Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nlio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nlio's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za odpowiedź. Tak orientacyjnie zużycie będzie to około 8 m3. Czyli do 3000 tys. jaki zmiekczacz byłby godny uwagi z 30 litrowym złożem?
  2. Witam. zastanawiam się na zakupem zmiękczacza, gdyż biały wapienny osad jest nie do zniesienia. Twardość wody to około 22 °dH, mierzona testerem w postaci kropelek. Po tygodniu zapychają się sitka w kranach, prysznic a w czajniku elektrycznym po kilku gotowaniach wytrąca się biały pyłek. Nie wiem co byłoby odpowiednie i bezawaryjne na cały dom - 4 osoby (2 dorosłych i 2 dzieci). Myślałem nad Water Technic 32 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-water-technic-32-oszczedny-up-flow-7485816445, ale z powodów technologicznych, używana jest głowica 2-cyklowa. A może Hydro Plus 32 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-plus-32-monosferyczne-zloze-7441677263. Ewentualnie co jest godne polecenia. Cena rónież ma znaczenie. Dziękuję
  3. Czyli klej dodatkowo zwiększa koszty. Ale czy lepiej kleić 12 cm białego czy 10 cm grafitowego?
  4. Witam. Zdecyduje się na docieplenie domu (mam nadzieję, że po kilku latach wilgoć nie pojawi się wewnątrz budynku). Rozważam dwie wersje docieplenia. Styropian Austrotherm 12cm lambda=0,040 W/mK cena około 150 zł m3 (36 m3) lub Styropian Austrotherm Fasada Premium Grafitowy 10cm. lambda=0,031 cena około 200 zł m3 (30m3) Moje pytania są następujące - którą wersję docieplenia wybrać? Czy do grafitowego potrzebne są specjalne kleje i jak jest z nakładaniem później tynku? (myślałem o Ceresit ZU i ZS) Czy jest opłacalne dokładać do grafitowego, przy 300 m2 różnica jest ok 600 zł? I czy biały jest twardszy od grafitowego? Jak sprawa wygląda z jego przyklejaniem?
  5. Witam. Zamierzam otynkować dom na zewnątrz tradycyjnie. Dom jest z pustaka żużlowego. Moje pytania: 1. Jakie stosuje się proporcje do tynku cementowo-wapiennego? 2. Czy dodaje się do zaprawy jeszcze jakieś plastyfikatory? 3. Jaki piasek (granulacja)? 4. Czy może lepiej kupić gotową zaprawę tynkarską np. ATLAS? 5. Jaką farbę elewacyjną zastosować? (silikonowa byłaby najlepsza, ale cena jest dość wysoka)
  6. Witam. Mam dom postawiony z pustaka żużlowego (cały pustak - styropian 5 cm - połówka pustaka). Styropian jest ułożony na przemian tzn dwa rzędy w górę: cały pustak od środka - styropian - połówka od zewnątrz, następnie kolejne dwa rzędy w górę: połówka od środka - styropian - cały od zewnątrz. 1. Czy można docieplać taką konstrukcję czy też ściany będą się skraplać? 2. Jeśli można to w jaki sposób i jakim styropianem? 3. Czy może najlepszym rozwiązaniem będzie narzucenie tynku i pomalowanie farbą?
  7. Dzięki za odpowiedź i za link. Nie napisałem jeszcze, iż to małe bum powstawało, kiedy np. nad ranem przegrzebałem palenisko - pewnie nagromadzone gazy i nagły dopływ powietrza mogły to spowodować. Co do ciągu to w zeszłym roku podnosiłem komin, bo był poniżej szczytu, toteż ciąg znacznie się poprawił, ale wyczyścić komin faktycznie nie zaszkodzi. A teraz zabieram się do lektury...
  8. Witam Jestem tu początkujący i jest tutaj wiele cennych informacji na temat kotłów i nie tylko. Pierwszy sezon palenia mam za sobą - stąd moje spostrzeżenia. Mam piec żeliwny ze sterownikiem i dmuchawą tego typu: http://allegro.pl/kotly-kociol-piec-zeliwny-v5-27-kw-od-producent-i2232522379.html Dom nieocieplony o powierzchni około 180m2 - tj. grzejniki, 3 podłogówki i bojler na ciepłą wodę + pompka WILO na I biegu. Za ostatni sezon(od sierpnia do kwietnia) spaliłem około 8 ton miału 19D (Piast) + drzewo + kilka worków węgla. Czy to jest dużo? Czy taki piec może być przewymiarowany? Czy należy zmniejszyć komorę spalania? Kilka razy zdarzyło mi się iż cała kotłownia była zadymiona. Czasem dym pod wpływem dmuchawy wydobywał się spoza kotła (pewnie jakaś nieszczelność). Również po otwarciu drzwiczek komory spalania - dym wydostawał się na zewnątrz. Również niejednokrotnie zdarzyło się, iż po otwarciu drzwiczek następował mały wybuch ognia na zewnątrz. Często jest tak, iż po osiągnięciu zadanej temperatury np 53 stopnie dmuchawa działa (reguluje stopniowo obroty) do temp. 58 stopni, ale temperatura na piecu i tak rośnie po zatrzymaniu dmuchawy do około 70 stopni. Natomiast po zmniejszeniu temperatury na noc tj. o 22:00 na 43 stopnie, to o 6:00 musiałem dokładać bo wszystko było wypalone, a temp. około 39 stopni. Czy coś może być nie tak, a może coś robię źle. Dodam iż zawsze rozpalam od dołu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...