Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kicker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Kod pocztowy
    85-868
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kicker's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, My zakończyliśmy na razie fazę projektu. Jeżeli ktoś by szukał architekta - głównie projekty indywidualne to mogę polecić na priv. Adaptacje raczej nie chętnie ale zrobił bratu więc po prostu trzeba pogadać Chłopaki robią też bardzo fajne wnętrza ale obawiam się, że na to nam już nie starczy kasy bo trochę to kosztuje
  2. Nie o to chodzi, żeby nie podchodzić z głową.. ale krem na zmarszczki też nie sprawi, że ktoś w wieku 50 lat będzie wyglądać jak 18skta. Taka izolacja po prostu w jakimś % zwiększa szansę na to, że ten mur będzie w lepszym stanie. Raz coś da a drugim razem nie da nic... to tylko izolacja przeciwwilgociowa.. To, że jeden mur pokryty lepikiem jest w zlym stanie to jeszcze nie powód do tego aby wrócić do technologii budowy z przed 80 lat i stawiać domy bez fundamentów na posadowieniu z kamieni. Takie domy też przecież stoją do dziś a "fundamenty" ich zwykle mają się dość dobrze.
  3. To ile wełny wystarczy to zależy od tego co chcesz osiągnąć... jak chcesz mieć współczynnik. A jeżeli chodzi o nie izolowanie garażu wszystko zależy od układu ścian bo może wystąpić mostek termiczny. Porozmawiaj ze swoim projektantem, chyba że gryzie....
  4. Takim osobom, które chcą oszczędzać nie na tym co powinni to tylko szczęścia życzyć. Zwykle ludzie, który właśnie naczytali się albo od "sąsiada słyszeli", że się da. Z takimi oszczędnościami to jest tak jak z samochodem... nie dokręce koła na 4 śruby bo na dwóch się trzyma... i trzymać się będzie.. bo na każdej śrubie jest spory zapas jej wytrzymałości.. ale jak pech będzie chciiał, że jedna z tych dwóch będzie miala wadę materiałową i będzie rezulatat.... dom też będzie stać.. i może przez 40 lat nic będzie... a może nie... A Panu od oszczędności radzę aby się wyrałl jakąś ekspertyzę z odrywką fundamentów... ciekawe czy jak zobaczy w jakim stanie są mury po 40 latach bez zabezpieczeń nadal bedzie taki chędny aby oszczędzić 500 zł.
  5. Nieoficjalnie mogę powiedzieć że te 5 cm ścianki to są tylko działowe i są one zupełnie zbędne. Natomiast oficjalnie udaj się do zarządcy budynku i napisz pismo o zgodę.
  6. Odizoluj np papą ławę fundamentową od ściany fundamentowej. Jeżeli chodzi o izolację termiczną to zabezpiecz ścianę fundamentową a nie ławę fundamentową która znajduje się poniżej poziomu przemarzania i jego izolacja jest generalnie zbędna. Mostka termicznego też nie będzie ponieważ ściana fundamentowa zaizolowana na wysokości około 1m pozwoli nam na uniknięcie takowego.
  7. Cegły elewacyjne muruje sie na listwie startowej oraz z tego co pamiętam daje się marki co trzecią spoinę. Poniżej listwy możesz zrobić sobie cokół, który stawia się albo na dodatkowym fundamencie.
  8. proponuję skechup. Darmowy i prosty.. ale to będzie żmudne .... inżynierom nie trzeba takich obrazków CAD w zupełności spełnia swoje zadanie.
  9. Raz przemarzanie, dwa zbrojenie to nie jest półka na której coś się opiera albo wisi. Ma ono konkretny cel konstukcyjny. To że wywiercimy sobie dziurę w ścianie i wstawimy kawał pręta to nie znaczy, że zrobiliśmy zbrojenie. Owszem są metody dodawania zbrojenia po przez np. wklejanie w ścianę żebetową ale to jest zupełnie inna bajka i też wymaga zrobienia tego z głową, czyli zrobienia projektu. Proszę się nie dąsać ale koleżanka jasno i krótko powiedziała NIE, tak sie nie da i ma racje. Jeżeli Pan wie lepiej to proszę spróbować bo przecież to nie my po tych schodać będziemy biegać. Jedyne co mogę poradzić to zrobienie schodów jako niezależnego elementu z dwoma podparciami (na poczatku i końcu biegu)oddylatowanego od reszty konstukcji domu albo próba podłączenia konstrukcji schodów do konstrukcji spocznika ale to już będzie wymagało odkrycia zbrojenia spocznika. Przy czym oba wymagają zrobienia zbrojenia i wypadałoby żeby ktoś to policzył a nie na pałę wstawił sobie 15 prętów fi10. Jeżeli będzie Pan miał taki projekt (naprawdę to nie duże pieniądze) i umie Pan łączyć zbrojenie (kręcić je) oraz zrobić odpowiedni szalunek to resztę zrobi Pan sam.
  10. Mają tylko odbiorniki, natomiast do takich badań potrzebny jest nadajnik wraz z obiornikiem (czytaj głośnik i mikrofon). Jedno stawiane jest po jednej stronie przegrody, drugie po drugiej. Oba podłączone do komuptera. W kontroli pojazdów mają tylko odbiornik ponieważ nasze auto jest nadajnikiem. Odoba sporządzająca tego typu raporty to uprawniony akustyk - można poszukać takich po przez biura sporządzające raporty do decyzji środowiskowych, w których jednym z elementów jest poziom hałasu generowany przez nowy obiekt.
  11. http://www.knauf.pl/knaufweb/serwis-techniczny/karty-produktow karta techniczna płyty GK H2 (zielonej) - Knauf pozwala na wygięcie płyt. Abstrachując od wyginania warto zwrócić uwagę, że płyty zielone charakteryzują się jedynie podwyższoną odpornością na wilgoć (do 85% wilgotności przez max 10h/dobę) a to znaczy, że koniecznie trzeba zabezpieczyć te płyty przed działaniem wody - nie mylić z wilgotnością powietrza - np. folia w płynie.
  12. Znam firmę z Warszawy... ale koszt takiego badania nie jest mały... Ponad to badanie to jedno ale dobrzebyłoby gdyby do wyników badania zostala napisana analiza przez uprawnionego akustyka (z tego co pamiętam ta firma nie chciała pisać analiz). Ale zanim przeprowadzona zostanie analiza aukstyczna można pokusić się o konsultacje z rzeczonawcą budowlanym (znajdziesz takich w Bydgoskim NOCie) o to aby na podadstawie projektu oraz oględzin ocenił czy nie zostały popełnione rażące błedy w sztuce, które mogą powodować pogorszenie się akustyki. Ponadto należałoby sprawdzić aprobaty techniczne na zastosowane materiały czy gwarantowały one zapisane w normie PN-B-02151-3:1999 poziomy izolacji akustycznej. Wszytkie dokumenty dotyczące materiałów oraz projektów MUSI posiadać firma wykonująca budynek. Za dokumentacje projektową oraz dokumenty formalnoprawne, w tym aprobaty techniczne wszytkich materiałów budowlanych odpowiedzialny był i jest kierownik budowy.
  13. Możesz poszukać na allegro. Ale zwróć uwagę na rodzaj gwinta ( czy GU5 czy GU10), napięcie oraz barwę światła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...