Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaalicja

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jaalicja

  1. Ja mam dokladnie ten sam problem, na stryszku nad poddaszem uzytkowym pojawila sie wilgoc miedzy welna a folia paroprzepuszczalna. Na stryszku jest jedynie wylaz dachowy, nie ma innej wentylacji. Oczywiscie wilgoc pojawila sie gdy zaczelismy mocniej grzac a temperatury byly w okolicy zera. Wilgoc nie pojawila sie na welnie na poddaszu uzytkowym. Zakladam, ze dlatego bo okna byly rozszczelnione. Obecnie welna jest zapakowana miedzy krokwiami az do kalenicy. zarowno na poddaszu uzytkowym jak i stryszku. poddasze uzytkowe nie ma jeszcze folii paroszczelnej - ale nie jestem pewna czy jej polozenie zalatwi problem. Pytanie co zrobic aby w przyszlosci na stryszku nie bylo tej wilgoci na stryszku?
  2. kbab możesz trochę bliżej opisać jak wygląda twój układ - i jak nim sterujesz ? Jak zasilasz cwu a jak podłogówkę? Masz jakieś mieszacze ? Czy 300l jest wystarczające, czy zamieniłbyś go na większy ?
  3. Podpinam się pod ten wątek bo mamy podobny dylemat. Fakty są następujące: 1. Projekt: domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html 2. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem Plany są następujące: 3. Podłogówka po całości (parter, poddasze). 4. Ogrzewanie: piec kondensacyjny - zasilający podłogówkę oraz dodatkowo kominek. Pytania są następujące: 5. Jaki kominek zrobić do takiego układu - podłogówka grzana piecem kondensacyjnym ? 6. Zaznaczam, że mamy dostęp do taniego drewna z własnego lasu, więc w głowie zaświtał pomysł płaszcza wodnego i bufora, żeby to akumulować i przyciąć trochę rachunki za gaz. 7. Czy dodanie bufora i kominka z pw nie skomplikuje tej prostej z założenia instalacji ? Pomóżcie pls
  4. dzięki! my też planujemy zmienić k-g na gazobeton 12. A pytanie numer dwa brzmi, jakie planujesz ogrzewanie - bo widzę dwa kominy prefabrykowane z wkładem ceramicznym. W salonie to kominek, ale w kotłowni to co będzie ? Gazowy piecyk czy na wyngiel ? Wysokość pomieszczeń planujesz tak jak w projekcie 2,69 ? Jakie grube posadzki - pod podłogówkę czy nie ? Zastanawiamy się właśnie ile sobie zostawić na posadzkę do podłogówki.... A to już trzeba wiedzieć teraz - bo pierwszy schodek musi grać....
  5. drogi Elwood'zie - powiedz proszę ile wyszło wam stali zbrojeniowej na strop (albo ile wyjdzie - bo chyba jeszcze jeden wieniec będzie na samej górze). jakie planujesz ścianki działowe na poddaszu - czy pod każdą masz dodatkowe zbrojenie ?
  6. Fajna antyreklama jedno-postowicza W każdym razie ja w podobnej kwestii - macie jakieś sprawdzone namiary na wykonawców wentylacji mechanicznej w okolicach Warszawy ? Dzięki!
  7. Według mojego mini kosztorysu stan zero wyniesie 22.000 Na razie nie mamy rozpiski dalszych etapów, ale liczyliśmy SSO czyli SSZ bez okien/drzwi/bramy garażowej na 120.000 - myślę, że 155 za SSZ jest realny. Reszta (wykończenie i instalacje mocno zależy od dostępnych mediów i standardu wykończenia...)
  8. Ok, jest chwila aby napisać coś więcej o naszych (planowanych zmianach) w Kendrze: 1. Będziemy budować z Gazobetonu H+H 24cm na tradycyjną spoinę (w projekcie jest na zaprawę klejową) 2. Ucinamy balkon od strony salonu (nie wygląda zbyt pięknie, zero użyteczności, problem z ociepleniem = same kłopoty). Balkon od frontu zostaje tylko ze względów estetycznych. 3. Ogrzewanie planujemy podłogowe na całym parterze więc dajemy więcej styropianu na chudziak (2x10cm wystarczy?) Zastanawiamy się też nad podłogówką na poddaszu - na razie nie wiem z czym to się wiąże.... pewnie więcej styropianu na stropie i grubsza wylewka = mniejsza wysokość pokoi) 4. Fundamenty damy 60cm po całości - w projekcie są mieszane 50cm i 60 cm. Teren gliniasty, więc będzie trochę pewniej. Na głębokość ok 1.20m 5. Garaż trochę szerszy (60cm) i pójdzie do dołu - na równi z terenem. Trzeba będzie dwa schodki dostawić do części mieszkalnej - ale wjazd będzie wygodniejszy. 6. Kasujemy jedno z okien w sypialni 2.2 Co myślicie o położeniu łazienki na parterze - ktoś mi już zwracał uwagę, że to niefortunne, że jest na przeciwko jadalni... Całe życie w mieszkaniu mamy kibelek zaraz przy salonie (nie na wprost, ale nie ma tam nawet 2m odległości i nawet nie patrzyliśmy na to w kategorii problemu....)
  9. A to ci niespodzianka, na forum są inni domplan-owicze My planujemy budować według innego projektu tej pracowni - Kendra, nawet jest wątek osobny ale bez odzewu (narazie!) Co do projektu Noelia - to jest całkiem podobny do Kendry - ma zwartą bryłę, prosty dach bez udziwnień. Myślę, że warto byłoby zastanowić się nad zmianą kominka w salonie - chyba lepiej jakby był pośrodku salonu a nie przy ścianie zewnętrznej - zawsze to lepszy ciąg (tak budowano wszystkie kominy w starym budownictwie) no i jeszcze względy estetyczne (kwestia indywidualna oczywiście). Nie chcecie obniżyć wjazdu do garażu i zrównać go z poziomem zero ? Ja jeszcze myślę o poszerzeniu garażu - tak aby był ciut bardziej wygodny - w Kendrze ma 3m szerokości. Może być ciasno z przejściem do kotłowni lub ew. postawieniem małej półki / powieszeniu rowerów itp...
  10. Hej - planujemy budować według tego projektu: http://www.domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html Nie ma jeszcze o nim wątku więc zaczynamy Nas przede wszystkim przekonała prosta konstrukcja domu i bardzo wysoka funkcjonalność pomieszczeń. Mamy nadzieję, że będzie również nieskomplikowany i niezbyt drogi w budowie.
  11. Ciekawe - a w innych miejscach piszą, że wychodzi lepiej na skomplikowanych bo jest tam więcej strat na ścinkach arkuszy blachy i trzeba mniej domawiać dachówek.... Chyba zrobię po prostu kilka wycen różnych materiałów, żeby to sprawdzić empirycznie Natomiast pytanie co do nowowczesnych blachodachówek cały czas aktualne - jakieś inne propozycje poza HERA i JOKER ?
  12. potrzebuje porady w sprawie blachodachówki - otóż szukam jakiegoś ciekawego odpowiednika dachówki Creaton Domino (creaton.de/pl/produkty/dachowki/typu-plaska/domino-124-sztm2) Jak nalazie udało się znaleźć dwie ciekawe: 1. JOKER z BLACH-DOM: e-domat.pl/dachy/pokrycia-dachowe/blaszane/blach-dom-blacha-powlekana-joker http://www.e-domat.pl/images/9121/blacha-powlekana-joker_4cc7c61a249b5_p_main.jpg 2. BRATEX HERA: akcesoria-dachowe.eu/product.php?id_product=208 http://www.akcesoria-dachowe.eu/img/p/208-645-large.jpg Dom ma prosty dwuspadowy dach z jedną małą lukarną - więc dachówka wyszłaby trochę drogo niestety. http://www.domplan.com.pl/Kendra/birdeye2.jpg
  13. parter z garażem 95,22 poddasze 98,7 jak na taki metraż wydaje mi się to być mega-kompaktowy i przy tym całkiem dobrze pomyślany projekt. Jeśli chodzi o koszty - to tak jak w każdym projekcie gdzie jest poddasze i skosy w dachu część tej nieużytkowej powierzchni nie będzie wymagała kładzenia, płytek, malowania, ogrzewania itp, itd.... Oczywiście, że garaż podnosi koszty - tu nie ma się o co spierać - pytanie, na które każdy musi znaleźć odpowiedź brzmi jaki poziom "komfortu" go satysfakcjonuje. W skrajnym przypadku przecież można nie stawiać nawet wiaty - tylko parkować na ulicy. Albo wogóle nie jeździć samochodem - bo benzyna droga a ruch to zdrowie.... Zarówno garaż w bryle domu jak i sam samochód to przecież jakieś udogodnienia... Mam nadzieję, że nam będzie bliżej 300 niż 500k - nawet jeśli rzucimy się na ten projekt pozdrawiam serdecznie
  14. ok - a znajdziesz mi 6 pokoi na 120m2 ? Idac twoim tokiem rozumowania nie kazdy ma $ zeby fundowac samochodowi dodatkowe metry kwadratowe dzialki... U nas taniej wyjdzie zbudowac garaz jednostanowiskowy w bryle domu (i wykorzystac pomieszczenie nad nim niz budowac osobny garaz (plus koszty jego budowy).
  15. To ja się (i wątek też) trochę ożywię Jak myślicie - uda się takie cudo postawić do stanu zamieszkiwalnego do 300k? http://www.domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html Podoba mi się ten projekt bo: - ma prostą bryłę na planie prostokąta z doklejonym garażem, - mało udziwnień i fajerwerków - tylko jedna lukarna - jest na planie prostokąta - małe komplikacje przy fundamentach i murarce generalnie - prosty dwuspadowy dach - ma przejście z garażu do domu i oddzielną kotłownię za garażem - wygodne dwubiegowe schody - spiżarnię i sporą kuchnię - dobrze wykorzystana przestrzeń - z tych m2 całkiem sporo pomieszczeń udało się wykroić. - salon i jadalnie od południa (u nas), taras od zachodu a garaż i ściana bez okien od północy. Nie podoba mi się: - mało miejsca na jadalnię (?) - trochę za wąski garaż - to, że nie ma nikogo kto buduje ten domek... (jeszcze) Co wy na to >?
  16. Czy ktoś z was budował lub buduje obecnie dom na podstawie projektu z tej pracowni ? Nam się spodobał projekt Kendra (http://www.domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html) tylko nigdzie nie znaleźliśmy osoby, która stawiała dom z projektu od tej firmy. Domek wydaje się być całkiem dobrze pomyślany - funkcjonalny i ma niezbyt duże rozmiary. Też się zastanawiam ile może kosztować SSZ... Jakby się udało do 180k to byłoby super.... Z drugiej strony nie chcemy kupić jakiegoś babola i wtopić kasę w projekt, gdzie będą same błędy... To jest plus tych największych pracowni gdzie dużo ludzi już budowało domy i mieli czas się trochę"poprawić"
  17. Hej co powiecie o poniższym projekcie? http://www.budujdom.pl/TK26-199.html http://www.budujdom.pl/_var/gfx/d8ce47518cda95f5c479dee8e5b1fb50.jpg http://www.budujdom.pl/_var/gfx/36f480a4d549c968ccdae462dd130452.jpg http://www.budujdom.pl/_var/edytor/tk26/TK26_RZUT.jpg Wydaje mi się być bardzo ciekawy dla rodziny 2+3. Kilka moich uwag: Plusy: - dość mała powierzchnia zabudowy 11x11m jak na 6 sporych pokoi. - prosta bryła i prosty dach - oszczędności w materiałach i robociźnie - fajnie rozwiązanie zadaszenie wejścia - duża kotłownia (część można zagospodarować na spiżarnię - bo nie ma jej przy kuchni). - w salonie oddzielnie kominek i TV - nie ma "rywalizacji" - sypialnia rodziców na dole z osobną łazienką - może w przyszłości posłużyć jako pokój dla starszej osoby (babci/dziadka). Minusy: - troszkę za wąski garaż - najlepiej jakby był o 0.5m szerszy - mam nadzieję, że da radę to zmienić na etapie adaptacji. - mało miejsca na jadalnię (duży stół) w kuchni / salonie / pomiędzy ... jakieś pomysły? - krótka klatka schodowa - schody wyjdą dość niewygodne. Pytanie czy da radę trochę wydłużyć biego schodów kosztem skosów w łazience i mniejszego pokoju na piętrze. Ja poza schodami i garażem zastanawiam się nad zmianą dwóch okien w salonie na bocznej elewacji na jedno duże tarasowe. Salon będzie mniej ustawny - ale lepsze usytuowanie wg. stron świata. Ma sens to co kombinuję?
  18. a co myślicie o projekcie pogodny 1 z http://domyzwizja.pl Myślę, że ma prosty dach, prostą bryłę, nie tak dużo przeszkleń, wygląda na potencjalnego kandydata do taniego budowania. Może nie za 200k... ale za niewiele więcej powinno się dać (w zależności od opcji wykończenia).
  19. dzięki za komentarz Elfir Jeśli chodzi i o parter to pokoi jest tyle samo (tylko trochę większa powierzchnia w Dijon) Na łazience dla rodziców nam nie zależy specjalnie. Pokój na dole z przeznaczeniem właśnie na gabinet lub sypialnię dla gości - ew. przy trójce dzieci będzie to nasza sypialnia. A dzieciaki na górze Coraz bardziej ostatnio skłaniamy sie ku prostszym i mniej "wypasionym" rozwiązaniom (również w życiu). Ta ciągła gonitwa za pieniędzmi, statusem, luksusami itd. powoli nas frustruje. Dlatego między innymi pomysł żeby zrezygnować z tak dużego i skomplikowanego domu. Samo wykończenie tych metrów też będzie odpowiednio kosztować. Takie tam luźne gadki....
  20. Czesc, Mam pytanie - otóż zakupiliśmy projekt projekty.lipinscy.pl/Dijon_II/ i mamy już gotową adaptację. W sumie ok 3.500 zł poniesionych kosztów. Okazuje się jednak, że przy przeglądaniu stron pracowni w poszukiwaniu inspiracji wnętrzarskich wpadł nam w oko nowy projekt pracowni http://www.domyzwizja.pl/ - pogodny 1 No i teraz jest dylemat - bo "pogodny" nam się bardzo podoba ze względu na świetny taras nad garażem - idealny na relaks po kąpieli w saunie (którą chcemy zrobić zamiast garderoby). Ma również większy garaż, przejście z garażu do domu, wygodniejsze schody (dwa stopnie więcej niż Dijon), no i większą kuchnię. Na minus niestety - brak spiżarni, mniejszą kotłownię(zostaje tylko ogrzewanie gazowe, ew. kominek z płaszczem), jeden pokój mniej na górze (na razie zbędny) oraz brak zadaszonego tarasu. Niby plusy i minusy się jakoś równoważą - natomiast zastanawiają mnie koszty budowy obu domów - wydaje mi się, że dużo tańszy będzie w wybudowaniu "Pogodny 1": - ma prostą bryłę: mniej załamań, mniejsze koszty robocizny na fundamentach i SSO - mniejsza powierzchnia całkowita: zejdzie mniej materiału - ma prosty dwuspadowy dach: mniej materiałów i tańsza robocizna - ma mniej okien - nie wiem jak technologicznie - czy są jakieś niestandardowe rozwiązania (belki zbrojone itp.) Możecie poradzić na co jeszcze zwrócić uwagę (zarówno pod względem funkcjonalnym jak i finansowym) decydując się na ew. zamianę ? Dzięki Ala
  21. dzien dobry wszystkim - melduje sie na pokladzie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...