Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robi25

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    217
  • Rejestracja

O Robi25

  • Urodziny 04.08.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Robi25's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Czesc. Znalazłem twój wpis na forum z 2013 o uginaniu się stropu i postanowiłem napisać, gdyż twój opis zgadza się w 100% z moją sytuacja. Przy otworach drzwiowych luzy na dole ścianki dzialowej i widać szczelinę między stropem a zaprawa 1mm. Mogę spytać jaj się dalej ta sytuacja rozwinęła? Wprowadziłes jakieś środki zaradcze ? Czy sytuacja nie pogorszyła się po wykonaniu posadzek ? Z góry dziękuję serdecznie jeśli znajdziesz chwilkę na odpisanie :) pozdrawiam. Grzegorz
  2. Robi25

    Zczerniałe drewno

    Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
  3. Robi25

    Doprowadzenie powietrza

    No właśnie ja tak mam zrobione i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. W domu mam wentylację grawitacyjną, w każdym pomieszczeniu kratka wentylacyjna. Brak doprowadzenia powietrza do domu oprócz tego wspomnianego trójnika z przepustnicą od kominka. W momencie gdy nie palę w kominku dolnymi wlotami pod kominkiem czuć powiew zimnego powietrza wpadającego z dworu. Wychładza to szczególnie salon czyli miejsce gdzie spędza się dość dużo czasu w ciągu dnia. Gdy zaślepiam całkowicie dolot powietrza na zewn. to wtedy z komina spalinowego przez ten właśnie trójnik z przepustnicą pod kominkiem zaciąga mi powietrze do domu i jak przyłożę głowę pod blat kominka to bardzo delikatnie czuć zapach sadzy (zapachu tego nie czuć jak dolot powietrza na zewn. ścianie jest otwarty) czyli do domu zaciągane jest powietrze kominem. Dodam, że kominek to ZIBI z szybą narożną, nie ma więc możliwości zamknięcia szybra. Pod szybą w kominku znajduje się uchwyt do regulacji powietrza do komory spalania i obok tej dźwigienki również czuć wtedy powiew powietrza zimnego. Dlatego zastanawiam się czy nie zdemontować tego trójnika z przepustnicą.
  4. Robi25

    Zczerniałe drewno

    Witam. Jakiś czas temu kupiłem kontrłaty na stelaż do podbitki dachowej. Problem w tym, że leżały pod ścianą, na zewnątrz i strasznie ściemniały . Co z tym dalej zrobić.
  5. Witam. Proszę o informację czy montował ktoś na kanale doprowadzającym powietrze do kominka trójnik z przepustnicą tak aby jeden króciec doprowadzał powietrze do kominka do komory spalania a drugi króciec zamykany przepustnicą powietrze do domu.
  6. Wg. mnie z kominem wszystko ok. Jak uchylę okno to zmienia się kierunek przepływu powietrza. Problem jest w braku nawiewu świeżego powietrza do wnętrza. I dlatego moje pytanie o wykonanie takiego nawiewu np. w kotłowni. Chciałbym zrobić takie nawiewy aby powietrze chlodne z dworu było jak najmniej odczuwalnbe przez domowników, dlatego w kotłowni jakbym wykonał taki otwór na wysokości węzła cieplnego to wpadające powietrze mieszało by się z ciepłym przy węźle ciepłym. Więc jeśli ktoś ma sprawdzone jakieś rozwiązania to proszę o informację. Od razu dodam, że GWC i wentylacja mechaniczna z przyczyn technicznych odpada.
  7. Nawiewników nie mam zamontowanych, jedynie co to jakieś małe zaślepki są na spodzie (chyba wywietrznik), w ścianach również nie mam zamontowanych. Kominek nie ma szybra i osoba która go montowała również nie montowała szybra. Kominek (Zibi) wyposażony jest w dźwignię znajdującą się pod drzwiczkami. Dźwignią tą można regulować dopływa powietrza podczas spalania, i właśnie jak jest nie palone w kominku to przez otwór w której jest ta dźwignia zaciąga trochę zimnego powietrza. Czyli co ta zetka lub kanał dolotowy w kotłowni nic nie da?
  8. Witam. Chciałbym zamontować kanał doprowadzający świeże powietrze do domu. Powód jest taki, że zimą często przez komin kominka wychładza mi salon zaciągając powietrze z dworu. Wymyśliłem sobie aby kanał doprowadzający powietrze do domu zrobić w kotłowni (kotłownia na tym samym poziomie co reszta pomieszczeń). Ogrzewanie w domu z ciepłowni więc kotłownia czysta. W kotłowni znajduje się węzeł cieplny z ciepłowni, z wymiennikami ciepła, więc jest to pomieszczenie dość mocno nagrzane. Pomysł jest taki aby zrobić kanał na wysokości połowy ściany w kotłowni ponieważ na takiej wysokości jest węzeł i wpadające powietrze z dworu troszkę może by się ogrzało. Tylko nie wiem czy montować "zetkę" czy zwykły kanał okrągły przelotowy za anemostatem przez ścianę. Jeśli zetkę to czy kanał puścić na zewnątrz domu w warstwie styropianu? Może ktoś ma lepsze pomysły?
  9. Witam. Przymierzam się do montażu podbitki dachowej z tworzywa. Macie może jakieś zdjęcia z wykonania konstrukcji nośnej pod podbitkę? Bardzo ułatwiłyby rozpoczęcie prac. Z góry dziękuję
  10. Robi25

    Więźba dachowa pod podbitką

    Nie wiem czym tartak impregnował więźbę. Czyli tym Sadolinem śmiało mogę malować co mam. Bo w sklepie widziałem jeszcze jincentrat Tytan Profesional do więźby dachowej rozrabianie 1:9 i tak się zastanawiam jakby bez rozrabiania tym pomalować, tylko czy się wtedy nic nie stanie z drewnem jak taki mocny będzie i czy to na zdrowie nasze nie będzie wpływać.
  11. Witam. Będę montował u siebie podbitkę dachową (po kilku latach od montażu dachu) i się zastanawiam czy trzeba impregnować krokwie pod okapem i murłaty wystające poza obrys ściany. Więźba była kupiona impregnowana, ale po tylu latach koloru impregnatu na niej nie widać. Jeśli należy taką konserwację przeprowadzić to czym najlepiej to zrobić. Mam impregnat Sadolin hybrydowy classic i może tym pociągnąć (chociaż na opakowaniu napisane jest że nie jest zalecane do malowania dachów) czy jakimś koncentratem do więźby (żeby był mocniejszy to bez rozrabiania z wodą)?
  12. Witam. Mam takie pytanie a mianowicie jak powinno być obrobione murłaty, płatwie wystające poza obrys budyniu czyli na szerokość okapu na ścianach szczytnowych. Chodzi mi o względy bezpieczeństwa dla więźby. Będę kładł podbitke pcv i nie wiem czy jak te wystające części więźby obloze panelami pcv to czy nie będzie to negatywnie wpływać na żywotność więźby. Druga opcja to obłożyć blacha. Dziękuję i pozdrawiam
  13. Robi25

    Balkon i taras

    A ja mocno się zastanawiam na membraną EPDM. Rozmawiałem z kilkoma wykonawcami i jedni mówią, że na płytę balkonową położyć membranę następnie na nią XPS i płytki na dystansach. Inny wykonawca powiedział mi, że XPS lub pianę PIR kołkami przymocować do płyty tarasowej i na to dopiero membranę i potem bezpośrednio na membranę płytki na dystansach. I nie wiem co o tym myśleć.
  14. Witam. Postawiony został garaż z płyt ogrodzeniowych. Zamysł jest taki aby wewn. położyć instalację elektryczną a ściany obłożyć płytami karton-gips. Może ktoś ma sprawdzony sposób na montaż instalacji elektrycznej na takich płytach? W peszlach, rurkach elektroinstalacyjnych? Jak przykręcać, itp.? Mile widziane przykładowe zdjęcia. Dziękuję
  15. Witam. Proszę o opinie. Do zrobienia dwa balkony i jeden taras nad garażem. Wysokość od płyty balkonowej/tarasowej do odpowietrzników w oknach balkonowych 10-11cm. Chciałbym je ocieplić styropianem/XPS/płytą z pianki PIR pokrytej aluminium 3-5cm. Spadek płyty balkonowej/tarasowej minimalny (woda się nie cofa do pomieszczeń). Chciałbym poznać wasze opinie jak dalej można je wykończyć: płytki, podłoga na legarach, płytki na dystansach. Hydroizolacja membrana EPDM lub zwykła wylewka. Proszę o opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...