotę na wentylację mechaniczną. Pytania: - czy jest to możliwe do zrealizowania? - jaki byłby koszt +/- takiej przeróbki? Dom parterowy 170m^2, łącznie posiadam 7 kratek wentylacyjnych. Poddasze nieużytkowe. Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Robaki są prawie bezbarwne, czasami kolor przechodzi w jasny żółty, długości ok 2-3mm. Tutaj jest link do tego paskudztwa: http://www.dezynsekcja24h.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=25 Gryzek psocoptera pot. PSOTNIK Liposcelis bostrychophilus.
  4. Owady są z powodu wilgoci. Przetrzepałem internet w poszukiwaniu informacji, czym się żywią. Wykluczyłem kolejno wszystkie możliwości, tzn żywność przechowywaną w domu itp. Została wilgoć, którą potwierdza wskaźnik wilgoci oraz fakt, że robale dobrze się czują w pomieszczeniach, gdzie wilgotność jest większa od 50%. Teraz jest zagwostka, jak dotrzeć do ścian żeby przekonać się, co jest w środku. Rozebrać??? Czy wystarczy zdjęcie listw podłogowych?
  5. Paraizolacja jest.
  6. Witam, Ponieważ mój dom szkieletowy został zasiedlony ostatnio przez robaki lubiące pleśń [czytaj wilgotne ściany], mam kika pytań jak pozbyć się tego paskudztwa. Kilka faktów: - dom szkieletowy parterowy, powierzchnia 170m2, rok budowy 2012 - przekrój ścian zewnętrznych: tynk, styropian 15cm, klej, OSB, wełna 15cm, OSB, wełna 15cm, OSB i płyta KG - przekrój ścian wewnętrznych: płyta KG, OSB, wełna 15cm, OSB, płyta KG - wilgotność po zamieszkaniu wynosiła 70%, obecnie wynosi 60%, po zamontowaniu pochłaniaczy wilgoci spadła do 55% [mówię o sezonie grzewczym] - dom jest regularnie wietrzony, codzienie około 15 minut / pomieszczenie - wentylacja grawitacyjna [sprawna] - ogrzewanie gazowe Problem: - od około 8 tygodni w domu zaczęły pojawiać się masowo robaki. Zdiagnozowane przez eksperta jako gatunek żywiący się mi.in. pleśnią - robactwo wyłazi ze ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych Jak pozbyć się tego robactwa? Czy jest jakaś możliwość żeby pozbyć się pleśni ze ścian?
  7. Nie mam ścian z drewna / boazerii, w pokojach GK plus farba, w łazienkach kafelki. Otworki w drewnie: nie wiem co masz na myśli, podejrzewam że chodzi o szczeliny którędy robactwo wchodzi do środka domu. Kilka małych szczelin już zlokalizowałem, są niewielkie ale dla robaka którego grubość wynosi kilka dziesiątych mm praktycznie nie ma żadnych przeszkód nie do pokonania.
  8. Nie wiem, czy te "zwierzaki" zimowały, czy zwyczajnie znalazły pożywienie i żyją sobie razem z nami. Drewno do konstrukcji ścian pochodziło z Niemiec. Natomiast na dach z lokalnego tartaku. Poniżej wrzucam zdjęcia dwóch najbardziej popularnych istot, to maleństwo ze skrzydełkami oberwało przy uśmiercaniu i jest niekompletne, podobnie jak kornik
  9. Kto z Forumowiczów spotkał się z niechcianymi lokatorami jak w temacie? Dorosłe osobniki zaczęły wychodzić dwa miesiące po wprowadzeniu się do nowo wybudowanego szkieletowca, znalazłem już ich 15 sztuk. Dodatkowo inne drobne, czarne robaczki liczone są w dziesiątkach, jeśli nie w setkach. Co może być powodem - drewno użyte do budowy nie było certyfikowane?
  10. Parterowy kanadyjczyk nowo zbudowany, 160m2 po podłogach, użytkowa 117m2 plus ogrzewany wiatrołap 3m3 oraz garaż 24m2. Ściany 25cm wełna + 3x OSB 15mm + styropian 80mm; dach 25cm wełna. Kocioł Broetje Energy Star 24kW jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania + zasobnik na wodę 120l. Średnie zużycie gazu licząc od grudnia ubiegłego roku to 9 m3/dzień -> ogrzewanie domu i CWU. Temperatura na pogodówce to 24 godz/dobę 22,6st. C.
  11. Małe dziecko na starym mieszkaniu miało 22,5 stopnia i w nowym domu też taką temperaturę ustawiłem. Te 5m3 w domu o porównywalnych parametrach, wentylacji, grubości ścian, ociepleniu,itp.
  12. Witam, Mieszkam w parterowej szkieletówce, 117m2 powierzchni użytkowej. Ściany zewnętrzne od wewnątrz do zewnątrz: 1. Płyta GK 12,5 mm 2. Płyta OSB 12 mm 3. Belka konstrukcyjna z wypełnieniem wełną 15cm 4. Płyta OSB 12 mm 5. Ruszt instalacyjny drewniany z wypełnieniem wełną 5cm 6. Folia paroprzepuszczalna 7. Płyta OSB 12 mm 8. Styropian 8 cm Strop: wełna 25cm Fundament: styropian 6 cm. Okna 5 komorowe, wentylacja grawitacyjna, kaloryfery niskotemperatorowe. Podłogówki - brak. Ogrzewanie: gazowe, kocioł tradycyjny Broetje Energy Star 24kW 1-funkcyjny z zamkniętą komorą spalania, do tego zasobnik z wodą 120l oraz pogodówka bezprzewodowa. Na pogodówce grzanie 24 godz/dobę ze stałą temperaturą 22,5 stopnia ze względu na małe dziecko. Spalanie gazu jakie w ciągu trzech tygodni odnotowałem to około 10m3 na dobę, przy temperaturach na zewnątrz w okolicach +2 stopnie. Czy takie spalanie jest normalne dla tak ocieplonego domu? Wertując internet spalanie gazu dla szkieletówek to ok 5 m3/dobę. Co tu jest nie tak?
  13. Jak w temacie, szukam opinii użytkowników kominka z płaszczem wodnym firmy Cichewicz. Interesuje mnie ten model: http://www.cichewicz.pl/produkty/kominek_z_plaszczem_wodnym_spectra.php Dziękuję za opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...