Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rozyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rozyk

  1. Witam, Ja budowałem Natalię, krycie w 2012 roku. Woj. Lubelskie. kąt 30st, powierzchnia mniej więcej tyle ile w projekcie (trzysta coś metrów 2) Koszty: więżba dachowa - 10500 pln,, łaty, kontrłaty - 3000 pln, dachówka ceramiczna brass amber, orynnowanie stalowe, blacha obróbkowa, folia - 32000 pln, cieśla robocizna z kryciem- 18500 pln, Poddasze mam nieużytkowe - robi jako strych, to i nie ocieplone Odpowiadając na Twoje wątpliwości co do kosztów dach czterospadowy vs dwuspadowy, To zależy co chcesz, dom parterowy ma swoje zalety, brak schodów, nie musisz ocieplać strychu więc odpada jego koszt. Z drugiej strony, możesz ten sam metraż zrobić w domu parter + poddasze z prostej bryle z dachem dwuspadowym, napewno powyższe koszty będą dużo niższe, możesz sobie proporcjonalnie przeliczyć na m2. Tylko dolicz wtedy solidne ocieplenie. Więc sumarycznie sam ciekaw jest jak by wyszło, podejrzewam, że będzie z poddaszem taniej, ale dochodzą Ci znowu schody... Ale jak chcesz zrobić Natalię lub tym podobny dom 120m2 na parterze, ale z dachem dwuspadowym, to yyyyy....., nie bardzo sobie to wyobrażam.
  2. Pan serwisant przyszedł ostatnio na pierwsze uruchomienie i kazał zmienić ustawienie "-ogrzew. wył do niższego poziomu" z "tak" na "nie" tłumacząc to tym, że ekonomiczniej jest aby kocioł cyklicznie sobie dogrzewał niż miałby robić długie przerwy i intensywniej grzać. Ponadto pokrętło CO na kotle podręcił z 3( tego co ustawił instalator) na 5. Pogubiłem się już więc spytam wprost. 1.Jaka jest hierarchia zadanych parametrów (FW120 vs. kocioł)? 2. Jak ta cykliczność grzania ma się do ekonomiki - chodzi mi tutaj o parapetr w fw 120 "-ogrzew. wył do niższego poziomu -". Ponadto coś wspominacie o parametrach 3A, 3B, 3C?
  3. Moje ustawienia: pkt. początkowy - 25 stC, pkt. końcowy - 45 stC. max temp. zasilania - 55stC. korekcja wskazań temp. pomieszczenia - 0.0K wpływ temp. skuteczny we wszystkich trybach, wpływ temp. pom. - 50 % - tutaj zmieniłem na 100%, ogrzew. wył. przy temp. zew. - 17 stC, ogrzew. wyłączone do niższego poziomu temp - nie - tutaj zmieniłem na TAK, temp. graniczna mrozu - 3.0 stC, akumulacja cieplna budynku - 50% - zmieniłem na 60%, kalibracja wew. czy temp. pom. - 0.0K Przypominam: Przed zmianami przy nastawie trybu przeciwzamrożeniowego nastawionego na 12 stC, kocioł grzał nawet jak było 15stC. Po zmianach w tym samym trybie kocioł grzeje (pracuje) przy 13.5 stC. Widać, że poprawiło się, ale nie do końca. Zaznaczam, że mam instalację niskotemperaturową na podłogówkę i grzejniki stąd pewnie te niskie nastawy. Zmienić jeszcze puknkty krzywej żeby poprawić dokładność uzyskanej temp. w pomieszczeniu? ps. dzięki za wcześniejsze uwagi
  4. Witam, Mam u siebie Junkers'a ZSB-14-3c z regulatorem pogodowym FW120. Domek parterowy ~ 120 m2. 20cm styro, rolety, na razie nie chodzi went. mechaniczna. 78 m2 podłogówki i 3 sypialnie z samymi grzejnikami. Mam układ bez mieszacza czyli grzejniki z niską temperaturą zasilania (taką jak na podłogówkę. Kotłownia to dla mnie początek, grzeje od 3 tyg., ale widzę, ze układ bez mieszacza, może i oszczędny w montażu i eksploatacji, ale nie będzie komfortu ciepłych grzejników. Nie wiem jak ja będę suszył ręczniki w łazience... bez używania grzałki elektr. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, na razie domek nie wykończony. Jedno mnie zastanawia. Mam ustawiony regulator na tryb przeciwzamr. z nastawiną temp. 12stC. W pomieszczeniu nie spada tem. poniżej 15stC , a mimo to kocioł momentami dogrzewa. O co chodzi? Czy krzywa grzewcza na nim to wymusza, że mimo tego że jest za ciepło wg. ustawienia na regulatorze to kocioł i tak grzeje?
  5. Jak się podoba głosujcie Pamiętajcie, że samo kliknięcie nie jest równoznaczne z oddaniem głosu, trzeba podać maila i włączyć ze skrzynki 'linka' jaki przyjdzie... http://www.mgprojekt.com.pl/karolina-i-lukasz-rozyccy-1381074722_1
  6. A ja mam pytanko z czego jest ta elewacja i jak się spisuje po już ponad dwóch(?) latach użytkowania??
  7. Schodów nie mamy bo poddasze będzie nie użytkowe, wyłaz w garażu. Pierwsze co mi przychodzi na myśl: -drzwi balkonowe do sypialni/gabinetu, -wydzielona spiżarka w kuchni z oknem, -drzwi do kotłowni zamiast okna, -powiększony wykusz i zmiana na prostokątny, Reszta zmian tak na bieżąco jak np. umywalka w kotłowni, kąt dachu ~29st. paulin7, jak Wy laliście wieniec i nadproża? w kształtki U?
  8. no to teraz natalia 3 w naszym wydaniu tylko parterowym: http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4914 Podłogówka zdecydowanie za. Salon, kuchnia, wiatrołap, korytarz, łazienka i ew. kibelek. Sypialnie raczej tylko grzejniki. Ktoś ma podłogówkę pod deską trójwarstwową ew. panelami?
  9. Ok, ja mam podobną aczkolwiek inną sytuację, Brak możliwości internetu z kabla (przynajmniej na dzień dzisiejszy). dom parterowy w budowie, strych nieużytkowy. Parter - salon i 3 pokoje. Moje dylematy: 1. Czy antena satelitarna i antena do internetu radiowego tez złapie sygnał pod pokryciem z dachówki ceramicznej? Bo rozumiem, że wcześniej była mowa o antenie DVBT. INTERNET: 2. Czy kabel z anteny z netem puścić do jednego odbiornika jakim będzie router wifi na parterze a dalej już bezprzewodowo. Czy warto zainwestować w okablowanie czterech pokoi. Jak jest z nowymi tv np. smart samsung. Czy one mają odbiorniki wifi czy trzeba ciągnąć kablem? Szczerze, na dzień dzisiejszy nie widzę sensu rozciągania internetu po wszystkich pokojach kablem. 3. Chyba warto by było puścić skrętkę gdzieś z np. garażu do pomieszczenia gdzie przypuszczam, że będzie stał router wifi, w razie przyszłego podciągnięcia internetu kablowego na osiedle. 4. A może w dzisiejszych czasach nie zawracać sobie tym głowy i patrzeć na LTE. Tylko te limity danych i cena ... TV: 5. Przykładowo do salonu ciągnę jeden kabel który potem chcę rozbić na dwa gniazdka antenowe. Czy jest to możliwe? Jak ze stratami sygnału?
  10. R$K jaki to system i jak cenowo? W ogóle to wiecie czy ktoś na lubelszczyźnie robi takie systemy typu flex-c-ment?
  11. OMFG :/ trochę to deprymujące, ale można prosić o wasze kosztorysy, będzie lepiej to odnieść do natalii 3 i porównać gdzie będzie mniej...Pozatym, ktoś może tu wliczać oczyszczalnie, pompy ciepła, solary, Wentylacje z GWC, więc lepiej znać konkrety. jakby co mail: [email protected]
  12. 263 tys. SSZ? Czy Ty nie liczysz tego przypadkiem z kupnem działki ?? magduska, piszę o całkowitym pokryciu dachowym, tj. więźba, pokrycie, rynny, obróbka kominów.
  13. magduska. nie, zle mnie zrozumialas. Wycena z pierwszej hurtowni do jakiej zapukałem, a więc orientacyjnie: Mówię o kosztach kompletnego pokrycia z akcesoriami, folia itp. Dachówka ceramiczna Rupp Sirius 13 antracyt: 26 000zł brutto Blachodachówka Hestia ssab kolor nova mat: 22 000zł brutto Rynny Bratex: 4500zł brutto 2 Okna ~ 2500zł brutto Więźba ok. 13 m3, liczyć po 800zł/m3 = ~10 000zł Robocina ~ 17 300zł na dachówce można jeszcze zejść np kupić roben piemont. Robocizna niżej nei zejdziesz zirko. a gdzie jeszcze gwoździe itp....
  14. No nie taka duża różnica. Mam wycenę kpl. pokrycia z akcesoriami. Dachówka ceramiczna rupp sirius antracyt droższa o 4000zł...
  15. No właśnie solbet pióro + wpust 1zł drożej. Pozostaje jeszcze kwestia firmy, może tańszy h+h lub prefabet? co do grubości warstw: lepiej pójść w styropian, czyli belit24cm + styro 20cm. Co do pokrycia dachowego: Z ogólnej kalulacji wychodzi mi niewielka różnica w cenie pomiędzy dachówką ceramiczną, a blachodachówką. W tym tyg. mam nadzieję dostanę wycenę z hurtowni to wam przedstawię. W takiej cenie jak ten Roben Piemont antracyt http://allegro.pl/dachowka-ceramiczna-roben-piemont-antracyt-i2246001046.html jestem przekonany, że blachy nie warto. Deskowania nie przewiduję.
  16. zirko, z takich większych zmian: 1. Wykusz prostokątny na głębokość 110cm z oddzielnymi oknami na 3 bokach. 2. W kuchni wydzielone pomieszczenie na spiżarnię od strony wejścia głównego wraz z oknem. 3. Węższe okno w kuchni. 4. Drzwi do kotłowni z zewnątrz zamiast okna. 5. Drzwi na taras z sypialni w miejscu gdzie jest zadaszony. 6. Kuchnia nie będzie otwarta na salon. 7. Prawdopodobnie na etapie budowy zmniejszymy kąt dachu. Jak dla mnie za wysoki budynek. 8. Rezygnacja ze schodów na strych - nie przewidujemy adaptacji w drugim etapie budowy. Na razie tyle sobie przypominam. A Wy?
  17. Cześć, My też w tym roku startujemy z Natalią III. Budujemy z belitu, do tego możliwe, że styropian 20cm. kasbog widzę, że się zastanawiasz nad materiałem do ścian. Brałeś pod uwagę problematyczną obróbkę w przypadku ceramiki? Wg. mnie nie widzę zalet ceramiki, a marketingowe chwyty o oddychalności ścian można włożyć między bajki. Od 'oddychania' w głównej mierze jest wentylacja. Pytanko do tych co stawiali/stawiają z belitu. Robiliście na klej? Bloczek na pióro i wpust czy zwykły w miarę dokładny Solbet?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...