Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czarn-y

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    243
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

czarn-y's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Na tak małą rodzinkę spokojnie ci starczy jedna setka, mniejsza pojemność do ogrzania i mniejsze straty. Kotłownie masz chyba w nieogrzewanej piwnicy, rurki nieocieplone, następne straty. Poszukaj w intrukcji kotła lub dodatkowego programatora jeśli posiadacz, czy obsługuje funkcje harmonogramu dla CWU.
  2. Pierwsza sprawa, jeśli jesteś nowym posiadaczem tego kotła, dlaczego wybrałeś zabytkowy RC35? Teraz są fajne, ładniejsze i bardziej przejrzyste w ustawieniach RC 300, a nawet ich dotykowe odpowiedniki RC 310. Nie wiem jak na RC35 ale w wyżej wymienionych można ustawić jeszcze system grzania wg temp. zewnetrznej z wpływem temp. pomieszczenia. Wysokość tego wpływu można również regulować.
  3. Niektóre dylematy mnie zadziwiają. Chłopie co ty po tym będziesz czołgiem jeździć? Plasteliną to połączysz, albo luzem ułożysz i sam tynk to wzmocni. Problem robisz jakby to ściana konstrukcyjna była. W sumie i dla nich każda zaprawa musi spełniać wymagania, jeśli została dopuszczona do użytku.
  4. Dzięki jajmar. To dużo rozjaśniło sprawę. Sprawdziłem na tej stronie i od marca 2014 figuruje jako skreślony z izby członków. Czyli muszę szukać nowego kiera.
  5. Dzięki za info. Jak sprawa się rozwiąże dam znać, może się komuś moje doświadczenie przyda na przyszłość. Kolego sSiwy12, dobrze rozumiem, że sam mogę wpisać do dziennika np. "wymurowanie ścian szczytowych - data i mój podpis", "wykonanie więźby dachowej i pokrycia dachu - data i mój podpis", itd. ??? A co np. z odebraniem zbrojenia wieńca?
  6. Witam Miałem być może mam kierownika budowy. Generalnie gość bezproblemowy ale rzadko się pojawiał na budowie, jedynie w najważniejszych jej momentach, a wpisy do dziennika robił z opóźnieniem. Sytuacja wygląda tak, obecnie dom jednorodzinny w stanie surowym zamkniętym, ze zrobioną elektryką i otynkowanymi ścianami. Ostatni wpis w dzienniku budowy to odebranie zbrojenia i zalanie stropu, było to 2 lata temu. O tego czasu kierownik się nie pojawił, ja sam też do niego nie dzwoniłem tylko budowałem dalej. W końcu postanowiłem zadzwonić, dzwonie i dzwonie i abonent nie dostępny . Kierownik to starszy schorowany człowiek, więc mogę podejrzewać najgorsze. Czy w wypadku jego śmierci, nadzór budowlany powinien mnie o tym poinformować, czy jest możliwość że sami o tym nie wiedzą. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy po zmianie kierownika i zgłoszeniu go do nadzoru, może on podbić i podpisać roboty wykonane przed objęciem przez niego budowy?
  7. Tu masz wycinek z mojego projektu, w praktyce wyszło podobnie, nasada na spalinowym jest prawie równo z kalenicą. Komin systemowy z Schiedla. U mnie po prostu tak wyszło, na pewno nie bawiłbym się w żadne przycinanie pustaka. Mogłem dać wyżej ale jak nie trzeba to po co.
  8. Ja zostawiłem ok 1cm przerwy i wypełniłem pianką montażową, Ściany otynkowane tynkiem cw i nic się nie dzieje.
  9. Dom ma być tani, a kolega muruje na gotowej zaprawie w workach. W sumie kto bogatemu zabroni Jeśli dalsze kondygnacje planujesz murować na tradycyjnej zaprawie, to nie bój się, kup wannę piachu do tego cement i plastyfikator. Sporo zaoszczędzisz.
  10. Kominiarz mówi: nie pal mokrym drewnem, Shiedel mówi: nie pal mokrym drewnem. Czego jeszcze nie rozumiesz?
  11. Hehe, serialu ciąg dalszy. Z niecierpliwością czekam na odcinek pod tytułem "Rozszałowanie stropu".
  12. Tak to jest jak się pije przy robocie . Widać po fotach, że betonu brakło, pewnie dlatego inwestor kazał dolewać wody. Mogę zrozumieć, że przy terivie ciężko policzyć potrzebną ilość betonu do zalania, choć i to jest do zrobienia. Jednak nie mogę pojąć jak można to spartolić przy zwykłej dece. Druga sprawa, że w dobrych betoniarniach można zamówić większą ilość i resztę zwrócić, nie ponosząc dodatkowych kosztów.
  13. Qfa mać czy tylko ja to zauważam, że ścianę postawił jakiś partacz, a nie murarz? Gdzie mijanki między pustakami? Nie dziw się kolego jak będą problemy z pękającymi tynkami. To jest ściana konstrukcyjna? Więcej pytań nie mam.
  14. Napij się lepiej piwa i nie zawracaj sobie głowy takimi pierdołami.
  15. Naturalny uziom fundamentowy jest najlepszym rozwiązaniem jakie można zastosować. Na sztucznym uziomie trudno uzyskać tak niską rezystancję jak na naturalnym. Dziwi mnie fakt, że elektryk z niego nie skorzystał jeśli został prawidłowo wykonany. Kolega ze stanem zerowym już z niego nie skorzysta, gdyż przed zalaniem ław należało pospawać po obwodzie wszystkie łączenia prętów zbrojeniowych, dospawać bednarkę i wypuścić w miejscu gdzie jest przewidziana GSU. Ostatnio przeprowadziłem kilkanaście pomiarów swojego naturalnego uziomu fundamentowego i rezystancja mieściła się w zakresie 1.8-3.1 omów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...