Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uszaty1973

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    122
  • Rejestracja

Uszaty1973's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. bzdury!!! bzdury !!! itp. Przy podoówce termostaty i pokojowe nic nie znaczą. Mam i wiem, że sterowanie 99% jest pogodowe. Pokój reprezentacyjny przy pogodówce to ściema bo i tak pogodówka ma 99% sterowania. Zasada jest prosta: duża bezwładność instalacji = pogodówka mała = pokojowe lub termostaty. Przy pogodówce termostaty praktycznie nie działają, chyba że przewymiarowane co.
  2. Jeżeli chcesz mieć ciepłą podłogę to pomyśl o czymś niezależnycm od ogrzewania. Np. zasilane z pompki obiegowej wody użytkowej lub mata elektryczna. Pomyśl gdzie chcesz mieć ten ciepły kawałek podłogi i tylko tam go zrób. Mam ogrzewanie podłowgowe prawie wszędzie i "ciepła" podłoga się robi dopiero przy -6. Przy wyższych temperaturach podłoga nie jest zimna, ale na pewno nie ciepła.
  3. Nie bardzo rozumniem jak może temperatura tak bardzo spaść. U mnie jak przy -7 wyłączyłem piec temperatura wewnątrz spadła z 24 do 23.
  4. Sens jest taki, że może ktoś podejmnie lepszą decyzję co do wyboru izolacji, rekuperacji czy pieca. Więc nasz porównania mogą się komuś przydać. A zdrugiekj strony to można se poprawić humor:)
  5. Z dokumentacji pieca wynika że może pociągnąć 3m3 na godzinę, więc z wielką obawą czekam na większe mrozy:)
  6. Jak czytam o 6m3 gazu na dobę to .. Dom 187 użytkowej pierwszy sezon w ostatnim tygodniu od 12 - 18m3 na dobę, średnio 16m3. Temperatura 22 a w sypialniach 21. Ciepło ze względu na małe dzieci. Nie widzę więc oszczędności z rekuperatora.
  7. Jak w temacie. Lokalizacja Zielonka k. Warszawy. Około 70 m kanalizacji i wodociągu.
  8. Uwaga!! Sąsiad podniósł i nie może teraz odebrać budynku! Okolice Warszawy.
  9. W moim przypadku to nie miałem wyboru co do wyboru kominiarza. Zlecenie dla kominiarza dał zakład gazowniczy (oczywiście ja płacę). Nie interesował ich mój dziennik budowy itp. Mój rejon to Wołomin, nie wiem jak to jest w innych rejonach.
  10. Witam, Właśnie jestem po kominiarzach i ku Waszej informacji dzielę się z zaleceniami jakie dostałem: 1. Do kotłowni nawiew miałem rurą fi100 a ma być fi150. Nie da się wymienić rury będę więc maił na zewnątrz domu dwie kratki zamiast jednej : ( 2. Wyloty w kominie muszą być do góry lub na przestrzał. U mnie komin ma 4 kanały i jest w kształcie kwadratu. Powinno być więc do góry bo na przestrzał się nie da. W ostateczności zgodzili się na zrobienie w kominie dodatkowych kratek z dwóch boku, ale powiedzieli, że to będzie tak sobie.
  11. Czy 35pln to jest za ułożenie kostki granitowej? Czy w tej cenie jest tylko robocizna czy może też podbudowa?
  12. Dużo!! Ja za ocieplenie 250m2 styro 15 z felcem, siatka, klej i tynk silikonowy z robocizną (20 pln/m2) 18 000 pln.
  13. U mnie było dokładnie tak samo. Zrobiłem monolit, ale nie ze względu na ogrzewanie podłogowe. Instalator zalecał na stropie położyć 5 cm styropianu i 6 wylewki. Musisz tylko się upewnić, aby pomieszczenia nie były za niskie. Poza tym musisz uwzględnić: wysokość klamki w oknach dachowych, schody, wysokość do podbitki dachu itp.
  14. Jak już masz wątpliwości to pewnie tak ale ... rób tak jak Ci się podoba i nie patrz na innych.
  15. Już się "wykańczam" z GLX16. Podstawowym wg mnie błędem były zbyt strome schody. Cała reszta ok. W stosunku do innych projektów jakie oglądałem to kieszenią inwestora za bardzo się nie przejmują zwłaszcza jeżeli chodzi o dach i okna. Z jednego komina i przy szczelnych oknach nie mogłem liczyć na sprawną wentylację więc zainstalowałem rekuperator (dodatkowe koszty). Generalnie jestem zadowolony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...