Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

madzia777

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez madzia777

  1. - jaka jest wystawa tej ściany? północna - czy klej był gruntowany - farba była nakładana bezpośrednio bez gruntowania - w jaki sposób wykonawca go nakładał (rozcieńczał etc): farba nie była rozcieńczana
  2. Ściana domu, powyżej 100 m2 została pomalowana farbą Dekoral POLINIT zieleń oliwkowa. Jak widać na zdjęciach łuszczy się. Pytanie na początek dlaczego tak się stało? - ściana była ocieplana i na styropian i siatkę położony klej, bez tynku o bardziej chropowatej strukturze. Na innych częściach domu niema problemów z łuszczeniem, czy malowanie dość gładkiej powierzchni może być przyczyna łuszczenia? - ściana była malowana bez unigruntu i jedną warstwą - czy to też może być przyczyną łuszczenia? Pytania nr 2 - Jak to naprawić? Czy zwykłe zeskrobanie, pomalowanie całości unigruntem i nałożenie 2 warstw Dekoral POLINIT załatwi sprawę? Czy w przyszłości nie będzie problemu z łuszczeniem? Czy tą farbę da się przyzwoicie zeskrobać szpachelką (tak by nie było problemu z łuszczeniem w przyszłości) czy trzeba używać specjalnych środków? Mogę prosić o pomoc? Zakładam, że koszt takiego remontu to ok 400 zł (20 l Unigruntu + 20 l farby)
  3. Kolega Last Rico (Witaj ) napisał cyt: Na wstępie bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój wpis. Prosiłbym o podanie linka do wątku o "KPW do drzwi zasypowych", o którym piszesz Last Rico. Znalazłem sporo wątków ale bardzo wiele podstron. Chciałbym mieć konkretny link. Ile kosztuje taka modyfikacja? Czy po jej wykonaniu możliwy jest jeszcze powrót do spalania z dmuchawą? W tej chwili piec spala mi 1 kg na ok. 12 minut. Rozumiem, że to bardzo zły wynik. Sam to czuję w portfelu. Czy modyfikacja KPW sprawi, że spalanie będzie bardziej ekonomiczne? Jeżeli chodzi o zablokowanie wlotów, to mam to zrobić tylko na górze? I czy chodzi o to by powietrze było podawane tylko od dołu przy włączonej dmuchawie? Przeprowadziłem dzisiaj test z rozpalaniem tylko na jednej węglarce. Efekt - na początku mimo włączonej dmuchawy dym był "zdrowy" i unosił się do góry. Po kilkudziesięciu minutach w ogóle nie było go widać. Wszedłem na dach, podstawiłem rękę do komina - strumień gorącego powietrza unoszący się pionowo do góry. Bardzo gorącego. Gdybym przyłożył rękę tuż przy kominie byłaby poparzona. I tu pytanie czy to gorące powietrze to nie jest strata energii, która powinna być oddana do ogrzania wody czy może dym powinien być gorący? No i czy to w ogóle był dym, widać było tylko falujące, rozgrzane powietrze... Niestety w końcu musiałem dorzucić i zaczęło się kopcić. Mniej niż ostatnio ale jednak. Dym unosi się kilka metrów w górę a potem już zasuwa w kierunku ulicy jak na zdjęciu poniżej z dzisiejszego ranka: Dlaczego tak się dzieje? Czy to efekt tego, że dorzucony węgiel jest zimny, zaczyna kopcić a dym też ma mniejsza temperaturę i ma skłonność do zbliżania się do gruntu nawet przy bezwietrznej pogodzie?
  4. Specyfikacja pieca na stronie: http://allegro.pl/show_item.php?item=2124419454 oraz w załączniku: specyfikacja.txtspecyfikacja.txt Kilka tygodni temu zakupiłem kocioł 19 kW z dmuchawą o powyższej specyfikacji. Niestety nadal mam problemy z paleniem w nim. Do tej pory używałem kotła starego typu bez dmuchawy i nie było problemu z w miarę czystym spalaniem. W tym kotle ilość dymu wydostającego się z komina jest niesamowita a do tego niemal zawsze jest on wywiewany wprost na ulicę w taki sposób, że przechodnie muszą zakrywać twarze aby przebić się przez tą zasłonę dymną. To jest naprawdę poważny problem, który zmusza mnie do palenia o 4-5 rano. Nie chcę psuć życia sąsiadom a kłęby dymy są straszne i wygląda jakbym wypalał śmieci. Do tego ten zapach siarki w domu... wcześniej nie było z tym problemu Zdaję sobię sprawę, że wywiewanie dymu do ziemi lub jego przemieszczanie się ku ziemi przy pogodzie bezwietrznej to raczej efekt nadchodzącego niżu czy specyficznej pogody. Wcześniej być może dym też zachodził na ulicę jednak nie zwracałem na to uwagi bo był "zdrowy". Obecnie to są kłęby dymu. Czytałem wcześniej wiele stron z tego wątku i próbowałem spalania od góry. Niestety nie chciało się w ogóle palić. Może robię coś nie tak? Testowałem różne warianty, z dmuchawą, bez dmuchawy, z otwieraniem dolnych drzwiczek i bez, z otwieraniem górnego dopływu powietrza na drzwiczkach i bez. Dym był taki jak powinien być - zdjęcie poniżej: jednak nie chciało się palić... Przy rozpalaniu w "normalny", dedykowany dla tego pieca sposób od dołu, czyli: - gazeta, drewno, tektura - na to trochę węgla i piec z dmuchawą w rozruchu - po kilku minutach zasypanie dwoma węglarkami (ok. 22 kg) zostawiam do osiągnięcia zadanej temperatury na ok 40 minut. Efekt jest taki: http://www.youtube.com/watch?v=HASErG7Ig2c Kompletnie nie mam pomysłu w jaki sposób spalać w tym piecu by nie dymiło. Nie chciałbym rezygnować z dmuchawy. Do tego oczywiście interesuje mnie ekonomiczne spalanie w tym piecu a póki co węgla schodzi więcej niż bym sobie życzył. Proszę Was wszystkich o jakąś podpowiedź
  5. Witajcie! Właśnie próbuję założyć trawnik przed domem. Mam już w tym jakieś doświadczenie więc chciałam aby był to trawnik dekoracyjny. Wybrałam całą ziemię na głębokość 10-15 cm, powierzchnia 17 m kwadratowych. Przyjechała nowa ziemia, która niestety okazała się gorsza od tej wybranej. Jest ciężka, mocno gliniasta z pola... Bardzo zależy mi na tym trawniku więc teraz planuję zakup ziemi do trawników. Planuję zakup ok 10 worków 80 l każdy, w cenie 13 zł każdy. Proszę Was o radę czy taka ilość starczy. Dajcie też znać czy ziemia dedykowana do trawników powinna być przemieszana z ziemią bazową czy też wysypana tylko na wierzchu. Jeżeli tylko na wierzchu, to jaka warstwa? Jak dla mnie to tą ziemię kupną wymieszałabym z tą bazową-gliniastą na płytkiej głębokości max. 5-7 cm. Dałoby to trawie więcej miejsca na korzenie i struktura gleby poprawiłaby się na większej głębokości. Ta gliniasta ziemia ma skłonność do ubijania się i martwię się o korzenie czy w przyszłosci będą miały dosyć miejsca do rozrostu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...