Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mariusz198

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mariusz198

  1. Obydwie głowice to Clack Cl4. Czy jest to jakościowo ok ? Jaki powinien być bardziej odpowiedni zbiornik?
  2. Zaproponowano mi jeszcze poniższe rozwiązania: 1. Clack 1054 EcoMix - A plus ewentualnie kolumna filtracyjna ze złożem Turbidex (podobno nie ma potrzeby, ponieważ Ecomix będzie wystarczający) 2. Oxydizer pro 28 i do tego Multimix 25 3. Złoże Pyrolox, głowica sterująca Clack, zbiornik 10x44 i do tego złoże Purolite, głowica sterująca Clack (zbiorniki Canature) Czy mogę ponownie prosić o opinię na temat tych rozwiązań do mojej wody?
  3. Czy taki przegląd można wykonać we własnym zakresie czy jest konieczna wizyta serwisu?
  4. Czyli przed Aquamixem należy zastosować dodatkowe urządzenie? Jeżeli tak to jakie? Instalacja w podłodze jest wykonana z PP. Kotłownia jest tuż przed etapem realizacji. Czy zatem nie powinienem zastosować tam żadnych elementów z miedzi czy za stacją uzdatniania jest już to dozwolone? Czyli zbiornik ocynkowany i aquamix będą współgrać prawidłowo? W pierwszym zdaniu napisał Pan, że aquamix poradzi sobie z problemem. Czy mam rozumieć, że nie poradzi sobie w przypadku złego zapachu obecnie? Jeszcze raz dziękuje za wsparcie.
  5. Dziękuje za porady. Zatem mam do wyboru: 1. Hydrofor ocynkowany z napowietrzaniem, odżelaziacz, filtr ze złożem Aquamulti oraz ew. lampa UV. 2. Hydrofor z przeponą (rozumiem, że ocynkowany jest niewskazany), filtry mechaniczne i stacja Aquamix Chciałbym dopytać... Czy koszt instalacji obydwu tych rozwiązań jest porównywalny? Jak wygląda sprawa serwisowania oraz użytkowania tych dwóch systemów? Mam tutaj na myśli koszt oraz uciążliwość użytkowania/serwisowania?
  6. Witam, Chcę prosić o pomoc w doborze systemu uzdatniania wody z własnej studni. W studni zamontowana jest pompa głębinowa. Będzie to jedyne źródło zasilania wody w budynku mieszkalnym. Liczba mieszkańców: 3-4. Dotychczas proponowano mi Aquamix-N wraz filtrem mechanicznym Epurion A32 oraz filtrem Aquacarbon. Innym zaproponowanym rozwiązaniem była stacja z głowicą RX. Dziś trochę przez przypadek dowiedziałem się, iż jeżeli będzie to Aquamix to hydrofor musi być z przeponą. Ze względu na częste z nim problemy chciałbym zainstalować hydrofor ocynkowany. Poniżej wstawiam badanie wody. Proszę o pomoc w doborze właściwego systemu uzdatniania. Serdecznie dziękuje. próbka Mętność NTU 22 +/- 4 .........norma 1 Odczyn pH 7,58 +/- 0,1.........norma 6,5-9,5 Przewodność elektryczna uS/cm 610 +/- 61.........norma 2500 Amonowy jon mg/l 1,306 +/- 0,13.........norma 0,5 Azotany mg/l <0,2.........norma 50 Azotyny mg/l <0,020.........norma 0,5 Siarczany mg/l 4.0 +/- 0.4.........norma 250 Fluorki mg/l 0.2 +/- 0.02.........norma 1,5 Chlorki mg/l 7 +/- 0,7.........norma 250 Mangan ug/l 124,5 +/- 16.........norma 50 Żelazo ogólne ug/l 2125 +/- 276.........norma 200 Sód mg/l <10,0.........norma 200 Kadm ug/l <1,20.........norma 5 Ołów ug/l <5,00(1,06).........norma 10 Chrom ug/l <10,0.........norma 50 Nikiel ug/l <4.00.........norma 20 Arsen ug/l <2,00 (1,02).........norma 10 Selen ug/l <2,00.........norma 10 Miedź mg/l <0,2.........norma 2 Twardość ogólna mg/l 311 +/- 31.........norma 60-500
  7. Dziękuje za odpowiedź. To co wzbudza moje zastanowienie to to, iż membrana jest ułożona na kontrłatach, przykrywa od góry szczelinę oraz dodatkowo jest dany jeszcze ok.15cm zakład membrany poniżej otworu nad deskowaniem. Pierwsza łata jest zatem powyżej końca membrany. Powietrze płynąc od okapu ,po powierzchni papy, w kalenicy "wpada" pod membranę. Czy nie może to powodować, że wentylacja powierzchni papy jest mniej wydajna?
  8. Również wkrótce będę wykonywał docelowe pokrycie dachówką ceramiczną. W chwili obecnej jest tam deskowanie i papa. Z dotychczasowych wypowiedzi wynika, iż najlepszym sposobem jest wycięcie w kalenicy szczeliny po całej długości (po 5cm na stronę). Szczelinę dodatkowo zabezpieczamy membraną ułożoną na łatach. Pojawia się tutaj pytanie czy wykonane w ten sposób zabezpieczenie otworu membraną : a) będzie szczelne dla wody, śniegu ? b) nie będzie blokować wentylowania powierzchni papy ? Czy w przypadku wentylacji dachu nad lukarnami (ocieplenie jest tam ułożone do samego szczytu) również powinno się zastosować ten sam sposób czy byc może tutaj lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemowych wywietrzników ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...