Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bud2010

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

O bud2010

  • Urodziny 02.01.1980

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bud2010's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Były moje pewne ogólne założenia co do ogrzewania domu, ale nie koncepcje wykonawcze, efekt widzicie na zdjeciach.
  2. Jest dokładnie tak jak pisze nilsan. A CWU jest realizowane poprzez zasobnik 150 l. W chwili obecnej piec go "nie widzi" aby niepotrzebnie nie próbowąa grzać wody.
  3. Pompę obejrzałem, wygląda na to że na I biegu ma 58 W a na II 83 W
  4. Przegladam dokumentacje kotła dotycząca mocy , jedynie co znalazlem to : 7.2.7 Ustawianie mocy pompy (tylko dla ecoTEC plus) Moc dwustopniowej pompy dopasować można do potrzeb instalacji grzewczej. Ewentualnej zmiany ustawienia prędkości obrotowej pompy dokonać można pod punktem diagnostycznym „d.19“ (informacje dotyczące możliwości nastawy patrz tabela 7.1). Resztkową wysokość tłoczenia pompy w zależności od nastawienia zaworu przelewowego przedstawiono na rys. 7.2. --------------------------------------------------------------------------- W przypadku podłączenia kotła do ogrzewania podłogowego regulator temperatury można przestawić kodem diagnostycznym „d.17“ z regulacji temperatury zasilania (nastawa fabryczna) na regulację temperatury powrotu -------------------------------------------------------------------- d.19 tylko dla ecoTEC plus: rodzaje pracy 2-stopniowej pompy instalacji grzewczej 0 = zasilanie stopień 1, ciepła woda ewent. instalacja grzewcza stopień 2, wybieg stopień 1 1 = zasilanie stopień 1, ciepła woda stopień 2, instalacja grzewcza stopień 1, wybieg stopień 1 2 = jak przy 1, jednakże instalacja grzewcza zależna od d.0 (nastawa fabryczna) 3 = zawsze stopień 2
  5. górna skrzynka około 30/21, dolna około 30 /25
  6. Szczerze mówiąc to nie wiem jakiej mocy jest pompa w kotle. Kocioł to Valliant 186, jednofunkcyjny kondensat o mocy grzewczej 7-19 KW.
  7. Wczorajsza zmiana ustawień rotametrów, dzisiaj owocuje spadkiem temperatury na (górnym rozdzielaczu - dolny zegar, na 21 stopni). Temperatura na dolnym rozdzielaczu właściwie bez zmian. Wężownice - - chodzi o rozłożone rury na podłogach ? Trudno mi okreslic jak długie są te przewody, myslke ze do 100m. Rozstaw między soba rózny w zalesnosci od lokalizacji.
  8. Próbowalem regulacji. Górny rozdzielacz w miarę trzyma się tych wskazów, natomiast dolny nie da się wysterować. Przy pompce na 1 biegu, wskazy sa bliskie zeru i specjalnie nie zmieniają się podczas regulacji, pomiar na bypasie pokazuje okolo 6. Przy przelączeniu biegu na 3, wskazy na poszczególnych obwodach są około 1.5 natomiast na bypasie oscyluje wokol 4. Mam wrażenie też jakby na piecu wolniej podnosiła się temperatura zasilania.
  9. Przy ustawieniu pomp na pierwszy bieg, nie da rady ustawić przepływu na 1.5. Dopiero przy drugim mozna sie zbliżyc do tego wskazu. Zostawić na drugim ?
  10. Dzisiaj wprowadzę w życie sugestie. Jutro dam znać o efektach.
  11. Dziękuję za aktywną dyskusję. Jak widać choćby na tym forum opinie nie są jednoznaczne. I od czego tu zacząć ? Bo zakładam że : Wariant I - próba reanimacji tego co jest Wariant II - próba gruntowniejszej zmiany - czy na tym etapie jest to jeszcze możliwe ? Rozumiem że są to koszty, ale czy w perspektywie czasu nie jest to lepsze rozwiązanie ?
  12. To akurat już sprawdziłem, wszystkie, w obu skrzynkach są odkręcone.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...