Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

milan21

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

milan21's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Mam problem z czujnikiem cwu momentami wskazuje temperaturę dochodzącą nawet do 90 stopni przy tem. co 50, następnie spada do tem. zadanej i ta sytuacja powtarza się co jakiś czas.
  2. Te schematy znam, tylko nie wiem jak i gdzie później wpiąć PC, chciałbym mieć na tym etapie dostosowaną na ile to możliwe instalacje żeby obeszło się bez przeróbek.
  3. Witam Niedawno stałem się posiadaczem OEP 10kw, głównie dzięki lekturze tego forum. Instalacja mieszana: około 200 m podłogówki(kuchnia, korytarz, łazienki) plus w pokojach grzejniki, bojler 140 l stojący z jedną wężownicą. W przyszłości chciałbym podłączyć PC powietrze- woda do CWU z możliwością ogrzewania również podłogówki w okresach wiosna- jesień. Nie wiem tylko jak to wszystko sensownie poskładać w kotłowni, ilu potrzebuje pomp, jakie zawory( 3d czy 4d), może ktoś posiada jakiś schemat ponieważ mój instalator chyba sam nie wie do końca jak do tego podejść żeby wszystko prawidłowo działało.
  4. Witam Dom 120 m, zwarta prosta konstrukcja na planie prostokąta, ściany 25cm +15 cm styropianu, poddasze 30cm wełny, podłoga 12 cm styropianu.. Ogrzewanie pokoje kaloryfery, łazienki, kuchnia, hol, wiatrołap – podłogówka + cwu 140 l. Jestem już prawie zdecydowany na ogniwo eko plus, tylko nie wiem jakiej mocy 16 kW czy może wystarczy 10kW. Instalator sugeruje 16kW. Kolega, który posiada identyczny projekt również w kwestii ocieplenia ma ogniwo eko 15kW i twierdzi po obserwacji własnej krzywej grzania, że 10kW pracowałby stabilniej. Proszę o poradę.
  5. Witam To mój pierwszy post na forum. Pozostało mi mało czasu do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie ogrzewania dlatego proszę doświadczonych forumowiczów o radę i opinie. Dom 120 m, zwarta prosta konstrukcja na planie prostokąta, ściany 25cm +15 cm styropianu, poddasze 30cm wełny, podłoga 12 cm styropianu, wentylacja(niestety?) grawitacyjna. Ogrzewanie pokoje kaloryfery, łazienki, kuchnia, hol, wiatrołap – podłogówka. Moje założenia są takie: kocioł na pellety, kominek z płaszczem wodnym podpięte do bufora, za jakiś czas jeśli finanse pozwolą solary. Kocioł na pellety dlatego, że szukam najbardziej komfortowego sposobu ogrzewania paliwem stałym, tylko czy przy takim kotle z samoczynnym rozpalaniem i wygaszaniem jest sens montowania bufora. Kominek będzie używany głównie w weekendy i w okresach przejściowych wiosna-jesień. Czy takie rozwiązanie ma sens z punktu widzenia kosztów instalacji i późniejszego użytkowania? Czy zrezygnować z płaszcza wodnego i bufora i zostawić sam kocioł na pellety?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...